Gazi Mert'ten ANAMUR İL OLSUN İsimli Kitap


Bu haber 2016-08-10 17:27:42 eklenmiş ve 1650 kez görüntülenmiştir.
Uysallar

Son günlede Sosyal medyada ve bazı haber sitelerinde Anamur'un İl Olacağı haberleri ve Anamur Belediyesi'nin de bu konuda bazı çalışmalar başlattığı bilgileri üzerine, Eğitim camiyasının içerisinden gelen Köşe Yazarımız Gazi Mert, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe'ye Açık Mektup başlıklı bir yazı ile Anamur'un il olması için üzerine düşeni yapmaya hazır olduğunu bildiriyor.

 

Mert, Uygun görüldüğü takdirde Belediye Meclisimizin alacağı karar doğrultusunda tüm hakları belediyeye ait olmak üzere 10 gün içinde "ANAMUR İL OLSUN"  adında bir kitap hazırlayıp kampanyaya yardımcı olmak istediğini belirtiyor.


 

Eğitimci Yazar Gazi Mert'in yazısı şöyle;

 

Anamur’un İl olması için çalışma başlattığınızı, Kampanyayı imzalamak için ‘’http://imza.la/anamur-il-olsun’’ şeklinde Link oluşturduğunuzu memnuniyetle öğrenmiş bulunuyoruz…
Bildiğiniz üzere; Anamur’un İl olması için 1946 yılından buyana çok yönlü çalışmalar yapılmıştır.
Bu çalışmaların en önemlisi 1995’li yıllara rastlar.
Anamur’un il olması için 1995’li yıllarda siyasi parti başkanları, mahalle ve köy muhtarlarının katılımıyla Belediye Meclisi salonunda alınan karar doğrultusunda Anamur halkı sokağa dökülmüş, 10 bin insan saat 09.00’da yüzlerce araçtan oluşan konvoyla Atatürk Bulvarını takip ederek Antalya-Mersin karayoluna inmişlerdi. Anamur terminali ile Dragon köprüsünde büyük bir eylem gerçekleşmişti.
D. 400 Karayolu 3,5 saat trafiğe kapanmıştı.
Bu yürüyüş ses getirmiş ve Ankara’ya heyetler gönderilmiş İl sözü alınmıştı.
1995 yılındaki bu büyük yürüyüşten 5 yıl önce 1990’lı yıllarda Anamur’u il yapma çalışmalarıyla ilgili ilk toplantı öğretmen evinde yapılmış; Toplantıya İlçe Milletvekilleri, Kaymakam, Belediye Başkanları, civar İlçelerin daire Amirleri, Bozyazı, Tekmen, Tekeli, Aydıncık, Kazancı Belediye yetkilileri, Köy ve Mahalle Muhtarları, civar İlçelerin Esnaf ve Sanatkar Odaları, Anamur’un ileri gelen üst düzey yetkilileri katılmıştı.
Yine 1990’lı yıllarda, Anamur, Bozyazı, Aydıncık İlçelerinde; Bozyazı’ya bağlı Tekmen, Tekeli Beldelerinde; Ermenek İlçesine bağlı Kazancı Beldesinde Komiteler oluşturulmuş, imza ve telgraf kampanyaları başlatılmış, beş bine yakın telgraf çekilmiş 20 binin üzerinde imza toplanmış ilgililere ulaştırılmıştı.
1990-1995 yılları arasında Anamur’un İl olma konusu devamlı gündemde tutulmuştu.
1995 yılında Anamur-Bozyazı Belediye başkanlarının sponsorluğunda tarafımdan “Örnek İlçe Anamur-İl olmak istiyoruz” ve komisyonca“Anamur-1991″ adıyla kitaplar hazırlanmış ve on binlerce kitap ilgili yerlere ulaştırılmıştı. Ankara’ya giden heyet bu kitabı tüm parlamenterlere dağıtmıştı.
“Anamur İl olmalıdır. İl oluncaya kadar sürecek yazı dizisi” başlığıyla yine tarafımdan 4 yıl kesintisiz Anamur yerel  gazetelerinde yazı dizisi hazırlamıştım.
Yine Alanya’da çıkan bir  gazetede; “Türkiye’de İl olmaya en uygun ilçe–ANAMUR” adıyla 1 yıl süren inceleme Araştırma yazılarım yayımlanmıştı.
Araştırma ve incelemelerimi içeren ve Anamur’un İl olması konusunda arşiv niteliğindeki Anamur’u tanıtıcı bilgiler yaklaşık 500 sayfalık bir kitap oluşturacak durumdadır.
Uygun görüldüğü takdirde Belediye Meclisimizin alacağı karar doğrultusunda tüm hakları belediyeye ait olmak üzere 10 gün içinde ANAMUR İL OLSUN adında bir kitap hazırlayıp kampanyaya yardımcı olmak istiyorum.
Kampanyanızın Anamur'un il olmasına büyük katkılar sağlayacağı inancımızla çalışmalarınızda başarılar dilerim.

 
\"\" Haber Detay Sonu
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Manşet yanı
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Blok 1
Arşiv Arama
- -
Blok 2
Anket
Blok 3.Reklam Alanı
Anamur Haber
© Copyright 2018 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Anamur Haber
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi