Anamur'lu Yazardan, Kılınç'a İmzalı Kitap


Bu haber 2016-06-30 16:08:26 eklenmiş ve 1576 kez görüntülenmiştir.
Uysallar

Anamur’lu Öykü Yazarı Veli Erdem, yayınlanmış olan iki öykü kitabını  Gazetemiz Köşe Yazarı Kazım Kılınç için imzaladı. Ayrıca liseden sınıf arkadaşları ikili uzun süre sohbet etti.

 

Köşe Yazarımız Kazım Kılınç,” Veli Erdem,öykülerinde derin bir gözlemden ortaya çıkan sıradan insanların günlük hayat içindeki acılarını,sevinçlerini,karşılaştıklar güçlükleri,zayıflıklarını,kurnazlıklarını eğlenceli bir dille anlatıyor.Öykü kitaplarını sıkılmadan zevkle,heyecanla okudum”dedi.Veli Erdem,”Yazdığım öykü kitaplarını sınıf arkadaşım ve meslektaşım olan gayet ciddi bir okuyucu olan arkadaşıma imzalamak istedim.Çok güzel bir sohbet ortamımız oldu.Teşekkür ediyorum.”dedi.

 

Anamurlu Öykü Yazarı Veli Erdem’i Tanıyalım

 

Veli Erdem Anamur Kaşdişlen Köyü’nde doğdu.Anamur’da coğrafya öğretmenliği yapıyor.Yazarın yayınlanmış iki öykü kitabı var:Sevgi Şiddetten Kaçarken,Terli Düş.

 

Sevgi Şiddetten Kaçarken adlı öykü kitabında kendisi de öğretmen olan yazar; öğretmenlerin karşılaştıkları zorlukları,günümüzün problemleri  olan; küçük yaşta evlendirilen kız çocuklarını,kocaları tarafından şiddet gören hatta öldürülen kadınları,sözlerinde durmayan politikacıları ,görevini kötüye kullanan bürokratları ve yoksul köylülerin hayatını  akıcı bir dille anlatmaktadır. Sevgi Şiddetten Kaçarken adlı öykü kitabına adını veren öyküde genç yaşta zorla evlendirilen Sevgi’nin talisiz evlilikleri anlatılıyor.

 

Yazarın Sevgi Şiddetten Kaçarken adlı kitabında 12 öykü bulunmaktadır.

 

Terli Düş kitabına adını veren öyküde ormanda ağaç kesen ailelerin gençlerin arasındaki aşkı anlatıyor.Yazar öykülerinin konusunun Anamur’la ilgisi olmadığını söylese de okurken konuları hep Anamur’da yaşanmışlıklara benzeteceksiniz.Terli Düş Kitabında 14 öykü buluyor.

 

 

 

\"\" Haber Detay Sonu
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Manşet yanı
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Blok 1
Arşiv Arama
- -
Blok 2
Anket
Blok 3.Reklam Alanı
Anamur Haber
© Copyright 2018 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Anamur Haber
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi