Karan'dan Gündeme Dair Çarpıcı Açıklamalar..


Bu haber 2018-01-09 13:13:21 eklenmiş ve 2865 kez görüntülenmiştir.
Uysal

Son günlerde Anamur’da bazı haber sitelerinde de yer alan ve kamuoyunda merak edilen gelişmeler hakkında MHP Anamur İlçe Başkanı Ahmet Karan’la bir röportaj gerçekleştirdik. Başkan Karan merak edilen sorulara ilginç cevaplar verdi.


MHP Anamur İlçe Başkanı Ahmet Karan’la röportajımız şöyle:


Soru: Son günlerde basında yer alan ve özelliklede Ahmet Karan ismi ile yankı bulan bazı haberler var bu konuda bir açıklama yapabilir misiniz?


MHP İlçe Başkanı Karan; Milliyetçi hareket Partisinin lideri Sayın Dr. Devlet Bahçeli, Ahmet Karan ismini Anamur’a ilçe başkan olarak atadığı günden bu yana Anamur’da Ahmet Karan ismi yok...! Milliyetçi Hareket Partisi var..! Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanı var...!  Dolayısıyla bizim ismimiz değil Milliyetçi Hareket Partisi’nin duruşu sorgulanmak isteniyor...!

 

Ülkücülük MHP’de Olur..

 

Yani Milliyetçi Hareket Partisi’ni yarım asra yaklaşan siyasi yapısı, siyasi duruşu sorgulanmak isteniyor. Biz görüyoruz ki Milliyetçi Hareket Partisi birtakım isimler üzerinden sürekli şekilde yıpratılmaya çalışılıyor. Bizim duruşumuzda bizim Ülkücü tavrımızda kişilerle ilgili bir yaklaşım asla olmaz...! Biz karşımızdaki kişileri değil fikirleri görmek isteriz. Ama maalesef kendisini taşra siyaset kurnazı olarak göstermeye çalışan arkadaşlarımız var. Ve yine maalesef bu kişilere itibar eden birtakım kişiler ve kurumlar da var. Halbuki biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak 15 Temmuz öncesi de etkili bir mücadelemiz olmakla beraber bu 15 Temmuz’dan sonra da bir milli duruşumuz var. Bu milli duruşumuzda partimizi kötülemeye karalamaya ve ele geçirmeye çalışan FETO ve PYD yapılanmasının da ortaya çıkarttığı yeni siyasi figürler de var. Bu figürler kendilerinin bu terör örgütlerine bağlı olduklarını bilerek ya da bilmeyerek bizim şahsımızda Milliyetçi Hareket Partisi’ni yıpratmaya çalışıyorlar. Bununla ilgili de sürekli bir tahrik söz konusu. Parti binamıza geçişimizde de parti binamıza geçtikten sonra da sergilediğimiz duruşumuz da birlik beraberliğimizi sergilediğimizin görülmesiyle beraber birtakım kişilerce şahsi menfaatlerini de ön plana çıkartarak Milliyetçi Hareket Partisi’ni yıpratmaya çalışıyorlar. Tabii ki köklü bir siyasi Partiyi yıpratamadıklarından dolayı da şahsım üzerinden birtakım girişimleri yapmaya çalışıyorlar. Sonuç olarak biz de insanız, insan olarak birtakım hatalar yapılabilir fakat duruşumuz ve ülkücü tavrımız asla hata yapmamıza müsaade etmez. Biz köklü bir siyasi partiyiz asla ve asla tahriklerine boyun eğmeyiz. Gençliğimizi, ülkücü kardeşlerimizi, Milliyetçi Hareket Partilileri sürekli itidalli davranmaya, birebir ilişkilerde tahriklere kapılmamaları konusunda uyarıyoruz. Ne yaparlarsa yapsınlar biz asla ve asla tahriklere gelmeyiz. Çünkü biz Türk milliyetçisiyiz...! Türk milletine hizmet etmek için varız. Başbuğumuz merhum Alparslan Türkeş’in bir sözünü de sizin aracılınızla hatırlatmak isterim “Ülkücülük MHP’de Olur”.


Soru: Belediye Meclisinde son yaşanan tartışma olayıyla ilgi neler söyleyeceksiniz?


Cevap: Şu an Mecliste Milliyetçi Hareket Partisinden istifa ettiğini açıklayan Meclis üyelerinin bağımsız mı ya da hangi bir Siyasi Partiyi temsilen meclis üyesi oldukları konusunda resmi bir evrak istediğimizde; “siz bizim partililiğimizi sorgulayamazsınız” cevabıyla karşılaştık. Bizim kimsenin siyasi görüşünü ve tarafını sorgulamak gibi yetkimiz de niyetimiz de yok...! gidenlerin yolu açık olsun. Buradaki söz konusu asıl olay denetim komisyonu seçimlerinde şayet MHP’den istifa ettiklerini iddia edenlerin bizim partimizin üyesi olarak gözüküyorlarsa Partimizin burada sahip olması gereken 3 denetim komisyonu üyesinin 2 tanesinin bağımsız olarak komisyon üyesi olduklarından dolayı MHP’nin burada hakkının yendiği ve dolaylı olarak hakkının gasp edildiği yönünde bir sorun var. Bu hakkı da savunmak MHP Anamur İlçe Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi olarak benim   en doğal hakkım ve görevimdir.


Soru: Anamur Belediye Başkan Yardımcısı sayın Hasan Ali Sarıca ile yaşadığınız sorun tam olarak nedir?

 

Cevap: Başta da söylediğim gibi benim kişilerle bir sorunum yok. Fakat o gün meclis oturumunda kendisiyle ilgili bir konu geçmemesine rağmen sayın Sarıca’nın anlamsız bir şekilde “Sen benim partililiğimi sorgulayamazsın, sen kimsin” gibi bir Belediye Başkanı Yardımcısına yakışmayan, Anamur Belediye Meclis oturumuna uygun olmayan üslupla tartışma çıkarttı. Sayın Sarıca’ya “benim Meclisten istediğim Partimizi ilgilendiren bir konudur ama sizin sataşmanız şahsidir. Şahsi tartışmalarımızın da yeri burası değildir. Şahsi konularımızı dışarda görüşürüz” şeklinde cevap verdim.


Soru: Partinizin Anamur’daki gidişatı konusunda da bilgiler verebilir misiniz?


Cevap: Şu anda partimize Türkiye genelinde ve Anamur’da yoğun bir ilgi olduğu gözükmektedir. Her geçen gün katılımlarla partimiz güçlenmektedir. Bunu en son Genel Başkan Yardımcımızın da Anamur’a düzenlediği ziyaretteki kötü hava şartlarına rağmen yoğun katılımdan da görebilirsiniz. Zaten bu son günlerdeki şahsım üzerinden partimize yapılan saldırıların sebebi de budur.

 

Soru: Son olarak buradaki ülkücü camiaya nasıl davranmalarını tavsiye ediyorsunuz?MHP İlçe Başkanı Karan: Ülkücü camia nasıl davranacağını bilir. Onlar ülkücüdür ve ülkücü olarak davransınlar. Bir ülkücü Beyefendidir.:! Bir ülkücü hanımefendidir...! Bir ülkücü büyüğünü küçüğünü bilir...! Bir ülkücü boş tenekeden çok ses çıktığını da bilir…! Bıraksınlar boş tenekeler ses çıkarmaya devam etsin...!

\"\" Haber Detay Sonu
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Uysallar
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Blok 1
Arşiv Arama
- -
Blok 2
Anket
Blok 3.Reklam Alanı
Anamur Haber
© Copyright 2018 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Anamur Haber
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi