Bağımlılıkla Mücadele Asli Görevimizdir...


Bu haber 2018-03-22 16:00:26 eklenmiş ve 623 kez görüntülenmiştir.
Uylr

 

Merkezi Anamur’da bulunan Havacılık ve Extrem Spor Kulübü Derneği’nin Yeşilay Bağımlılıkla Mücadele Destek Programı kapsamında gerçekleştireceği İstikbal Göklerdedir Projesi tanıtıldı.

 

Anamur İlçe Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu, Mersin Üniversitesi Anamur Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, “Artık ülkelerin bir birleriyle savaşları yalnız silahla olmuyor. Farklı modeller geliştiriliyor. Bunların birisi anarşi. Birisi bir takım terör örgütleri. Bir diğeri de bağımlılık yapıcı maddelerin sayısının ve türünün geliştirilmesi. Bu toplantıda biz dört ayrı bağımlılık yapıcı olan konunun üzerinde duracağız. Sigara (tütün) uyuşturucu maddeler, alkol ve teknoloji bağımlılığı. Bu konularla mücadele bizim asri görevimiz. Türk toplumunda yaşayan bir fert olarak görevimiz, mülki idare amiri olarak görevimiz bir aile babası olarak görevimiz” dedi.

 

Kurdoğlu, ikinci büyük sorunun teknoloji bağımlılığı olduğunu belirterek, “Şu anda belki de pek çoğunuzun elinde cep telefonu var çaktırmadan gözünüz oraya gidiyor. Bu yüzden konuşmayı unuttuk. Paylaşmayı unuttuk. Zaten teknoloji bağımlılığında hedef bu. Paylaşmayı unutturmak konuşmayı unutturmak. Toplumda herkesi yalnız insan yapmak. Baba oğluyla anne kızıyla konuşmuyor. Komşu komşuyla konuşmuyor. Her birimiz aynı odada ayrı köşelere çekiliyoruz. Yalnızlaşıyoruz” dedi.

 

Belediye Başkanı Mehmet Türe ise konuşmasında, “Bir ülkeyi silahla savaşla ekonomik krizle çökertebilirsiniz. Bir ülkeyi siyasi krizlerle sekteye uğratabilirsiniz. Bunlarla mücadele açıkça yapılabilir. Ama bir ülkeyi uyuşturucuyla maddeyle, bağımlılık yaratan maddelerle çökerteceğiniz zaman bu çok sinsidir gizlidir ve içerden içeriden bir ağacı çürütür gibi bir toplumu yok eder. Özellikle gençleri yok eder. Gençleri yok edince bir ülkenin geleceği yok olur.  Aileden başlayarak herkes bilinçlendirilmelidir. Uyuşturucuyla mücadelede herkes taşın altına elini koymalıdır” dedi.

 

Dernek Başkanı Halil Ünlüselek, proje stratejisini anlattığı konuşmasında, “Bağımlılıkla mücadelede tedavi ile entegre ve sürdürülebilir sosyal destek unsurlarının geliştirilmesi, ikincil veya üçüncül önleme faaliyetlerine konu gençlerin destek modelleri ile topluma katılımlarının sağlanması hedeflenmektedir” diye konuştu.

 

Dernek yönetim kurulu üyesi Doç. Dr. Burçin Cevdet Çetinsöz ise proje kapsamında 50 gencin madde ve teknoloji bağımlılığı konusunda rehabilite edilmesi ve topluma kazandırmasının amaçlandığını söyledi.

 

Projenin uyuşturucu, tütün, alkol ve teknoloji bağımlılığı konularında odaklandığını belirten Çetinsöz, madde bağımlılığının yanı sıra teknoloji bağımlılığının da giderek yaygınlaştığını ve mücadele edilmesi gereken bir bağımlılık türü haline geldiğini kaydetti.

 

Proje Koordinatörü Mustafa Doğan da projenin tanıtımını yapıp teknik konularla ilgili bilgi verdi.

Proje kapsamında ihtiyaçlı olan 12- 18 yaş gurubundaki gençlerden, 50 gence madde ve teknoloji bağımlılığıyla ilgili ilgili farkındalık, önleyici, rehabilite edici ve topluma katılım çalışmalar yapılacak. Ayrıca bu gençlere model uçak kursu, kişisel gelişim semineri ve Konya 3. ana jet üssüne gezi düzenlenecek.

 

 

\"\" Haber Detay Sonu
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Mt yanı
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Blok 1
Arşiv Arama
- -
Blok 2
Anket
Blok 3.Reklam Alanı
Anamur Haber
© Copyright 2018 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Anamur Haber
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi