Bugün 18.04.2014 Saat:
   
  Ana Sayfa  
  TEB den dosya masrafsız ihtiyaç kredisi  
  Anamur Belediyesinden Vatandaş Talepleri  
  ANAMUR MERKEZ EMLAK  

 
  Anket  

  ANAMUR'DA HAVA  
anamur
ANAMUR ANAMUR
 

 
  ZİYARETÇİ BİLGİLERİ  
» Aktif Ziyaretçi 71
» Bugün Gelen 284
» Toplam Ziyaretçi 16059484
SAYIN ZİYARETÇİMİZ
» IP'niz | 54.242.249.240
» Bu sitemizi ziyaretiniz
 
MHP Anamur Belediye Başkan Adayı Türe, “Anamur’u geleceğe hazırlıyoruz. Kimseyi ayırmadım. Siyasi ayrım yapmadım”..
28.01.2014 tarihinde AnamurHaber yazdı.

Anamur Belediye Başkanı ve MHP Anamur Belediye Başkan adayı Mehmet Türe, “Ben, gelecek seçim için değil, gelecek nesiller için çalışıyorum. Anamur’a hizmet aşkıyla çıktığım bu kutlu yolda 5.yılımı doldurmak üzereyim. Anamurlu hemşerilerime söz verdiğim projelerimizin yüzde 90’ını, hayal ettiğimiz projelerin ise yüzde 20’sini gerçekleştirdik. Anamur’u geleceğe hazırlıyoruz” dedi.

 

Anamur Belediye Başkanı ve MHP Anamur Belediye Başkan Adayı Türe değerlendirmelerini şöyle sürdürdü:

“Durmadan çalıştık. Projeler ürettik. Ürettiğimiz projeleri gerçekleştirdik. Anamur’umuzun gelişmesi ve hak ettiği yere ulaşması için gecemizi gündüzümüze kattık. “Anamur, en büyük sevdamız” dedik. Bunun onurunu ve gururunu yaşıyorum.

Önümüzdeki dönemde de kaldığımız yerden devam ederek birçok projeye imza atacağız. Birlikte yaptık, yine yapacağız. Bundan hiç şüphem yok.

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’nin gerçekleştirdikleri:

1 – Hanımeli İhtiyaç Bankası

Hanımeli İhtiyaç Bankası, Anamur’da hayata geçirilen sosyal sorumluluk projelerinin ilk sırasında yer alıyor. İhtiyaç sahipleri gıdadan beyaz eşyaya, giyimden kırtasiyeye, gelinlikten mobilya malzemelerine kadar birçok ürüne Hanımeli İhtiyaç Bankası’nın Sağlık Mahallesi’ndeki mağazasından ulaşabiliyor.

2 – Kardeş Kent Bingen

Anamur Belediyesi, Almanya’nın Bingen şehri ile Kardeş Kent Anlaşması’nı imzaladı.

3 – Anamur Belediyesi Mehter Takımı

Tamamı gönüllü Belediye personelinden oluşan 35 kişilik Mehter Takımı oluşturuldu. Mehter her adımında, çalınan her marşta, Anamur’un tanıtıma katkı sağlıyor.

4 – Anamur Engelliler ve Engelli Aileleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği

Türe, Anamur Engelliler ve Engelli Aileleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin kuruluşuna öncülük etti. ANED’e bina tahsisi yaptı, hizmet binasının iç ve dış dizaynı yaptırıldı.

5 – Anamur Belediyesi Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi

Atıl durumdaki, Anamur Belediyesi’nin eski merkez binasında tadilat yapıldı. Bina, Anamur’un gençliğine ve geleceğine kazandırıldı. Anamur Belediyesi Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi, 300’ü aşkın öğrencisiyle bağlama, gitar, halk oyunları, karikatür, makine-nakış, el sanatları, havacılık, yağlı boya resim ve daha birçok kurs ile topluma hizmet ediyor.

6 – Yenilenen Caddeler, Sokaklar, Yollar

Belediye Başkanı Türe’nin görev süresi boyunca yenilenen cadde ve yollar toplamı 36 km, 39 bin metrekare kaldırım parkesi, 39 bin metrekare bordür döşemesi, 58 km asfalt yol çalışması gerçekleşti.

7 – Yeni Cumhuriyet Meydanı

Anamur’a kazandırılan Yeni Cumhuriyet  Meydanda her türlü sosyal ve kültürel etkinlik düzenlenebiliyor. Kafeterya, yer altına yapılan 2 adet bay, 2 adet bayan, 2 adet engelli tuvaleti, 3 adet kamelya, oturma bankları ve engelli geçişleri, elektrik kesintilerine karşı jeneratör desteği ile hizmete sunuldu.

8 -  Geri Dönüşüm Tesisi

Anamur’a kazandırılan Geri Dönüşüm Tesisi’nde ayda ortalama 110 bin ton geri dönüşüm malzemesi geri dönüşüme kazandırılıyor.   

9 –Yeni Çocuk Parkları, Yeni Yetişkin Spor Parkları

10 ayrı mahalleye 10 yeni çocuk parkı ve 10 yeni yetişkin spor parkı yaptırıldı. Çocuk oyun parklarının zeminlerine kauçuk malzeme döşendi.     

10 – Toplu Taşımada Kartlı Sistem

Anamur Belediyesi, toplu taşımada kart sistemine geçerek bir ilke imza attı. Tek kullanımlık sivil, öğrenci ve serbest kartları kullanılmaya başlandı. Toplu taşıma gelirleri arttı.

11 – Su Sayaçlarında Dijital Dönem

Dijital ön ödemeli kartlı sisteme geçildi. Aboneler fatura derdinden kurtuldu.  Dijital su sayaçları sayesinde ev sahibi-kiracı arasındaki su faturası sorunları da ortadan kalktı.

15 – Anamur Belediyesi Sosyal Tesisleri

Anamur Belediyesi Sosyal Tesisleri, 5 katlı, 48 yataklı, içerisinde süit odaları, masaj odaları, duşlar, giyinme ve soyunma kabinleri, 100 kişilik restaurantı ile tamamlanarak hizmete sunuldu.

16 – Tarihi Lütfi Kısakahyaoğlu Konağı Restorasyonu

Anamur Kültürünü yansıtan Tarihi Lütfi Kısakahyaoğlu Konağı yıkılmak üzereyken Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’nin önerisi, takibi, Mersin Valiliği’nin finansal desteği ile Anamur’a hediye edildi.

17 –Pazar yeri

Şehit Uzman Çavuş Atanur Bal Kapalı Pazaryeri kazandırıldı. Pazar yeri toplam 10 bin metrekarelik alan üzerine 7 metrekare kapalı alandan oluşuyor, 20 adet güvenlik kamerası ile 24 saat izleniyor. “

Bu haber 239 kez görüntülendi

  TÜM HABERLER
Gazeteci Can Pulak; “Bunca öfke, stres, gerilim, sonuçta bir yumruk olarak Kılıçdaroğlu’nun gözünde patladı”..
17.04.2014
“Bir şeyler olacağı belliydi” diyen gazeteci-yazar Can Pulak “İşte bizim senaryomuz” başlıklı köşe yazısında, “Bunca öfke, stres, gerilim, sonuçta bir yumruk olarak Kılıçdaroğlu’nun gözünde patladı. Ülkenin kafasında da patlayabilirdi bu yumruk. şimdilik anamuhalefete yöneldi” dedi.
CHP Kocaeli Milletvekili Kaplan; “Ya sözünüzde durun ya sözünüzün yerine getirilmesi noktasında yaptırımlar uygulayın”..
17.04.2014
CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan İçişleri Bakanı Efkan Ala tarafından yazılı olarak cevaplandırılması talebi ile TBMM Başkanlığına verdiği soru önergesinde, “8/1/2002 tarihli ve 4736 sayılı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Ürettikleri Mal ve Hizmet Tarifeleri ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun kapsamında ücretsiz veya indirimli yolcu taşıma hizmeti verecek toplu taşıma araçlarının belirlenmesi, toplu taşıma hizmetinin kapsamı ve bu hizmetlerden ücretsiz veya indirimli yararlanmaya ilişkin usul ve esasların tespiti amacıyla düzenlenmiştir” dedi.
CHP Konya Milletvekili Kart’tan ‘Duble yol ve teknik yetersizlikler’ soru önergesi..
17.04.2014
CHP Konya Milletvekili Atilla Kart İçişleri Bakanı Efkan Ala tarafından yazılı olarak cevaplandırılması talebi ile TBMM Başkanlığına verdiği soru önergesinde, “10 Nisan 2014 günü saat; 06.30 civarında Konya-Afyonkarahisar karayolunun 20. Kilometresinde vuku bulan kaza sonucunda; 10 kişi hayatını kaybetmiş, 11 kişi de yaralanmıştır. TIR’ın karşı yola geçmesi sonucunda vuku bulduğu anlaşılan kazada ölenlerin büyük bölümü, Sarayönü’nden Konya’ya seyahat eden minibüste bulunan yolculardır. Sarayönü halkı büyük bir acı yaşamaktadır. Devletin ve toplumun, maddi ve manevi desteğine ihtiyaçları vardır” dedi.
Erdemli Belediye Başkanı Tollu’dan ‘Kutlu Doğum’ mesajı..
17.04.2014
Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, yayımladığı bir mesajla tüm İslam âleminin ve Erdemli halkının Kutlu Doğum Haftasını tebrik etti. Başkan Tollu açıklamasında, birlik ve beraberlik vurgusu yaparken, “âlemlere rahmet olarak gönderilen peygamber efendimizin (sav) etrafında birbirimize sıkı sıkıya sarılmalıyız” dedi.
Mersin'de ODÜ Sahalarında Üretime Dönük İyileştirme Çalışmaları Fıstıkçamında Başladı..
17.04.2014
Mersin Orman Bölge Müdürlüğü Silifke Orman İşletme Müdürlüğü Yeşilovacık Orman İşletme Şefliğinde 1996 Yılında 238, 253 ve 254 Nolu bölmelerde dikimi gerçekleştirilen fıstıkçamı sahasında yoğun diri örtü nedeniyle kozalak üretimi konusunda yaşanan sıkıntı nedeniyle makineli çalışmayla diri örtü temizliğine başlandı.
Orman Muhafaza Memurları Derneği’nden Mersin Ziyareti..
17.04.2014
Orman Muhafaza Memurları ve Emeklileri Derneği, Mersin Orman Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret etti.
Mersin’de Soğanlı Bitkiler Envanteri Tamamlandı..
17.04.2014
Mersin Odun Dışı Ürünler Başmühendisliğimiz; 2014 yılı çalışmaları kapsamında, Anamur Orman İşletme Müdürlüğü, Abanoz Orman İşletme Şefliğindeki Soğanlı Bitkilere olan taleplerin karşılanarak ekonomiye kazandırılması amacıyla, Envanter ve Planlama çalışmalarını tamamladı.
Yıldırımhan Okulları Bursluluk Sınavı sonuçları açıklandı..
17.04.2014
Beş kategoride yapılan sınavlarda 15 öğrenci burslu olarak Yıldırımhanlı olma hayallerine kavuştu.
Siyasi Öngörü; Başbakan Erdoğan Cumhurbaşkanı adayı olacak, Muhtemelen ilk turda seçilecek..
17.04.2014
“Bana göre Sayın Başbakan Erdoğan kesin Cumhurbaşkanı adayı olacak, Muhtemelen ilk turda seçilecek” diyen 19-20. Dönem Milletvekili araştırmacı-yazar Tevfik Diker, “AK Parti'de eş genel başkanlık dönemi başlayacak” dedi.
Soner Yıldırım; “Teşekkürler Sayın Aziz Kocaoğlu”..
16.04.2014
“İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun bu gün Hürriyet’te yer alan bir açıklaması dikkatimi çekti” diyen 24. Dönem CHP Mersin Milletvekili adayı Hukukçu Soner Yıldırım, “Bu güne kadar ifade ettiğim, dillendirdiğim açıklamalarım ile tıpa tıp aynı olan Sayın Kocaoğlu’na teşekkür ediyorum bu açıklamasından dolayı” dedi.
Anamur'da Katliamlar Kınandı..
16.04.2014
Mısır ve Suriye'de yapılan katliamlar ve işbirlikçileri Anamur'da yapılan yürüyüşle protesto edildi.
Müftü Türkmenoğlu’ndan Erdemli Belediye Başkanı Tollu’ya ziyaret..
16.04.2014
Erdemli İlçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, beraberindeki heyetle birlikte Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’yu makamında ziyaret etti. Başkan Tollu’yu yeni hizmet dönemi için tebrik eden Türkmenoğlu, aynı zamanda Pazar günü Erdemli Talat Göktepe Çamlığında gerçekleştirilecek olan Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine davet etti.
Adanalı İşadamı Namık Biçer, Çukurova Üniversitesi Öğrencilerine Konferans Verdi; 'Risk, Cesaretin Eğitilmiş Halidir'..
16.04.2014
Akdeniz Türk-Alman İşadamları Derneği Başkanı Namık Kemal Biçer, Uluslararası Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü Öğrenci Birliği Çukurova Üniversitesi Şubesi'nce organize edilen 'Risk Bir Başarı Mıdır?' konulu konferansta çalışma hayatındaki bilgi ve deneyimlerine paylaştı.
“Büyümenin izlenmesi, Çocuk sağlığının ihmal edilmemesi gereken bir parçası”..
16.04.2014
Doğumla birlikte başlayan büyümenin izlenmesi, çocukluk dönemi boyunca rutin bir şekilde tekrarlanmalıdır. Çocuk sağlığı takibinde hiç ihmal edilmemesi gereken bir parça olan büyümenin izlenmesinde; çocuğun kilo, boy ve baş çevresi ölçümlerinin (bebeklik döneminde daha sık olmak üzere) belirli aralıklarla yapılarak standart büyüme eğrilerine işlenmesi büyük önem taşır.
“Yaşı olmayan tek meslek”..
16.04.2014
Oyunculukta yıldızı hızla parlamaya devam eden Neslihan Günaydın Aka, yer aldığı projelerdeki başarılarıyla adından bahsettirdi.
Bağımsız Diyanet Hizmet Sendikası’ndan Erdemli Belediye Başkanı Tollu’ya ziyaret..
16.04.2014
Bağımsız Diyanet Hizmet Sendikası üyeleri, Genel Eğitim Sekreteri Ali Köse başkanlığında Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’yu makamında ziyaret etti. Belediye Başkanı Tollu’yu yeni dönemi için tebrik eden Köse, yeni hizmet döneminde başarılar diledi.
Hisarcıklıoğlu, “Peygamberimiz, bütün insanlığa kucak açarak, Doğruluk ve güzel ahlakın en iyi örneğini,kendi hayatıyla göstermiştir”..
16.04.2014
Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımlayan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, insanlığın kurtuluş abidesi Peygamberimizin, doğru ve ahlaklı bir yaşam sürmek isteyenler için, en güzel rehber olduğunu ifade etti. Hisarcıklıoğlu, "Yüce Allah'ın değerli elçisi Peygamberimizin dünyaya gelişi, esasında insanlık için bir müjde niteliği taşımaktadır" dedi.
Demokrat Eğitimciler, “MEB’in Demokratik Adımlarını Destekliyoruz!”..
16.04.2014
73 bin 885 Okul İdarecisinin seçimi ile ilgili Yönetmelik çalışması hakkında konuşan Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, “Yönetmelik çalışması taslağı tarafımıza henüz gönderilmedi. Fakat çalışmanın kamuoyuna yansıyan; okul aile birliği yönetiminin, mahallelinin, öğretmen, öğrenci ve veli temsilcilerinin yani tüm eğitim bileşenlerinin okul müdürü seçiminde görüşünün alınması bölümünü özellikle olumlu bulduk. Eğitim sistemimizi en derinden ilgilendiren bu yönetmelikle alakalı olarak Milli Eğitim Bakanlığımızdan eğitim sisteminin demokratikleşmesi, sivilleşmesi ve demokratik bir okul yönetimi bağlamında daha ileri adımlar atmasını bekliyoruz” dedi.
Eleştirdiği Hakim’den 3 Cümlelik Yanıt..
16.04.2014
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Adana operasyonunda tutuklanan polislerin tahliyesini sert sözlerle eleştirerek, vatansever savcının soruşturup tutuklattıklarını paralel yapının müdahale edip serbest bıraktığını öne sürdü. “Devletin koridorlarından çeteleri nasıl kovduysak, adliye koridorlarından da o şebekeleri temizleyeceğiz” diyen Başbakan Erdoğan’a, Adana’da tahliye kararını veren hakim Hacı Hüseyin Bolat yanıt verdi: ”Hakimler kararlarıyla konuşur.”
 
 
 
Haberleri sitenizde yayınlamak için gerekli olan RSS XML kodlarına buradan ulaşabilirsiniz.


  KULİS NOTLARI
Siyasi etik ve kraldan çok kralcılar..
Vedat ÇELİKBAŞ vcelikbas@gmail.com
 
  ŞAPKALI ADAM
Anamur Yüksekokul Yaptırma ve Yaşatma Derneği İnşaatı tamamlanarak teslim aşamasına geldi..
Nihat ERKAN nihaterkan37@gmail.com
 
  BÜNYAMIN KOZAK
Mustafa Sever, muz üreticilerine verdiği sözü tutmadı.
Bünyamin KOZAK bkozak@muz.gen.tr
 
  HÜSEYIN ŞİNASİ
Anamur için Büyükşehirli olmak çözüm mü?
Hüseyin ŞİNASİ huseyinsinasi@gmail.com
 
  NECMETTIN KARABULUT
Seçim..
Necmettin KARABULUT
 
  ABDULLAH UYSAL
İnadına Siyaset mi, İnadına Hizmet mi?...
Abdullah UYSAL abdullahuysal33@hotmail.com
 
  FURKAN KAYA
Rus Baharı’mı geliyor?
Furkan KAYA Yeditepe Üniversitesi Araştırma Görevlisi
 
  HALDUN OKDEMİR
MİY coştu..
Haldun OKDEMİR
 
  PAZARTESİ SOHBETLERİ
Kızların eğitimine İslam’ın bakışı..
Gazi MERT (2) - gazimert.com
 
  GAZI MERT
Anamur’u İl Yapma çalışmalarının Dünü, Bugünü, Yarını (106)
Gazi MERT - gazimert.com
 
  SELÇUK MARUFLU
Turgut Özal yaşasaydı bambaşka bir Türkiye olurdu..
Selçuk MARUFLU 19. Dönem İstanbul Milletvekili
 
HER HAKKI SAKLIDIR © 2006-2014- ANAMUR HABER