Ermenek’te KOP Toplantısı Yapıldı.


Bu haber 2016-10-01 12:06:30 eklenmiş ve 811 kez görüntülenmiştir.
Uysal

KOP eylem planı kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yürütülen “KOP İlleri Örnek İmar Uygulamaları Projesi” nin açılış toplantısı Ermenek’te yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Ermenek Belediye Başkanı Uğur Sözkesen açılış konuşması yaptı. Konuşmasında,KOP İlleri örnek imar uygulamaları Projesinin Ermenek’ten başlamasından duydukları memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Uğur Sözkesen tüm katılımcılara teşekkür etti. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürü Yavuz Erdal Kayapınar, KOP İdaresi Başkanı İhsan Bostancı, Karaman Vali Yardımcısı Sezer Işıktaş ve Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan’ın konuşmalarının ardından proje detay sunumları yapıldı.

 

Toplantının ardından Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan ve beraberindekiler Ermenek gezisi yaparak ilçeden ayrıldılar. Projenin ikinci günü uygulama alanının görüleceği teknik gezi ile devam edecek. Toplantıdan bazı detaylar;

 

Vatandaş Odaklı İmar Planlaması

 

KOP Projesi Şehircilik Açısından Hayata Geçiyor…

Planlı programlı ve doğru bir imar anlayışıyla şehirlerimizi yeniden şekillendiriyoruz. Bizler, ‘Kimlikli, Kişilikli ve Sağlıklı Şehirler’in yolunun doğru bir imar planı uygulamasından geçtiğini çok iyi biliyoruz.

 

Bu bağlamda, 2014-2018 yıllarını kapsayan KOP Projesi’nin alt bileşeni olarak tasarlanan planlı alanlarda kentsel gelişimin sağlanması amacıyla örnek imar planı uygulaması projesi ülkemizde ilk olarak Karaman ili Ermenek ilçesinde başlatılmıştır.

 

125 ha alanda yapılacak bu uygulama ile yenilikçi bir imar uygulaması hedeflenmektedir. Bu proje ile yürürlükteki imar uygulama mevzuatının yerel yönetimlerce doğru uygulanması, dolayısıyla vatandaşın önceki uygulamalardan şikayetçi olduğu uygulamaların büyük oranda çözüme kavuşturulması hedeflenmektedir.

 

Bu proje ile yeni duyuru yöntemleri geliştirilecek ve uygulama sahasındaki taşınmaz sahiplerinin konu hakkında daha sağlıklı bilgilenmesi sağlanacaktır. Ayrıca yöre halkı ile birebir yapılacak görüşmeler ile halkın bilgilendirilmesi, katılımının ve farkındalığın sağlanması bizler için büyük bir öneme sahip.

 

Yapacağımız tüm işlemlerde şeffaflık ilkesinin korunması ve maksimum vatandaş memnuniyetinin temini yine bu anlamda çok önemli.

 

Bunun yanında imar uygulamalarına yapılan itirazların asgariye indirilmesini hedefliyoruz. Artık vatandaş mahkemeye gitmeden bu proje ile tüm sorunlarına çözüm bulacak. Vatandaşla devlet karşı karşıya gelmeyecek.

 

Yine bu proje ile imar uygulaması öncesi ve sonrası taşınmazların değerleme yöntemlerinin doğru bir şekilde yapılıp vatandaş mağduriyetinin giderilmesini amaçlıyoruz.

 

Bu proje ile ülkemiz için en uygun imar uygulama modelinin oluşturulması ve bu doğrultuda yapılacak mevzuat çalışmalarına altlık teşkil etmesi amaçlanmaktadır.

 

  

\"\" Haber Detay Sonu
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Uysallar
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Blok 1
Arşiv Arama
- -
Blok 2
Anket
Blok 3.Reklam Alanı
Anamur Haber
© Copyright 2018 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Anamur Haber
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi