Başkan Kılınç Kamuoyunu Meşgul Eden Konulara Açıklık Getirdi...


Bu haber 2019-11-07 15:41:13 eklenmiş ve 1248 kez görüntülenmiştir.
Uylr

 İbrahim POLAT / www.anamurhaber.com : Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, düzenlediği basın toplantısı ile kamuoyunu meşgul eden konulara açıklık getirdi.

 

Anamur belediyesi tarafından düzenlenen kahvaltılı basın toplantısına, Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Başkan Yardımcıları Ahmet Çetin, Türkan Kasapoğlu, Mehmet Tuğrul, birim müdürleri ve basın mensupları katıldı.

 

Toplantıda son günlerde sosyal medya üzerinden Anamur Belediyesine haciz geldiği araçlarının bağlandığı gibi konularda paylaşımlar yapılması, son olarak ise Anamur Muz Üreticileri Birliği facebook sayfası üzerinden benzer paylaşımlar yapılması ile ilgili olarak Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, bir basın toplantısı düzenleyerek, merak edilen konulara açıklık getirdi.

 

Anamur Belediye Başkanı Kılınç yaptığı açıklamada, Anamur Çarıklar mahallesine Muzbir Başkanı Hasan Çatkaya tarafından yapılan 195 dönümlük muz serasının yapılan incelemeler sonucunda kaçak yapı olduğu ortaya çıkması üzerine yasa gereği seranın Anamur Belediyesince mühürlenmesi ile beraber Muzbir ve Hasan Çatkaya’ya ait facebook sayfaları üzerinden Anamur Belediyesine haciz konulduğu ile ilgili paylaşımlar yapılmaya başlandığı ve bu şekilde Anamur Belediyesi itibarsızlaştırılmaya çalışıldığını ifade etti.

Muzbir Kişisel Çıkarlar İçin Kullanılamaz..!

 

Kılınç, öncelikle Muzbir Anamur’lu Muz üreticileri tarafından kurulan bir dernektir. Ve bu derneğin  kişisel çıkarlar için kullanılmasının yanlış olduğunu belirterek, yapılan incelemede sera yapılan bu alan Turizm tesis alanı kapsamında olduğu ortaya çıkmış, Hasan Çatkaya tarafından Belediyeye sunulan  30.06.2017 tarih ve 718 sayılı Çevre Şehircilik İl Müdürüğü’nden alınmış , “örtü altı tarım yapılmasında bir sakınca yoktur” şeklinde yazan bir izin belgesini ibrazı üzerine, söz konusu parsellerin 1/1 ölçekli Çarıklar imar planı içerisinde bulunan yerin Turizm tesisi alanı kapsamında kaldığı görülmüş olup, Anamur Belediyesi ve Çevre   Şehircilik İl Müdürlüğü ile yapılan yazışmalar sonucunda Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü “bizde böyle bir kayıt yoktur” şeklinde cevap geldi. Yani ibraz edilen izin belgesinin sahte olduğu anlaşıldı. Bunun üzerine Belediye ekiplerimizce sera mühürlendi. Ayrıca resmi evrakta sahtecilik konusunda suç duyurusunda bulunduk. Hasan bey kendisi bizi arayarak mahkemeye başvuracağını belirtti bizde tabiki dava açabileceğini söyledik. Kanunun kestiği parmak acımaz” dedi.

 

Gazetecinin kaçak yapı olan bu serayı yıkacakmısınız? Şekindeki sorusuna Kılınç, Kanun neyi gerektiriyorsa onu yapacağız. Bizim hiç kimseye kasti bir tutumumuz yok. Kanunlar çerçevesinde Şeklince cevap verdi.

 

 

 

Belediye Araçlarına Haciz..!

 

Anamur Belediyesine yapılan Haciz olayı ile olarak ta açıklamada bulunan Kılınç, Betaş İnşaat tarafından Belediyeye haciz gönderilmesi konusu, bizden önceki dönemin borçlarından kaynaklanıyor. Ama devlette devamlılık esasına göre biz bu borcu oturalım bir ödeme planı yapıp ödeyelim dedik. Ancak firma bu borcun karşılığı olarak taahhüt ettiği işleri henüz bitirip bize teslim edemediği halde bize haciz gönderdi. Bizde  Haciz kararına mahkemeye başvuru yaparak itiraz ettik ve durdurttuk. Şirketin taahhüt ettiği yerler olan hem Atatepe’de hem Çarıklar’da eksiklikler var tamamlanmamış. Önceki dönemin seçim yatırımları olan bu projelerin borcu. Ama  Biz buna rağmen eğer bir şaibe varsa buna müfettişler karar versin dedik. Borcu ödemek için alacaklı şirketle oturup bir ödeme takvimi oluşturalım dedik. Ama şirket bizi icraya verdi bizde mahkemeye verip haciz işlemini durdurduk. Dedi.

 

Gazetecinin Belediyenin Makam araçları, ressmi olarak bağlandı mı ? Şeklindeki sorusuna başkan Kılınç, Hayır bağlı değil, haciz kondu ama araçlarımız bağlanmadı. Dedi.

 

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Anamur Belediyesi tarafından yapılan yazışmalar şöyle;

 

Anamur Belediyesi tarafından Hasan Çatkaya hakkında Savcılığa "Resmi Evrakta Sahtecilik" suç duyurusu evrakı..

Çatkaya Limited Şirketine 3.813.497.76TL. Para Cezası Anamur Belediye Meclis Kararı

 

 

 

Haber Detay Sonu
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anamur Haber , Son Dakika Anamur Haberleri
© Copyright 2020 Anamur Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Anamur Haber
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi