Bu Öğretmenlerimiz Örnek Alınmalı…


Bu haber 2017-11-25 13:53:28 eklenmiş ve 1100 kez görüntülenmiştir.
Uylr

Anamur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesindeki Özel Eğitim Sınıflarının çok başarılı gördüğüm eğitimini, sizlere tanıtabilmek için sınıflarına girdim. Öğretmenlik mesleğinin özveri ve sevgi mesleği olduğunu yeniden anladım. 

 

Gördüm ki; özel eğitim alması gereken öğrencilerimiz emin ellerde. Onları ve mesleklerini çok seven, çocuklarından daha fazla ilgiyi, o özel öğrencilere gösteren öğretmenleri tanımanın huzurunu yaşıyorum.

 

Öğretmenlerimiz; Nihat Ersoy, Ayşe Şakacı, Himmet Limon, Şulen Kumcu, Fatma Nuran Altıntaş, Sümeyye Dağıstan İşler, Medine Gülşah Tuğrul, onlara rahat çalışma ortamı sağlayan  idarecileri İsa Çelebi, Songül Güven Sağlam, Kemal Akmeşe, Ersan Yıldız ve Okul Müdürleri İsa Çelebi ile birlikte huzurlu bir çalışma ortamını öğrencilerine yansıtmaktalar.

Öğrencilerini ‘’en iyi şekilde hayata hazırlamayı’’ amaç edinen öğretmenlerimiz; Onların kendi başlarına kaldıklarında, hayatta karşılaşacakları ihtiyaçlarını nasıl karşılayacaklarını, engelleri nasıl aşacaklarını, hayattan nasıl zevk alacaklarını, sosyal yaşamlarının nasıl daha iyi olacağı üzerine, eğitimlerini planlayıp, uygulamaktalar.

Bu maksatla; Okulda bir yaşam mutfağı kurulmuş. Öğrencilerimiz öğretmenlerinin gözetiminde, kahvaltılarını hazırlamakta, yemeklerini pişirmekte, bulaşıklarını makinesine koyup yıkamakta, kirlenen çamaşırlarını çamaşır makinesinde yıkamakta, temizliklerini kendileri yapmakta.  Ayrıca, sera içerisinde sebze yetiştirme, ağaç dikme, araç temizleme, işleri planlanmış. Bu faaliyetlerin gerçekleşmesi için çalışmalara maddi manevi destek için,  veliler (özellikle Ali Atakan, Adil Çevik) , Şehrin yardım sever esnafları, İşadamları da dahil edilmiştir.

 

Öğrencilerin sosyal faaliyetler için yetişmelerine drama öğretmeni Fatma Ülker, beden öğretmeni Gülşen Öz, müzik öğretmeni Kenan Kahvecioğlu özenle katkı vermektedir.

 

Ayrıca öğrencilerin olmak istedikleri meslekleri bir gün boyunca yaşamaları için, onlara olanak sağlanmakta, polis olacaklar emniyete, asker olacaklar askeriyeye, hemşire olacaklar hastaneye götürülmektedir. Bu gün de anasınıfı öğretmeni olmak isteyen öğrenci Seçil Öküzcü, Elma Şekeri Kreşine götürülmüş, sınıf öğretmeni Saadet Çetinsağ eşliğinde öğrencilere, öğretmenlik yapmıştır.

 

Çocuklarımız ilçe içerisinde, yaylalarda gezilmesi gereken her yere gezmeye götürülmüş, İlçe dışında Aynalı Göl Mağarası, Çanakkale, İzmir, Pamukkale, İstanbul, Antalya, Kapodokya gezilerine götürülmüş, yakında Ankara Anıtkabir gezileri planlanmıştır.

 

Bu faaliyetlerin gerçekleşmesine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Anamur Kaymakamlığı büyük destekler sağlamış, öğretmenlerimizin çalışmaları, okulumuz, taktirler almıştır.

 

Bu büyük özverili çalışmaları gerçekleştiren okulumuza, öğretmenlerimize şükranlarımı sunar, destek olanları kutlar, kamuoyunun ve Milli Eğitim Bakanlığına kadar sıralı eğitim camiasının bilgilenmesini dilerim. Mesut GÜVEN 

\"\" Haber Detay Sonu
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Mt yanı
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Blok 1
Arşiv Arama
- -
Blok 2
Anket
Blok 3.Reklam Alanı
Anamur Haber
© Copyright 2019 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Anamur Haber
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi