Kongre Kulislerinden..


Bu haber 2017-12-11 08:07:08 eklenmiş ve 1584 kez görüntülenmiştir.
Uysallar

Anamurhaber Genel Yayın Yönetmenimiz İbrahim Polat, Cumartesi günü yapılan Ak Parti Anamur İlçe 6. olağan kongresini bizzat takip ederek kongre hakkındaki izleninlerini konu alan yazısını siz değerli okuyucularımızla paylaşmaktadır.

 

Ak parti Anamur ilçe 6. olağan kongresi Cumartesi günü saat 10:00’da Anamur Kültür Merkezi toplantı salonunda gerçekleşti.

 

Mevcut ilçe başkanı Mustafa Feyzullah Yılmaz’a uzun zamandan beri  bazı eski İlçe başkanları muhalefet etmekteydi. Zaman zaman da bu yönde açıklamalar yapmaktaydılar. Bununla beraber İlçe başkanı Yılmaz da daha önce yaptığı basın açıklamasında Partisinin Genel merkezinin ve il Teşkilatı’nın kendisine destek verdiği  ve kendisiyle devam kararı aldığını açıklamış ve tek aday olarak çıkmıştı.

 

Kongreye üç gün kala yine aynı zamanda başkan Yılmaz’ın yönetim kurulu Üyesi olan Fevzi Kaya kongrede aday olacağını açıklamış ve bu açıklaması bir hayli de yankı  uyandırmıştı. Ancak kongreye 15 saat kala, eski Kurucu ilçe Başkanı Şinasi Aslan gazetemize bir son dakika Açıklaması yaparak mevcut ilçe başkanı Yılmaz’a destek verdiğini beyan etmişti.

 

SÜPİRİZ GELİŞME…!

 

Kongre başlarken divan başkanı Manisa milletvekili Mersin koordinatörü İsmail Bilen yaptığı açıklamayla salondakilere sürpriz bir son dakika gelişmesini açıkladı. Bilen, ikinci aday Feyzi Kaya İle bizzat kendisinin görüşerek birlik beraberlik için, Genel Merkezin ve Genel Başkanın tek aday isteğini izah ederek, adaylıktan çekilmesi konusunda Kaya’yı ikna ettiğini açıkladı. Salonda bulunanların alkışlarıyla karşılık bulan bu açıklamaya salonda bulunan Fevzi Kaya ayağa kalkarak salonu selamladı. ve bu gelişme üzerine Yılmaz tek liste ile seçime giren tek aday oldu.

 

Bu konuları zaten yaptığımız kongre haberimizle siz değerli okuyucularımıza duyurmuştuk.

 

KONGRENİN PERDE ARKASINDAN

 

Öncelikle Anamur gelir seviyesi, Kültürü, doğası, Üretim gücü, eğitim seviyesi ve sosyal aktiviteleri ile Türkiye’deki bir çok ilçeden hatta ilden önde geliyor.  Ama bu kongrede de gördüğümüz üzere böylesi şölen havasında geçen her kesimin katılımı ile gerçekleşen ( Partili partisiz bin’leri buluşturan, Milletvekilleri ile, siyasi parti temsilcileri ile, STK temsilcileri, Muhtarlari  ve yüzlerce Vatandaşı içerisine alan ) bir toplantının Anamur'da düzenlenebileceği yer;  yeri ve konumu ile, otoparkı ile, yerleşimi ile, ferahlığı ile, herhangi bir aciliyet anında insanların tahliyesine uygun güzel bir salon olmadığı bir kez  daha ortaya çıkmış oldu

 

Görevliler kongreye katılan protokolden vatandaşlara varıncaya kadar katılımcılara yer ayarlama konusunda çok zorlandı. Katılımcılar, bina girişinden kongre salonuna ulaşmakta dahi zorlandı, adeta girecek yer bulamadılar.Dışarıda ise, katılımcılar araçlarını diğer binaların önlerine,  dahası çevrede buldukları her boşluğa  gelişigüzel park ettiler, dolayısıyla kongre salonuna da zaman zaman plaka okunarak sürücüler araçları başına davet edildi.

 

KULİSLERDEN

 

Her kesimden her siyasi kanattan iş çevresinden katılımcıların rağbet ettiği kongrenin bir de kulisleri vardı. Kulislerde görüştüğümüz bir çok partili, işadamı, STK temsilcisi ile ayaküstü sohbetimiz oldu. Sohbet ettiğimiz insanların kongreyle ilgili fikirlerini de aldık ve kulis kazanı da kaynamış oldu.

 

Fikirler genelde olumlu idi. Ancak bazı demokratik eleştirilerde yok değil…!

 

Bunlardan bir tanesi;  İkinci aday Feyzi Kaya’nın geri çekilme kararının, divan başkanı tarafından duyurulmak yerine Kaya’nın bizzat kürsüye davet edilmek suretiyle, bizzat kendi ağzından adaylıktan çekildiğini ve diğer adaya destek verdiği açıklaması hem demokrasi açısından gerektiği hem de birlik beraberliğin pekişmesi anlamında gerekli olduğu idi.

 

Bir diğer yapıcı eleştiri ise, divan başkanının uzun süre konuşması oldu. Ancak diğer konuşmacıların yerinde konuşmalar yaptığı ve zamanı iyi kullandıkları takdir toplarken,  konuşmaların ortak hedefinde ilçe belediyelerin partiye kazandırılması ve Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hediye edilmesi hedefi yer aldı.

 

KULİSLERDE KARŞILAŞTIĞIM SÜRPRİZ DELİKANLI

 

Kulislerde karşılaştığımız ve birazda şaşırdım biri tanıdığım diğeri ise ilk kez tanıştığım ve şaşırdığım iki sima oldu. Kongrenin sonlarına doğru salondan ayrılırken karşılaştığım ve selamlaştım MHP  Anamur  eski ilçe başkan yardımcısı Mehmet Kerim Akçoru ve yanında kol kola gördüğümüz bir yiğit delikanlı vardı.

 

Akçoru’nun özellikle gençler tarafından sevilen bir cazibeli bir tarafı olduğunu bildiğimizden sıcak görünen samimi duruşunu da analiz ederek, “yeğenini bizimle tanıştırır mısın” dedim.  Memnuniyetle genci bana takdim eden Akçoru ‘nun yanındaki gencin Ak Parti ilçe başkanı M. Feyzullah Yılmaz’ın oğlu olduğunu söylemesiyle de şaşkınlığımı gizleyemedim.

 

Başkan Yılmaz’ın boyunca, böyle yiğit, yakışıklı delikanlı, her şeyden önce de hal ve hareketleri hitabı, konuşması, saygılı davranışları ile Türk delikanlısının örneği bir oğlu olduğu bizi hem ziyadesiyle memnun ediyor, hem de şaşırtıyor.  Yılmaz’ın oğlu Sipahi’ye yaşamında başarılar diliyorum.

 

Bu arada ayaküstü sohbet ettiğimiz ve her ne kadar 15 Temmuz gecesinden bu yana ülkenin selameti konusunda ittifak halinde olduklarını bilsek de ayrı bir siyasi Parti olan MHP’nin Belediyelerden sorumlu eski ilçe Başkan yardımcısı Akçoru’ya kongreyi nasıl bulduğunu sormadan geçemiyoruz.

 

Akçoru; Nezaketen bir hayırlı olsun ziyaretinde bulunmak istediğini belirterek, bir çok kesime ev sahipliği yapan bu kongrede aracını park ettiği yaklaşık yüz metre mesafeden bina önüne yaklaşık 1 saatte anca gelebildiğini, tanıdık, bildik, dostluk ilişkisi olan bir çok Siyasi Parti yöneticisi, STK Temsilcisi, İş adamı, Muhtarlar ve vatandaşla selamlaşarak ayak üstü sohbet edikleri dolayısıyla henüz kongre salonuna girmenin nasip olmadığını vurgulayarak, “son olarak burada da İlçe Başkanı ve arkadaşımız Feyzullah Yılmaz’ın oğlu yeğenimizle karşılaştık ve  burada sohbet ediyoruz. Diyerek bizim yazının başında anlattıklarımıza adeta tercüman oluyor.

 

 

Son olarak kongrede yeniden başkan seçilen M.Feyzullah Yılmaz’a ve yönetim kurulu üyelerine yeni görevlerinin hayırlı olmasını diliyorum.

  

\"\" Haber Detay Sonu
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Manşet yanı
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Blok 1
Arşiv Arama
- -
Blok 2
Anket
Blok 3.Reklam Alanı
Anamur Haber
© Copyright 2018 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Anamur Haber
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi