ADD'den Muhteşem Cumhuriyet Balosu..


Bu haber 2018-10-29 10:25:24 eklenmiş ve 868 kez görüntülenmiştir.
Uylr

Anamur Atatürkçü düşünce derneği 29 Ekim Cumhuriyet balosu düzenledi.

 

Atatürkçü Düşünce Derneği ev sahipliğinde gerçekleşen programa, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, MHP Anamur İlçe Başkanı ve Anamur Belediye Başkan A.Adayı Ahmet Karan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Anamur İlçe Başkanı Turabi Yaşilçayır ve yönetim kurulu üyeleri, İyi Parti Anamur İlçe Başkanı Erdal Bulut, CHP Anamur Belediye Başkan A.Adayı Ayhan Güven, CHP Anamur İlçe Başkan A.Adayı Durmuş Deniz, CHP Anamur Belediye Başkan A.Adayı Özgür Özuğur,CHP Anamur Belediye Başkan A.Adayı Meltem Eroğlu, Anamur Belediye eski Başkanı Suphi Alp, Siyasi Parti temsilcileri, STK Temsilcileri, Muhtarlar, Öğretmenler, çok sayıda vatandaş ve basın mensupları katıldı.

 

 

Bir dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan programda dernek başkanı Müthiş Filiz’in kızı Naile Filiz, Andımızı okudu, salondaki tüm katılımcılar da hep bir ağızdan Andımızı tekrar ettiler. 

 

Atatürkçü düşünce derneği başkanı Müthiş Filiz Cumhuriyet’in önemine vurgu yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

Türkiye Cumhuriyeti büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde emperyalist güçlerin yenilgiye uğratılması ile kurtuluş Savaşı’na ana yurdundan sürülüp yok edilmek istenen bir milletin dünyada eşi benzeri görülmemiş milli mücadeleye dayanan destansı bir süreçtir. Bu savaş tüm mazlum halklara örnek olmuştur. Ne acıdır ki; yıllar sonra “Kurtuluş Savaşı olmamıştır. Keşke Yunan kazansaydı.” diyebilecek kadar milli, insani ve vicdani duygulardan uzak hezeyan sahibi Şarlatanlar günümüzde siyasetin gözdesi haline gelmiştir. Oysa tarih bilimdir ve gerçekler asla karanlıkta kalmaz. Türk ve Dünya tarihi açıktır.

 

Atatürk Türkiye Büyük Millet Meclisi ile egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Demiştir. Yani yeni devletin niteliklerini özellikle de laiklik’e işaret etmiştir. Egemenliğin millete verilmesi, her bireyin yurttaş olarak kabul edilmesi, erkek ve kadın eşitliği için düzenlemeler yapılması, laik ve demokratik rejimin net göstergesidir. Bu bağlamda demokrasimizin olmazsa olmazı laikliktir. Cumhuriyetimizin 95. yılı dolayısıyla toplumumuzun tüm kesimlerini bir kez daha laiklik konusunda duyarlı olmaya çağırıyoruz.

 

Ülkemizde yaşanan gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın katledilmesi olayı demokratik rejimin değerlerinin anlaşılması için ciddiye alınması gereken önemli bir olaydır. Bugün Ortadoğu ve İslam dünyasının sorunlarından biraz daha uzağında ise insan haklarından, Hukukun üstünlüğünden ve demokrasiden tüm eksikliklere rağmen söz edebiliyorsak, Atatürk devrimine ve Cumhuriyet’e çok şey borçlu olduğumuzdandır. Ancak; “ileri demokrasi, dünyaya entegre oluyoruz, daha fazla özgürlük” gibi söylemlerle oluşturulan algı operasyonları toplumu yanıltmış, Türkiye Cumhuriyeti önce siyasi sonra da ekonomik bağımsızlığını kaybetme noktasına gelmiştir.

 

Cumhuriyet ve devrim fikrini gelecek nesillere aşılamak üzere yazılmış olan ANDIMIZ siyasi iktidarca yasaklanmıştır. Danıştay’ın yasağı kaldırması üzerine, siyasi iktidar mensupları, yargıyı hedef alan kabul edilmez açıklamalarda bulunmaktadır. Andımız, içeri itibari ile kırmızı çizgimiz olmaya devam edecektir. Andımıza karşı çıkanlar özünde ulus devlete karşıdırlar. Türklük ve Ulusallıktan rahatsız, Ümmetçilerdir.

 

Atatürk’e gönül vermiş milyonlarca vatandaşımız, Cumhuriyetimizin 95. yılında düşürülmeye çalışılan, bu sarmaldan kurtulmak için, demokratik haklarını sonuna kadar kullanarak, yasalar çerçevesinde mücadele etmekten asla vazgeçmeyecektir.

 

Siyasi iktidarı Cumhuriyet’imizin 95. yılında tekrar uyarıyoruz! Osmanlı’nın Akıbetine uğramamak için, “birbirini anlamayan nesiller yetiştirmenin önüne geçmeli, Laik ve bilimsel eğitimi kabullenmeli, aklın ve bilimin yoluna, yani Atatürkçü düşünce sistemini rehber edinmelidir.

 

Her kim ki; Cumhuriyeti, Atatürk’ü, Cumhuriyetin kurucularını ve Cumhuriyeti var eden Türk Milleti’nin Kurtuluş Savaşını inkar ediyor ve çağdaş kazanımlarına saldırıyorsa, bilmelidir ki; emperyalist işbirlikçilerindir. Her daim karşısında bizleri bulacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.dedi.

 

Gece Müzisyen Hasan Dolu Deniz tarafından seslendirilen Atatürk’ün sevdiği eserlerle devam etti.

 

       


Haber Detay Sonu
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Mt yanı
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Blok 1
Arşiv Arama
- -
Blok 2
Anket
Blok 3.Reklam Alanı
Anamur Haber
© Copyright 2019 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Anamur Haber
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi