Saadet Partisi Seçim Startını Verdi..


Bu haber 2019-02-17 20:13:56 eklenmiş ve 522 kez görüntülenmiştir.
Uylr

Saadet Partisi Anamur İlçe Başkanlığı 31 Mart Yerel Seçimleri yaklaşırken, Anamur Belediye Başkanlığı yarışında bizde varız dedi.


Bu gün 14.30’da Saadet Partisi Mersin İl Başkanı Soner Çontar‘ında katılımıyla gerçekleşen,  Anamur Çıtır Pastanesinde düzenlenen bir basın toplantısıyla Belediye Başkan Adayı Ali Bal’ı basına tanıttı.


Toplantıda açılış konuşması yapan Saadet Partisi Anamur İlçe Başkanı Menderes  Bora,  31 Mart yerel seçimlerinde saadet Partisi  Adayını halkımızla buluşturmak için bu basın temsilcisi arkadaşlarımız ile birlikteyiz.  

 


94 ruhunu hiçbir zaman terk etmeyen Saadet Partisi, bu seçimlerde de  tıpkı 94’lü yıllarında ki, Yerel yönetimlerde halkımıza hizmet olarak aktarmış olduğu  o dönemleri yeniden yaşanacağını süreci inşallah önümüzdeki günlerde hep beraber yaşamak istiyoruz.

 

Bora; Anamur’un En Önemli Sorunu İletişim Eksikliği..!

Anamur’umuzun en büyük sorunlarından biri de iletişim eksikliği..! Yani bugün Anamur’u yöneten insanlarımızın halkımızla olan iletişim noktasındaki sıkıntıları bariz bir şekilde ortaya çıkıyor. Bizim 2014 yerel seçimleri döneminde adaylığımız sürecinde ortaya koyduğumuz projelerden birisi de şuydu;  hem mahallede, hem sitede, hem apartmanda insanlarımızın birbirine kaynaşmasını sağlayacak adımlar atmak için büyük gayret içerisinde olacağımızı ifade etmiştik.  insanlarımız maalesef şu anda, genel hükümetin de ortaya koyduğu gibi, kutuplaştırma süreci içerisinde. Yani insanların %50’si bir tarafta, diğer %50’si bir tarafta.  Biz bu topraklarda yaşıyoruz, bu coğrafyada, bu ilçede, bir birlikte yaşıyoruz. Biz aynı havayı tenefüs ediyoruz, aynı coğrafyada yaşıyoruz. Dolayısıyla bizim birbrimize ihtiyacımız var. Dedi.

 

Saadet Partisi Mersin İl Başkanı Soner Çotar yaptığı konuşmasında, 31 Mart yerel seçimleri inşallah hayırlara vesile olur hayırlı olur inşallah tüm Türkiye’ye hayırlı olur. Diyerek başladığı konuşmasına şöyle devam etti.

 

Çontar, “Biz Saadet Partisi olarak sayın Cumhurbaşkanımızın  çok ağır iddia ve ithamlarına maruz kalıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız ulusal basında verdiği beyanatlarla kerhen ve istemeyerek, bizi, başka bir ittifakla birlikteymişiz gibi göstererek algı operasyonu oluşturmaya çalışıyorlar.

 

Bu seçimde Saadet Partisi, 1399 bölgesinin tamamında beldelerde, ilçelerde, İllerde ve Büyükşehirlerin tamamında  kendi adayları ve  kendi listesi ile seçimlere giriyor. Bunu öncelikle belirtmek istiyorum.” Dedi.

 

Saadet Partisi Anamur Belediye Başkan Adayı Ali Bal yaptığı konuşmasında,  “Bu seçimin ülkemize ve milletimize hayırlı hizmetlerde bulunacak kadroların işbaşına gelmesine vesile olan bir seçim olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum” diyen Bal şöyle devam etti.

 

Biz saadet Partisi olarak bu zamana kadar belediyecilikte icraatlarımızı partimizin ve milli görüşün en temel ilkesi olan önce Ahlak ve Maneviyat ilkesi temelinde hayata geçirmeyi gaye edindik.  Çünkü bu iki temel değer yer  yüzünde  Barış ve huzurun, hak ve adalet dürüstlük sevgi ve merhametin temelidir. Maneviyatta ise en temel değer Allah korkusudur.

 

Bizim inancımıza göre Bir ülkede hırsızlığın yolsuzluğunun rüşvet ve iltimasın ortadan kaldırılması için halka da büyük görevler düşmektedir.  Bunların en başında önce ahlak ve maneviyat temel olan kadroların işbaşına getirilmesi gelir. İnandığımız kitapta Allah size emanetleri  ehline vermenizi ve hükmettiğiniz zaman adaletli ve merhameti  emreder buyurmaktadır. Buradaki emanet şüphesiz yönetim emanetidir. Emaneti ehline vermek de yönetim emanetinin her şeyden önce kul hakkına karşı duyarlı, ammenin malını kendi malı gibi koruyacak, suiistimal etmeyecek emin kadrolar anlamına gelmektedir. Bizim düsturumuz budur.

 

Bu cümleden; Anamur belediyesinin, belediye gelirlerinin tasarruflu bir biçimde, halkın ihtiyaçlarında kullanacağız. Bu konuda halkımıza Allah huzurunda söz veriyoruz.  

 

Bal, Başlıca Projelerini Sıraladı…

 

Bu bağlamda projelerimizin bazılarını şu şekilde halkımıza paylaşmak istiyorum.

1- Denk bütçe oluşturacağız.

2-Yandaşa değil vatandaşa hizmet ilkesini takip edeceğiz..!

3-Yaşlı ve kimsesizler için bakım evleri kuracağız.

4- Sanayi sitesinin modern hale getirilmesi.

5-Dönüşümlü meyve suları ve zeytin yağı fabrikası

 6- 3 C projesi;  Çöp, Çamur, çukur,

7- 3 P Projesi; Plan, Personel, Para

8- Geri dönüşüm çöp projesinin acilen faaliyete geçirilmesi.

8- Anamur’da bir ziraat ve hayvancılık meslek lisesinin açılmasının belediyece öncülük etmek.

    

Haber Detay Sonu
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Mt yanı
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Blok 1
Arşiv Arama
- -
Blok 2
Anket
Blok 3.Reklam Alanı
Anamur Haber
© Copyright 2019 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Anamur Haber
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi