Bugün 24.04.2014 Saat:
   
  Ana Sayfa  
  TEB den dosya masrafsız ihtiyaç kredisi  
  Anamur Belediyesinden Vatandaş Talepleri  
  ANAMUR MERKEZ EMLAK  

 
  Anket  

  ANAMUR'DA HAVA  
anamur
ANAMUR ANAMUR
 

 
  ZİYARETÇİ BİLGİLERİ  
» Aktif Ziyaretçi 658
» Bugün Gelen 19778
» Toplam Ziyaretçi 16234272
SAYIN ZİYARETÇİMİZ
» IP'niz | 54.211.153.104
» Bu sitemizi ziyaretiniz
 
MHP Anamur Belediye Başkan Adayı Türe, “Anamur’u geleceğe hazırlıyoruz. Kimseyi ayırmadım. Siyasi ayrım yapmadım”..
28.01.2014 tarihinde AnamurHaber yazdı.

Anamur Belediye Başkanı ve MHP Anamur Belediye Başkan adayı Mehmet Türe, “Ben, gelecek seçim için değil, gelecek nesiller için çalışıyorum. Anamur’a hizmet aşkıyla çıktığım bu kutlu yolda 5.yılımı doldurmak üzereyim. Anamurlu hemşerilerime söz verdiğim projelerimizin yüzde 90’ını, hayal ettiğimiz projelerin ise yüzde 20’sini gerçekleştirdik. Anamur’u geleceğe hazırlıyoruz” dedi.

 

Anamur Belediye Başkanı ve MHP Anamur Belediye Başkan Adayı Türe değerlendirmelerini şöyle sürdürdü:

“Durmadan çalıştık. Projeler ürettik. Ürettiğimiz projeleri gerçekleştirdik. Anamur’umuzun gelişmesi ve hak ettiği yere ulaşması için gecemizi gündüzümüze kattık. “Anamur, en büyük sevdamız” dedik. Bunun onurunu ve gururunu yaşıyorum.

Önümüzdeki dönemde de kaldığımız yerden devam ederek birçok projeye imza atacağız. Birlikte yaptık, yine yapacağız. Bundan hiç şüphem yok.

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’nin gerçekleştirdikleri:

1 – Hanımeli İhtiyaç Bankası

Hanımeli İhtiyaç Bankası, Anamur’da hayata geçirilen sosyal sorumluluk projelerinin ilk sırasında yer alıyor. İhtiyaç sahipleri gıdadan beyaz eşyaya, giyimden kırtasiyeye, gelinlikten mobilya malzemelerine kadar birçok ürüne Hanımeli İhtiyaç Bankası’nın Sağlık Mahallesi’ndeki mağazasından ulaşabiliyor.

2 – Kardeş Kent Bingen

Anamur Belediyesi, Almanya’nın Bingen şehri ile Kardeş Kent Anlaşması’nı imzaladı.

3 – Anamur Belediyesi Mehter Takımı

Tamamı gönüllü Belediye personelinden oluşan 35 kişilik Mehter Takımı oluşturuldu. Mehter her adımında, çalınan her marşta, Anamur’un tanıtıma katkı sağlıyor.

4 – Anamur Engelliler ve Engelli Aileleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği

Türe, Anamur Engelliler ve Engelli Aileleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin kuruluşuna öncülük etti. ANED’e bina tahsisi yaptı, hizmet binasının iç ve dış dizaynı yaptırıldı.

5 – Anamur Belediyesi Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi

Atıl durumdaki, Anamur Belediyesi’nin eski merkez binasında tadilat yapıldı. Bina, Anamur’un gençliğine ve geleceğine kazandırıldı. Anamur Belediyesi Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi, 300’ü aşkın öğrencisiyle bağlama, gitar, halk oyunları, karikatür, makine-nakış, el sanatları, havacılık, yağlı boya resim ve daha birçok kurs ile topluma hizmet ediyor.

6 – Yenilenen Caddeler, Sokaklar, Yollar

Belediye Başkanı Türe’nin görev süresi boyunca yenilenen cadde ve yollar toplamı 36 km, 39 bin metrekare kaldırım parkesi, 39 bin metrekare bordür döşemesi, 58 km asfalt yol çalışması gerçekleşti.

7 – Yeni Cumhuriyet Meydanı

Anamur’a kazandırılan Yeni Cumhuriyet  Meydanda her türlü sosyal ve kültürel etkinlik düzenlenebiliyor. Kafeterya, yer altına yapılan 2 adet bay, 2 adet bayan, 2 adet engelli tuvaleti, 3 adet kamelya, oturma bankları ve engelli geçişleri, elektrik kesintilerine karşı jeneratör desteği ile hizmete sunuldu.

8 -  Geri Dönüşüm Tesisi

Anamur’a kazandırılan Geri Dönüşüm Tesisi’nde ayda ortalama 110 bin ton geri dönüşüm malzemesi geri dönüşüme kazandırılıyor.   

9 –Yeni Çocuk Parkları, Yeni Yetişkin Spor Parkları

10 ayrı mahalleye 10 yeni çocuk parkı ve 10 yeni yetişkin spor parkı yaptırıldı. Çocuk oyun parklarının zeminlerine kauçuk malzeme döşendi.     

10 – Toplu Taşımada Kartlı Sistem

Anamur Belediyesi, toplu taşımada kart sistemine geçerek bir ilke imza attı. Tek kullanımlık sivil, öğrenci ve serbest kartları kullanılmaya başlandı. Toplu taşıma gelirleri arttı.

11 – Su Sayaçlarında Dijital Dönem

Dijital ön ödemeli kartlı sisteme geçildi. Aboneler fatura derdinden kurtuldu.  Dijital su sayaçları sayesinde ev sahibi-kiracı arasındaki su faturası sorunları da ortadan kalktı.

15 – Anamur Belediyesi Sosyal Tesisleri

Anamur Belediyesi Sosyal Tesisleri, 5 katlı, 48 yataklı, içerisinde süit odaları, masaj odaları, duşlar, giyinme ve soyunma kabinleri, 100 kişilik restaurantı ile tamamlanarak hizmete sunuldu.

16 – Tarihi Lütfi Kısakahyaoğlu Konağı Restorasyonu

Anamur Kültürünü yansıtan Tarihi Lütfi Kısakahyaoğlu Konağı yıkılmak üzereyken Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’nin önerisi, takibi, Mersin Valiliği’nin finansal desteği ile Anamur’a hediye edildi.

17 –Pazar yeri

Şehit Uzman Çavuş Atanur Bal Kapalı Pazaryeri kazandırıldı. Pazar yeri toplam 10 bin metrekarelik alan üzerine 7 metrekare kapalı alandan oluşuyor, 20 adet güvenlik kamerası ile 24 saat izleniyor. “

Bu haber 248 kez görüntülendi

  TÜM HABERLER
AK Parti Mezitli İlçe Kadın Kollarından 23 Nisan’da anlamlı buluşma..
23.04.2014
AK Parti Mezitli İlçe Başkanlığı tarafından ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ münasebeti ile Şefkat Evleri çocuklarıyla biraraya geldi.
“Sokak Şairi”..
23.04.2014
İstanbul doğumlu ve Eskişehir Anadolu üniversitesi adalet meslek yüksekokulu mezunu olan Ahmet Yaşar, Malatyaspor ve Tuncelispor’da profesyonel anlamda futbol oynadı.
Can Pulak, “Bir bozkırın ortası, imkansızlıklar içinde bir turizm kenti haline gelebilir mi?” ..
23.04.2014
“Bir bozkırın ortası, imkansızlıklar içinde bir turizm kenti haline gelebilir mi? Gelemez diyenler mutlaka Eskişehir’i görsün” diyen gazeteci-yazar Can Pulak “Bir turistik mucize” başlıklı köşe yazısında, “Bir idealist insan, harap görünümlü köhne bir şehri, Avrupa’nın özenilen bir merkezi durumuna çevirebilir mi? Buna hiç ihtimal vermeyenler, gidip Eskişehir’i dolaşıp, gezsinler” dedi.
Yazar Selami Mutlu, “Barışık ve huzurlu bir toplum yaratmanın yolu yine hukuktur”..
23.04.2014
“Hukuk ekmektir dediysek sakın ola ekmek niyetine yemeye kalkmayın!” diyen gazeteci-yazar Selami Mutlu “Hukuk Ekmektir” başlıklı köşe yazısında, “O niyetle yemeğe kalkanlara yaramadı çünkü. Hukuk; Yasama, Yürütme, Yargı erkinin ayıracıdır. Sınırını çizer. Birbirlerinin arasındaki dengeyi kurar” dedi.
Mersin Orman Bölge Müdür Yardımcılığında Görev Değişimi..
23.04.2014
Mersin Orman Bölge Müdür Yardımcısı Refik Ulusoy’un yerine Adana Orman Bölge Müdürlüğü Makine İkmal Şube Müdürü Durmuş Bilal Akkuş atandı.
CHP Mersin Milletvekili Atıcı’dan, ‘21-28 Nisan Ebeler Haftası’ ve ‘5 Mayıs Dünya Ebeler Günü’ kutlama mesajı..
23.04.2014
CHP Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı ‘Ebeler Haftasını (21-28 Nisan) ve Dünya Ebeler Günü (5 Mayıs)’ nedeni ile yayımladığı mesajda, “Ebelik mesleği, insanlığın en eski mesleklerinden olup, bilgi, beceri, özveri, sabır ve hoşgörü kavramları üzerine kurulu bilimsel, saygın ve zor bir meslektir” dedi.
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız 94 yaşında..
23.04.2014
Mersin Cumhuriyet alanındaki çelenk töreniyle başlayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu Marina’da devam etti.
“AK Parti’nin Anamur Belediye Meclisi üye aday listesinde bazı isimler çok tepki aldı, halen almaya devam ediyorlar”..
23.04.2014
“AK Parti, Yerel Seçim sürecinde iyi çalıştı, hataları da oldu, eksikler de. AK Parti’nin Belediye Meclisi üye aday listesinde bazı isimler çok tepki aldı, halen almaya devam ediyorlar maalesef” diyen gazeteci yazar Vedat Çelikbaş “AK Parti’nin Anamur’da Yerel Seçim Sorgulaması ve İyi hizmetleri alkışlamak” başlıklı köşe yazısında, “Vatandaş, telefonuna cevap vermeyen, alakasız kişileri karşısına çıkaran meclis üyelerinin olduğunu iddia ediyor” dedi.
İktisatçı Mert: “İstila ordularının yağmaladığı gibi adeta yağmalıyoruz. Bu durum hep böyle gitmez!”..
23.04.2014
Anamur Belediyesi 1999-2004 dönemi Meclis üyesi iktisatçı Yusuf Mert, “Anamur, bizim güzel diyarımız. Coğrafi yapı itibari ile ülkemizin en güzel köşelerinden. Kışı bahar gibi” dedi.
Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanı Doğan’dan, ‘23 Nisan’ kutlama mesajı..
23.04.2014
Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanı Hüsnü Doğan, ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ nendi ile yayımladığı kutlama mesajında, “23 Nisan Ulusal tarihimizde büyük bir dönüm noktası ve Türk ulusunun kendi bağımsızlığını eline aldığı gündür. Egemenliğin kayıtsız, koşulsuz ulusa ait olduğu bu yeni yönetim biçimi, Türkiye Cumhuriyeti'ne yurttaşlık bağı ile bağlı olan herkese birey olma olanağı sağlamış ve bunun sorumluluğunu da yüklemiştir” dedi.
Demokrat Gazeteciler, Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Aytaç’a Kıbrıs kampını sordu..
23.04.2014
Dernekleşme çalışmalarına ağırlık veren Demokrat Gazeteciler Platformu Başkanı Hakan Özen yapmış olduğu yazılı basın açıklamasında Gazeteciler Cemiyeti’nin temel yapısını hiç kimsenin kendi makam ve rant aracı olarak kullanmaması gerektiğini kaydederek Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ertuğrul Aytaç’ı Kıbrıs’ta gerçekleşeceği iddia edilen Eğitim Kampıyla ilgili açıklamada bulunmaya davet etti.
AK Parti Mersin Milletvekili Ökten’den ‘'23 Nisan’ kutlama mesajı..
23.04.2014
Mersin Milletvekili ve AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Çiğdem Münevver Ökten ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ nedeni ile kutlama mesajı yayımladı.
Mersin Barosu Başkanı Antmen, “Bu gün 23 Nisan.. Ama neden neşe dolamadığımızı bir düşünür müsünüz lütfen?”..
23.04.2014
“Bu gün 23 Nisan” diyen Mersin Barosu Başkanı Av. Alpay Antmen ’23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ nedeni ile yayımladığı mesajında, “Ama neden neşe dolamadığımızı bir düşünür müsünüz lütfen?” dedi.
Özdağ; “23 Nisan Millet iradesinin tescillendiği gündür”..
23.04.2014
TBMM'nin kuruluşunun 94. Yıldönümü ile birlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladığımızı ifade eden AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, "Dünya'nın her yerine medeniyet götürmüş Türk Milletinin çocukları büyük devletler büyük imparatorluklar kurmuşlardır. Bu kurulan devlet ve imparatorluklar medeniyetleriyle anıldı ve barışı, kardeşliği, dostluğu birlik ve beraberlik içinde götürdü" dedi.
CHP Mersin Milletvekili Öztürk ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı..
23.04.2014
CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ münasebeti ile yayımladığı mesajda, “Bu yıl “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nın 94. yılını kutlayacağız. Yüce Meclisimiz dünyanın en eski parlamentolarından biri olmakla birlikte, Ulusal Kurtuluş Savaşı'nı kazanan, Saltanatı, hilafeti sona erdiren, milli iradeyi egemen kılan, Cumhuriyetin temellerini atan ve kuran bu meclis olmuştur. Bu nedenle TBMM'nin kuruluşunun çok özel bir önemi vardır” dedi.
AK Parti Mersin Milletvekili Prof. Bozkurt’tan, ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ kutlama mesajı..
22.04.2014
AK Parti Mersin Milletvekili Prof. Dr. Nebi Bozkurt TBMM'nin açılışının 94. Yıldönümü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeni ile yayımladığı mesajda, “Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 94. yıldönümü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı her zaman olduğu gibi milletçe büyük bir coşku ve sevinçle kutluyoruz” dedi.
Mersin Yapı Müteahhitleri Derneği genel kurulunu yaptı.. Müteahhitler 'Nesim Ekinci' ile devam dedi..
22.04.2014
Mersin Yapı Müteahhitleri Derneği, olağan genel kurulunu yaptı. Tek listeyle gidilen seçimde mevcut Başkan Nesim Ekinci ve yönetim kurulu ile devam kararı alındı.
KİK Heyetinin ziyaretleri sona erdi.. Palandöken, “Ülke çıkarları her şeyin üzerindedir”..
22.04.2014
Başbakan Erdoğan ile başlanan MHP Genel Başkanı Bahçeli ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile ilk bölümü tamamlanan ziyaretlerin ikinci turunda BDP Eş Genel Başkanı Demirtaş ile TBMM Başkanı Cemil Çiçek’i TBMM’deki makamlarında ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü Çankaya köşkünde görüşen KİK heyeti ziyaretlerini tamamladı.
MHP Erdemli İlçe Başkanı Özsu’dan '23 Nisan’ kutlama mesajı..
22.04.2014
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)Erdemli İlçe Başkanı Bekir Özsu “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ nedeniyle yayımladığı mesajda, “23 Nisan Türkiye Cumhuriyetinde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde her yıl kutlanan milli bayramımızdır. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm çocuklara 23 Nisan gününü armağan etmiştir” dedi.
 
 
 
Haberleri sitenizde yayınlamak için gerekli olan RSS XML kodlarına buradan ulaşabilirsiniz.


  KULİS NOTLARI
AK Parti’nin Anamur'da Yerel Seçim Sorgulaması ve İyi hizmetleri alkışlamak....
Vedat ÇELİKBAŞ vcelikbas@gmail.com
 
  ŞAPKALI ADAM
Dershanelerin ve Türk Okullarının kapatılması kararları..
Nihat ERKAN nihaterkan37@gmail.com
 
  BÜNYAMIN KOZAK
Mustafa Sever, muz üreticilerine verdiği sözü tutmadı.
Bünyamin KOZAK bkozak@muz.gen.tr
 
  HÜSEYIN ŞİNASİ
Anamur’da yerel seçim değerlendirmeleri-1
Hüseyin ŞİNASİ huseyinsinasi@gmail.com
 
  NECMETTIN KARABULUT
Seçim..
Necmettin KARABULUT
 
  ABDULLAH UYSAL
İnadına Siyaset mi, İnadına Hizmet mi?...
Abdullah UYSAL abdullahuysal33@hotmail.com
 
  FURKAN KAYA
Rus Baharı’mı geliyor?
Furkan KAYA Yeditepe Üniversitesi Araştırma Görevlisi
 
  HALDUN OKDEMİR
MİY coştu..
Haldun OKDEMİR
 
  PAZARTESİ SOHBETLERİ
Kızların eğitimine İslam’ın bakışı..
Gazi MERT (2) - gazimert.com
 
  GAZI MERT
Anamur’u İl Yapma çalışmalarının Dünü, Bugünü, Yarını (107)
Gazi MERT - gazimert.com
 
  SELÇUK MARUFLU
Turgut Özal yaşasaydı bambaşka bir Türkiye olurdu..
Selçuk MARUFLU 19. Dönem İstanbul Milletvekili
 
HER HAKKI SAKLIDIR © 2006-2014- ANAMUR HABER