Bahçeli Mersin'de 1923 Projenin Açılışını ve Temelini Attı..


Bu haber 2018-02-05 09:03:29 eklenmiş ve 673 kez görüntülenmiştir.
Uylr

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Mersin Büyükşehir Belediyesinin 1923 Projenin Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni'ne katılarak konuşma yaptı.

 

Cumhuriyet meydanını dolduran yoğun bir kalabalığa hitap eden Bahçeli’nin konuşmasından bazı başlıklar şöyle;

 

Başı Toroslar kadar dik, gönlü Akdeniz kadar engin Mersinlileri yürekten selamlıyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Bizleri tekrardan buluşturan Rabbime şükrediyorum. Maşallah Mersin çağlıyor, Cumhuriyet Meydanı mahşeri bir coşkuyla şahlanıyor. Allah nazardan saklasın, Mersin ayağa kalkmış, dosta güven düşmana korku salan bir duruş gösteriyor. Mersin safları sıkılaştırmış, sevgi bağlarını güçlendirmiş, gönül köprülerini çoktan kurmuş, geleceğe bakıyor, geleceğin ufkunu kavrıyor.

 

 Mersin demek; dayanışma, diriliş ve dik duruş demektir.

 

Allah eksikliğinizi göstermesin. Düşman çatlatan bu kutlu duruşunuzdan dolayı hepinizi kutluyorum. Yurdumun diğer köşelerinde buradaki coşkuya gıyaben ve manen ortak olan, tüm vatandaşlarıma da bu vesileyle muhabbetlerimi iletiyorum. Mersin’in incileri olan Akdeniz’i, Anamur’u, Aydıncık’ı, Bozyazı’yı, Çamlıyayla’yı, Erdemli’yi, Gülnar’ı, Mezitli’yi, Mut’u, Silifke’yi, Tarsus’u, Toroslar’ı, Yenişehir’i hasretle selamlıyorum. Mersin demek; birlik, beraberlik ve kardeşlik demektir. Mersin demek; kucaklaşma, kaynaşma ve kararlılık demektir Mersin demek; dayanışma, diriliş ve dik duruş demektir. Mersinli olmanın hakkını veren tüm vatandaşlarımı tebrik ediyor kökeni, mezhebi, inancı ne olursa olsun herkesi bağrıma basıyorum. Mersin’i 1923 Projeyle geleceğe taşıma iradesi gösteren ve bugünkü Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni’nde emeği geçen başta Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Burhanettin Kocamaz Bey olmak üzere; Mersin’in gelişmesinde payı bulunan dava arkadaşlarımıza, bütün vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

 

Cumhuriyet Meydanı’ndaki bu muazzam coşku bunun ispat ve işaretidir.

 

Mersin vatanın güvencesidir. Yörükler milletin şah damarıdır. Mersin, tüm fesat odaklarına, fitne yuvalarına karşı teyakkuzdadır. Kuruluş ve kurtuluş ruhuyla 1923 projenin Mersin’de hayata geçiyor olması ayrıca önemlidir, değerlidir, imrenilecek bir gelişmedir.

 

Ne diyor şair;

“Dalgalansın her tarafta şanlı Türk’ün bayrağı

 Korumaktır ve yüceltmek azmimiz bu toprağı!

 Bu vatan hiç sensiz olmaz, ey güzel Cumhuriyet

Milletim öyle demiştir; ya ölüm, ya hürriyet!”

 

 "Al bayrağa göz dikenin, dersini verir Mersin" İşte bu duygudur 15 Temmuz gecesi Mersin’i ayağa kaldıran. İşte bu duruştur 15 Temmuz gecesi meydanları işgalcilere dar eden. İş bu yüksek duyuştur Mersin’i Mersin yapan. Var ol Mersin. Şad ol Mersin. Al bayrağa göz dikenin, dersini verir Mersin. Burada korkaklık yer bulamaz, ihanet barınamaz. Mersin’de vefasızlık kuluçkaya yatmamış, yatmayacaktır. Çünkü Devlet

 

Akdeniz’in görkemi Mersin; dayanışmanın, paylaşmanın, hoşgörünün, adam gibi adam olanların diyarıdır. Çünkü Mersin Milli Mücadele yıllarının Bozkurt müfrezesidir. Adile Çavuş’un ruhu, Yörüklerin kahramanlık haykıran nefesidir.

 

"Üç Hilal’in çizdiği fikri ve ahlaki güzergâhtadır." Milliyetçi Hareket Partisi de 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde destan yazacak, Mersin’e şaşı bakanları, yoldan çıkanları, yolunu şaşıranları bir kez daha mağlup edecektir. Partimizin yükselişini gölgelemeye çalışanların kafalarını kuma sokmaları nafiledir. Gelecek Ay Yıldızlı Al Bayrağın altındadır; geleceğin huzur, adalet ve istikrarı Üç Hilal’in çizdiği fikri ve ahlaki güzergâhtadır. Mersin, milliyetçi mücadelemizin gurur kaynağıdır. Mersin diridir, dirençlidir, dirayetlidir. Görüyorum ki Mersin bir kez daha kararını vermiş, 2019 yılındaki 3 seçim için sabırla beklemeye koyulmuştur.

 

Şimdi sizlere soruyorum;

2019’a hazır mısınız? (Evet)

 2019’da Büyükşehir’den ilçelere kadar belediyeleri birer birer MHP’ye emanet etmeye var mısınız?

(Evet) Söz veriyor musunuz? (Evet)

Milli ittifaka evet mi?

Milli bekaya evet mi?

Türkiye’ye evet mi?


Mersin iradesini göstermiş, ne mutlu ki, bu iş bitmiştir. Allah hepinizden razı olsun, sizlere güvenim tam ve eksiksizdir. Mersin bizi hiç mahcup etmedi, inanıyorum ki, yine etmeyecek, yine yanımızdan ve safımızdan ayrılmayacaktır.

  

\"\" Haber Detay Sonu
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Mt yanı
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Blok 1
Arşiv Arama
- -
Blok 2
Anket
Blok 3.Reklam Alanı
Anamur Haber
© Copyright 2019 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Anamur Haber
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi