Haberimize Toroslar EDAŞ'tan Açıklama...


Bu haber 2018-12-18 17:16:23 eklenmiş ve 531 kez görüntülenmiştir.
Uylr

13 Aralık 2018 tarihli, “Hayatının 2’nci Dehşetini Yaşadı” başlığı ile yayınladığımız, Anamur D-400 altında bulunan binanın 3. Katında çıkan yangın sonucunda, evde bulanan iki torununu hayatı pahasına yangından kurtaran, fakat evinde büyük hasar kalan Halk Eğitim Merkezi Usta öğreticisi Sultan Köroğlu’nun ve komşularının olay anında yaşadıklarını siz değerli okuyucularımızla paylaşmıştık.

 

Olaya şahitlik eden Mahalle sakinleri ve Köroğlu’nun komşularının, gördükleri üzerine beyanları doğrultusunda olayın çıkış nedeninin “Tahminen” Toroslar Elektrik A.Ş.’nin hava şartları nedeniyle sürekli gidip gelen elektrik ve yüksek voltaj kaynaklı olabileceği şeklinde haberimizde tamamen vatandaşın ağzından, neden sonuç ilişkisi ile ilgili kendimizden hiçbir yorum katmadan aktarmıştık.

 

Bu gün Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. Kurumsal İletişim Müdürlüğü, Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni İbrahim POLAT’a konuya ilişkin bir e-posta göndererek, yaşanan üzücü olay hakkında açıklamada bulundu.

 

Bizde www.anamurhaber.com olarak tarafsız habercilik ilkemiz gereği gelen e-postayı olduğu gibi yayınlıyoruz.

 

Toroslar EDAŞ ‘tan Gelen e-posta metni:


18.12.2018

Sayın İbrahim Polat ,


14 Aralık 2018 tarihinde anamurhaber.com sitesinde "Hayatının 2’nci Dehşeti Yaşadı” başlığıyla yayınlanan haberinizle ilgili olarak aşağıdaki açıklamayı bilgi ve değerlendirmelerinize sunuyoruz.


Öncelikle yaşanan talihsiz olayla ilgili üzüntümüzü dile getirerek müşterilerimize geçmiş olsun dileklerimizi sizin aracılığınızla da iletmek isteriz.


Haberinize de konu olan olay iddia edildiği gibi elektrik kesintilerinden kaynaklanmamaktadır. Olayın elektrik kesintisinin ardından klimanın açılmasıyla birlikte başladığı müşterimizin beyanıyla da tespit edilmiştir.


Araştırmalarımız sonucunda; söz konusu tesisatta herhangi bir kaçak akım rölesi ve topraklama hattı olmadığı tespit edilmiştir. Bununla birlikte, gerek sayaç panosunda herhangi bir yangın emaresi ya da hasar bulunmadığı, gerekse söz konusu binanın diğer katlarında herhangi bir yangın ya da benzeri bir olay yaşanmadığı tespit edildiğinden, yangının tamamen lokal (iç tesisat kaynaklı) olduğu öngörülmektedir.


Toroslar EDAŞ olarak, dağıtım bölgelerimizden biri olan Mersin’de sürdürülebilir ve kaliteli enerji arzı sağlamak ana hedefimizdir. Bu süreçte müşterilerimize kaliteli ve sürdürülebilir hizmet sağlamak için bakım, onarım ve yatırım faaliyetlerimiz devam etmektedir.


Bu vesile ile siz değerli basın mensuplarının şirketimizle ilgili her konuda Kurumsal İletişim Müdürlüğümüz ile irtibata geçebileceğini hatırlatırız.


Bilgilerinize sunarız.


Saygılarımızla,

Kurumsal İletişim Müdürlüğü

Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş.

 

 

 

Haber Detay Sonu
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Mt yanı
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Blok 1
Arşiv Arama
- -
Blok 2
Anket
Blok 3.Reklam Alanı
Anamur Haber
© Copyright 2019 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Anamur Haber
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi