“ANAMUR İL OLSUN “ STK’lar ve Siyasi Partiler Ortak Toplantısı

“Anamur İl Olsun” çalışmaları giderek hız kazanıyor.
Bu haber 2016-08-18 18:49:08 eklenmiş ve 3540 kez görüntülenmiştir.
Uysal

“Anamur İl Olsun” çalışmaları giderek hız kazanıyor.

 

 Yine Anamur’un İl olması için Anamur Ticaret ve Sanayi Adasında bu gün saat 14.00’de bir toplantı gerçekleşti.

 

Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Feridun Torunoğlu’nun organize ettiği ev sahipliği yaptığı toplantıya  Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk, Ak Parti Anamur İlçe Başkanı M. Feyzullah Yılmaz, CHP Anamur İlçe Başkanı Ayhan Güven, Ak Parti Bozyazı İlçe Başkanı Celalettin Muz, Anamur Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Çetin, Ziraat Odası Başkanı A.Şeref Gümüş, Anamur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zümrüt Cömertler, Anamur Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi Başkanı Ahmet Özdemir, Anamur Turizm Ve Kültür Derneği Başkanı Suzan Kalaycı,  Meslek Yüksek Okulu Müdür Yrd. Gaye Onan, Muzbir Başkanı Mehmet Güzel, Mimarlar Odası Anamur Temsilcisi Ali Oğuz, İnşaat Mühendisleri Odası Temsilcisi Ahmet Hilmi Kaya, Anamur Ticaret ve Sananayi Odası Meclis Bşkanı Beyazıt Döner, Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Yön.Kur.Bşk.Yrd. Nevzat Gündüz, Yönetim Kurulu Üyeleri; Ersin Körhasanoğulları,  Kaan Ceren ve Basın Mensupları katıldı.

 

Anamur’un il Olması için neler yapılabilir, bu konuda kimlere ne gibi görevler düşüyor bu konuların masaya yatırıldığı toplantıda  açılış konuşmasını yapan Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı  Ferudun Torunoğlu; Biz bu konuyu  sayın Kaymakamımıza açtığımız zaman bu konuda üzerine düşen ne varsa, Anamur’un İl olması konusunda kendisine düşen ne görev varsa yapmaya hazır olduklarını beyan ettiler. Anamur il olduğu takdirde Anamur’dan gideceğini bildiği halde büyük fedakarlık ederek bu konuya destek verdiler, sayın kaymakamımıza bu fedakarlığından dolayı sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. dedi.

 

Torunoğlu, markakent olarak çıktıkları bu yolda sorunlarını dile getirdiklerini, dile getirdikleri kurumlar kendilerini yanlış değerlendirse dahi davalarının şahsi bir dava olmadığını Anamur’un bölgenin davası olduğunu kaydederek, Anamur’un il Olduğu zaman bu sadece Anamur’a değil, Anamur’un yanında Bozyazı, Aydıncık, Gülnar, Kazancı ‘nın da artıya geçeceğini belirtti.

 

Basın’ı arkasına almadan hiç kimsenin başarılı olamayacağını vurgulayan Toruoğlu, Anamur’un İl Olması konusunda Basına çok önemli görevler düştüğünü belirterek Basın’dan bu konuda desek istedi.

 

Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk de, özellikle iki ile uzak bir coğrafi yapısı bulunmasından ve bunun getirdiği zorluklardan dolayı bende Anamur’un il Olmasını savunanlardanım. Tabi şu anki yapısıyla büyüklüğüyle il gibi duruyor zaten ancak il olma kararı aldıktan sonra birimlerin yeni kurumların gelmesiyle istihdamı yatırımı daha da artıracak. Dedi.

 

Cantürk,  Bu işi STK’lar olarak yürütmenin en doğru yol olduğunu kaydederek, STK’ların, Siyasi Partilerin, özelliklede iktidar Partisinin desteğini alarak  yürütmeniz bu konuyu hedefe ulaştıracaktır diye düşünüyorum.  Diğer bir konu Anamur il olma kriterlerini tutuyor mu? Oa bakmak lazım. Baktığımız zaman büyük ölçüde tutuyor. Diyerek.  İmza kampanyası ile bu işe başlamanın doğru olduğunu kendilerinin üzerlerine düşeni yapacaklarını ancak STK’ların (Sivil Toplum Kuruluşları) kendi üst kuruluşlarından Ankara’daki STK üst kuruluşlarından  destek almaları gerektiğini belirtti.

 

Ak Parti Anamur İlçe Başkanı M. Feyzullah Yılmaz ; Konuşmasında Anamur’un il Olması hususunda üzerlerine düşen her türlü göreve hazır olduklarını belirterek, 28 Ağustos 2016 günü Kalkınma Bakanı Lütfü Elvan’ın Anamur’a geleceği müjdesini verdi. O zamana kadar Anamur’un İl Olması  konusunda  gereken taleplerini oluşturarak bakan beyden de desteğini talep etmenin uygun olacağını belirten Yılmaz, partisinin 15. Kuruluş Yıl dönü nedeniyle Ankara’da bulunduklarında da bu konuyu ele aldıklarını belirterek, Anamur, Bozyazı, Aydıncık, Günlar ve hatta Gazipaşa’yı da içerisine alarak Hava alanı da olan bir il olmasının yararlı olacağını vurguladı.

 

Kapalı Devre Sulama Sistemi konusunu örnek veren Yılmaz, Kapalı Devre Sulama Sistemleri Ak Parti hükümeti yapılıyorsa bunun kazanımına Anamur platformu sebep oldu. Siyasi Partisiyle, STK’ların da desteğiyle, Kaymamlığımızın da desteğiyle talep ettik, temin ettik geldik. Şimdi montajına başlandı.Bozyazı da bu konuda destek verdi. Şimdi Bozyazı’ya da aynı yatırım başladı. Birtarafı Bozyazı’ya gidiyor, bir tarafı Anamur’a geliyor. Bizim hukukumuzda Anamur Bozyazı ayrımı yok. O yüzden bu konuda da Bozyazı’nın gereken desteği vereceğine inanıyorum dedi.

 

Toplantıya katılan tüm katılımcıların Anamur’un il Olması konusunda fikir ve önerileri alındı.

 

Ortak karar olarak “Anamur’un İl Olmasını İstiyorum ve Gönülden Destekliyorum” başlığı altında imza kampanyası başlatıldı.

 

Anamur’un belirli noktalarına kurulacak imza stantlarına tüm Anamur halkının destek vermesi bekleniyor.

 

Anamur İl Olursa Ne olacak;

 

Anamur İl Olduğu zaman bir çok istihdam alanları açılacak, bu istihdam memuruna, Esnafına, Çiftçisine kısacası Anamur’da yaşayan tüm vatandaşa fayda sağlayacak, hastalarımız Mersin ve Antalya yollarında yaşamını yitirmek zorunda kalmayacak, Anamur’lu vatandaş küçük bir resmi işlem için en az bir gününü heba ederek Mersin’e gitmek zorunda kalmayacak. Bunlar sadece bir kaçı...

 

     

\"\" Haber Detay Sonu
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Uysallar
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Blok 1
Arşiv Arama
- -
Blok 2
Anket
Blok 3.Reklam Alanı
Anamur Haber
© Copyright 2018 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Anamur Haber
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi