Kızılay Anamur Temsilciliği Basın Toplantısı Düzenledi..


Bu haber 2019-11-01 15:53:11 eklenmiş ve 1130 kez görüntülenmiştir.
Uylr

 İbrahim POLAT / www.anamurhaber.com : Anamur Kızılay  Temsilciliği görevine atanan, Ak Parti Anamur İlçe eski Başkanı Ahmet Yıldırım basın mensuplarıyla sabah kahvaltısında bir araya geldi.

 

Anamur Öğretmenevinde düzenlenen programa, Kızılay Anamur İlçe Temsilcisi Ahmet Yıldırım, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri,  Başkan Yardımcısı Orhan Güler, Veli Uysal, Gençlik Kolları Başkanı Volkan Ertemiz,  Devlet Hastanesi Sağlık Uzmanları ve basın mensupları katıldı.

 

 

“Büyüklerimiz bizi bu göreve uygun gördüler ve bu görevi yürütmemiz için ısrar ettiler. bizde kıramadık bu görevi üslendik” diyen Başkan Yıldırım, 29 Ekim - 4 Kasım arası Kızılay Hastası olması münasebeti ile de basın mensuplarımızla bir araya gelmek, ve Anamur’da Kızılay’ımızın yeni yapılanmasını sizlerin aracılığınızla kamuoyuna duyuralım istedik.” dedi.

 

 

Kızılay Anamur İlçe Temsilcisi Ahmet Yıldırım konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

 

Kızılay, 1868 yılında kurulan 1877'de "Osmanlı Hilal-i Ahmer Cemiyeti", 1923'de "Türkiye Hilal-i Ahmer Cemiyeti", 1935'te "Türkiye Kızılay Cemiyeti" ve 1947'de "Türkiye Kızılay Derneği" adını alan gönüllü bir yardım kuruluşudur.  Biz de Anamur’da bu Temsilciliği deruhte etmek için büyüklerimizin Verdiği görevi yerine getirmeye çalışıyoruz.

 

Kızılay nedir dersek; Kızılay bir iyilik hareketidir. Hem de her türlü iyilik hareketi…! Maddi anlamdan tutunda diğer sosyal alanlara kadar Kızılay’ın her türlü iyilik ortamında bulunduğunu görürsünüz. Biz de bu görevi arkadaşlarımızla beraber, gönüllülerimizle beraber devam ettirmenin gayreti içerisinde olacağız. Bizlere de kamuoyundan, bu görevi yeni devralmamıza rağmen büyük destekler oldu. Bu destekleri özellikle ben önemsiyorum.

 

Bugün burada bizlerle beraber olan gönüllü Anamur devlet hastanesi Sosyal hizmet uzmanlarımız Ali bey, Arzu hanım, Fatma hanım da aramızdalar Onlara teşekkür ediyorum. Onlar ayrıca bizim yol arkadaşlarımız, gönül arkadaşlarımız,  gönüllülük esasına göre bize yardımcı olacak arkadaşlarımız.

 

İlerleyen zamanlarda diğer kurumlarımızla da, Milli Eğitim olsun, Sağlık bakanlığı, Devlet Hastanemiz olsun onlarla yapacağımız protokollerde, kamuoyunda yapacağımız  hizmetleri yine Onlarla paylaşacağız, onların önerilerini, onların gayretlerini kamuoyumuzda insanlarımızın hizmetlerine sunacağız.

 

Kızılay’ı  iyilik hareketi olarak ifade ettim. Her türlü iyilik, aklınıza gelebilecek maddi yardımlardan tutunda, bir hastayı ziyarete kadar, sosyal boyutu olan bir kimsesizi ziyarete kadar onlara yardımımız olacak, her türlü faaliyeti sıralayabiliriz. İnsanın bir maddi boyutu, bir de ruhsal boyutu vardır. Bizde burada İnsanımıza hem ruhsal boyutta, hem maddi boyutta, insanları yalnız bırakmama adına onlarla beraber olacağımızı ifade etmek istiyorum. Bundan sonraki yapılanmamızda kimin ne ihtiyacı varsa kurumsal yapı imkanları çerçevede bunları elimizden geldiğince yerine getireceğiz.

Okullarımızda programlarımız olacak, ziyaretlerimiz olacak. İnsanlarımızın günümüzde çok yalnızlaştığını düşünüyorum. Kimsesizlerimizin, hastalarımızın ihtiyaçlarını giderme hususunda faaliyetlerimiz olacak. Bu gönüllülük  esasına dayanan bir yapılanma ve bu yapılanmada herkesi gönüllü olmaya davet ediyoruz.

 

Bu konuda bir çok hemşerimizden ve kurumlarımızdan yardım gördük. Biz de varız dediler. Bizlerden desteklerini esirgemediler. Onlara buradan çok teşekkür ediyorum. Desteklerin çoğalarak devam edeceğine inanıyorum herkesten Kuzılay’ımıza  yardım bekliyorum.

 

Program toplu fotoğraf çekimleriyle son buldu.

 

 

 

 

Haber Detay Sonu
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anamur Haber , Son Dakika Anamur Haberleri
© Copyright 2020 Anamur Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Anamur Haber
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi