Huzurevi'ne Anamur'lu Bayanlardan Büyük Destek..


Bu haber 2018-02-27 12:32:15 eklenmiş ve 1324 kez görüntülenmiştir.
Uysallar

 

Anamur Yaşlıları Koruma Ve Huzur Evi Yaptırma Yaşatma Derneği bu gün saat: 9:00’da Ünlüselek Otel’de bayanlara özel bir kahvaltı programı düzenledi.

 

Anamur’lu bayanların yoğun ilgisinin olduğu kahvaltı programa yaklaşık 500 kişilik  katılım olduğu gözlemlendi.

 

Anamur Yaşlıları Koruma Ve Huzur Evi Yaptırma Yaşatma Derneği başkanı Türkan Kasapoğlu,tüm katılımcılara teşekkür ederek başladığı konuşmasında; Anamur yaşları koruma ve huzur evi yaptırmaya ve yaşatma derneğinin gönül birliği oluşturmak amacıyla düzenlediği kahvaltı programına hoş geldiniz. Bu yüksek katılım Anamur’un huzurevi konusuna verdiği önemin en büyük göstergesidir. Burada bulunan sizde değerli konuklarımızla el ele gönül gönüle verdikten sonra Allah’ın izniyle bu işi başarma ile başarıyla bitireceğimize inancımız tamdır.

 

Eninde sonunda hepimiz yaşlanacağız zaman hızla geçiyor ancak gerek emeklilik yaşının yükselmesi gerekse geniş aile yaşamından Çekirdek aile yaşamına geçilmesi onları zorlayacak etkenler olacaktır. Kent hayatı yaşlıyı yalnızlaştırıyor. Evlatlarıyla, torunlarıyla ilişkilerinde kuşak çatışmaları yaşatıyor. Bunlara bir de fiziksel güç kayıpları, hastalıklar ve yaşlılığı algılama gibi sosyal problemler de eklenince birlikte yaşamak daha da güçleşiyor. İnsanların eğitim seviyesinin ekonomik durumunun yükselmesi de kendi sorumluluğunu yüklenmek isteyen yaşlı sayısını artırıyor. Bu kişiler kimseye yük olmak istemiyor.  Kurumsal yardım istiyor. Tam bu noktada devletin sosyal hayata müdahale etmesi gerekiyor ve bu müdahale Sonucu huzurevleri ortaya çıkıyor biz elbette öncelikle huzurevi binamızı yaptırmak istiyoruz. Anamur’un buna gücü yeter..! buna inanıyoruz bu dayanışmamız el birliğimiz o binayı inşallah gerçekleştirmemize yetecektir.  Orada yaşlı yaşam merkezimizde yaşlıları dezavantajlı sosyal gruplar olmaktan çıkarmayı, Anamur’da yaşlı olmayı huzura ve mutluluğa dönüştürmeyi hedefliyoruz. Bu konuda Anamur’luya güveniyoruz.  Umutluyuz ve inançlıyız. Hemşerilerimizin her türlü katkısına açığız bu yapıya el vererek herkesle istişareye hazırız emeği geçen herkese teşekkür ederim. Dedi.

 

Mimar Yeşim Kaya da huzurevine ait inşaatın konum ve oluşumu hakkında bilgiler verdi; Kaya, ilçemiz Sultan Alaattin mahallesi 819 ada 17 parsel de yapılacak olan Huzurevi toplam 8396 metre²’ye sahiptir. Kuzeyi tamamen ormanlık alanla çevrili manzaraya hakim bir alandadır. İnşaat alanı toplam 7 katlı olup, zemin altında yine meyilden dolayı üç kat Vardır. Zemin kat toplam 2070 metre karedir ve idari bölüm, Doktor, Hemşire, Revir fizik tedavi, Görüşme ve personel odaları ile 22 adet yatma bölümü vardır.

 

Birinci kat toplam 2102 metre² olup kat mutfağı, kat banyosu, kat ofisleri ile 29 adet yatma bölümü vardır.

 

İkinci kat birinci katla aynıdır 2278 metre² dir. Üçüncü kat toplam 1446 metre² olup kat mutfağa kat banyosu kat ofisleri ile 18 adet yatma bölümü vardır. Bodrum kat toplam 2080 metre² olup yemekhane kademeli çok amaçlı salon ile sosyal ve teknik donanımlı alanları vardır. İkinci ve üçüncü bodrum kat toplam 2464 metre² olup, 16 adet bahçeli yatak odası ile sosyal ve teknik alanlar bulunmaktadır. Dedi.

 

Huzurevi Yaptırma ve Yaşatma Vakfı Başkanı Tuğrul Ayhan da yaptığı konuşmasında; Bizlerin de sizlerin de amacımız; meşakkatle bizleri bugünlere taşıyan çok değerli ve kıymetli yaşlarımıza anne babalarımıza nasıl hizmet verebiliriz. Nasıl hizmet verelim.  Onun arayışı içerisine burada toplanmış bulunmaktayız. Sağ olun var olunuz. Muhterem katılımcılar bizler acizane 1995 yılından beri bu derneğimiz var olmasına rağmen ve o tarihten bugüne kadar farklı arkadaşlarımızla gayret etsek te hedefimize ulaşamadık. Zaman zaman hedefe çok yaklaşmamıza rağmen kesintilere uğradık ancak kısmet bu yıllaraymış. Huzurevi maliyeti 115 odalı bütün sosyal birimleri hatta mescidi dahi içerisinde olan bir huzur evi maliyeti yaklaşık olarak 14 milyon TL civarında. Aslında bu potansiyel bizim Anamur’umuzda var. Sadece her birimiz elimizi taşın altına koyarak güç birliği oluşturmalıyız. dedi.

 

    

\"\" Haber Detay Sonu
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Manşet yanı
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Blok 1
Arşiv Arama
- -
Blok 2
Anket
Blok 3.Reklam Alanı
Anamur Haber
© Copyright 2018 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Anamur Haber
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi