Fen Lisesi İlk Mezunlarını Verdi..


Bu haber 2018-06-05 18:04:34 eklenmiş ve 1320 kez görüntülenmiştir.
Uylr

2014-2015 eğitim öğretim yılında Fen Lisesine dönüşen Şehit İbrahim Armut Fen Lisesi bu yıl İlk mezunlarını verdi.


Okul Müdürü Hacı Yakup Arslan yaptığı konuşmada; “Fen Liseleri ülkemizin en başarılı öğrencilerinin okuduğu, ülkemizin güzide okullarıdır. 2014-2015 eğitim öğretim yılında Anadolu Öğretmen Liselerinin topluca kapatılıp, dönüştürülmesi üzerine okulumuzda Fen Lisesi’ne dönüştürülmüştür. Okulumuzun Fen Lisesi’ne dönüşmesinde o dönemde bizlere destek olan, birlikte yol arkadaşlığı yaptığımız değerli başkanlarım Ahmet Yıldırım’a, Mevlüt Ok’a ve Ferat Aktan Bey’e teşekkürlerimi sunuyorum. Bu gün mezun ettiğimiz sevgili öğrencilerimiz Anamur Şehit İbrahim Armut Fen Lisesi’nin ilk mezunlarıdır. Yani diktiğimiz fidanlar meyve vermeye başladı. İlkler her zaman hafızada daha fazla iz bırakırlar. Sevgili gençlerimizi de bu duygularla yolcu ediyoruz.


8 yıllık geçmişimize baktığımız zaman nice zorluklarla mücadele ettik ama çok daha fazla güzellikleri ve başarıları da Rabbime şükürler olsun ki, kurum olarak birlikte yaşadık. Bizler, Fen Lisesi olmakla, beklentilerin daha da yukarı çıktığının bilinciyle okul olarak  daha çok çalışmayı kendimize görev bildik. Yöneticisinden Öğretmenine, Hizmetlisinden Kantincisine varana kadar Fen Lisesine yaraşır bir azimle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu anlamda baktığımız zaman,


1-Anamur Şehit İbrahim Armut Anadolu öğretmen lisesi mezun vermeden önce Anamur, Üniversite sınavları sonuçlarında Mersin’in ilçeleri arasında sondan 2. Veya 3.sıralarda idi. Şu anda ise Yenişehir İlçesi 1.(Mersinin en üst 2 Fen Lisesi burada), Anamur çoğu alanlarda 2. Bazı alanlarda da 3. Sırada bulunmaktadır. Allah’ın izniyle Fen Lisesi mezunlarımızla birlikte bu çıtayı daha da yukarılara taşıyacağız. Geriye dönüp baktığımızda sokakta bir tane öğrencimiz yok. Tamamı 1. Veya 2. Yıllarında mutlaka Üniversitelerine yerleştiler. Artık burası “İdeallerin Gerçekleştiği” , vatandaşımızın gönül huzuru ile çocuklarını emanet ettiği bir kurum haline dönüşmüştür.


2-Akademik başarının yanında öğrencilerimizin bilimsel düşünme ve üretme yeteneklerini geliştirecek her türlü çalışmanın, mutlaka içerisinde bulunmak ve öğrencilerimizi geliştirmek azmindeyiz. Bu amaçla TÜBİTAK tarafından düzenlenen tüm yarışmalara her sene aralıksız katılıyoruz. 3 defa Adana Bölge yarışmalarına katıldık ve 2 kez 1.lik, 1 kez 2.lik aldık. Bunların sonucunda Ankara’da, Türkiye Finallerine 2 kez katıldık ve geçen yıl mansiyon ödülü aldık.


3-İlçe, il ve ülke düzeyinde yapılan bir çok Edebi, kültürel ve sportif yarışmalara katılarak dereceler aldık ve öğrencilerimizi bu alanlarda da geliştirmeyi bir görev olarak görmekteyiz. Hatta en son 15 gün kadar önce Faruk Nafiz Çamlıbel adına düzenlenen “Piyes Yazma” yarışmasında öğrencimiz Öykü Rana Yılmaz, Türkiye 1.si olmuş ve Jüri başkanı Fen Lisesi’nden böyle bir başarının çıkması sürpriz oldu, kutlarım diyerek şaşkınlığını dile getirmiştir.


4-En önemlisi de tüm bunları başarırken “Kariyerli, ama aynı zamanda karakterli” , “sorun olan değil, sorun çözen” nesiller yetiştirmeyi milli bir görev olarak bilmekteyiz. En son ülkemizin yaşadığı Hain 15 Temmuz kalkışmasında bu ülkenin başına bomba yağdıranların, devletin en üst kademelerine kadar gelmiş kariyer sahibi insanlar olduklarını gördüğümüz için “Karakter Eğitimini” ayrıca önemsediğimizi vurgulamak istiyorum.” dedi.

  

Haber Detay Sonu
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anamur Haber , Son Dakika Anamur Haberleri
© Copyright 2021 Anamur Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Anamur Haber
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi