\"\"

Başkan Torunoğlu'ndan Müjde...

Anamur Ticaret ve Sanayi Odası yönetim Kurulu Başkanı Feridun Torunoğlu'ndan Borcu Olanlara Müjde...
Bu haber 2016-10-12 16:53:48 eklenmiş ve 1022 kez görüntülenmiştir.
Uylr

Anamur Ticaret ve Sanayi Odası yönetim Kurulu Başkanı Feridun Torunoğlu bu gün saat :14.00'de Ticaret Odasıda Basın toplantısı düzenledi. 

 

Torunoğlu Anamur Vergi Dairesi Müdürü Kuddusi Akdağ’a , Anamur Sosyal Güvenlik Kurumu Merkezi Müdürü Nevzat Acar’a ve Anamur Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Temsilcisi İsmail Erdoğan’a teşekkür ediyorum. diyerek başlayan Torunoğlu; Vatandaşın devlete olan borçlarına yönelik getirilen ödeme kolaylığı ve yapılandırma konsunda bir açıklama yapan Torunoğlu Oda borcu olan Esnaf ve Ticaret erbabına seslenerek 30 Ekim 2016 tarihine kadar dilekçe ile başvurda bulunarak borçlarını yapılandırmalarını istedi.


Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Torunoğlu tarafından yapılan açıklamada şöyle;

 

19.08.2016 tarih ve 29806 Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Bazı Alacakların yeniden yapılandırmasına ilişkin 6736 sayılı kanun ile Odamız üyelerinin de birikmiş aidat borçlarını çeşitli avantajlarla ödeme imkânına kavuştuğunu söyleyerek açıklamalarda bulundu. Anılan Kanunun 11’ inci maddesinin beşinci fıkrası ile 5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu hükümlerine göre üyelerin oda ve borsalara olan aidat, navlun hasılatından alınacak oda payları ve borsa tescil ücreti ile oda ve borsaların Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne olan aidat borçları asıllarının ödenmemiş kısmı yer almaktadır. Yukarıda anılanlar haricindeki oda ve borsa alacakları bu madde kapsamı dışındadır. Bu çerçevede;

 

Üyelerimizin Birikmiş aidat Borçlarını 6 taksitle Ödeme İmkanı getirilmiştir.

 

30.06.2016 tarihinden (bu tarih dahil) önceki alacaklara ilişkin düzenleme yapılmıştır. Ekim ayında ödenmesi gereken 2016 yılı aidatlarının 2’nci taksitleri madde kapsamı dışındadır.

 

Başvuru kapsamında yapılandırmadan yararlanacak üyelerimiz , en çok 6 aylık dönem için taksitlendirmeden faydalanabilecek olup, ilk taksit ödemesinin son günü 30 Kasım 2016 tarihidir. ( Vade son ödeme tarihleri : 1. Taksit - 30 Kasım 2016 , 2. Taksit - 31.12.2016 , 3. Taksit -31.01.2017 , 4. Taksit - 28.02.2017, 5. Taksit - 31 Mart 2017, 6. Taksit - 30 Nisan 2017)

 

Taksitli ödemede, İlk Taksit 30 Kasım 2016 tarihinde ödenecektir. Odamız üyelerinin taksitlendirme imkânından yararlanması için en geç 31 Ekim 2016 tarihine kadar Anamur Ticaret ve Sanayi Odamıza bir dilekçe ile başvurması gerekmektedir. Dilekçe Odamızdan temin edilebilecektir.

 

Taksitlerden herhangi birinin anılan maddede öngörülen süre ve şekilde kısmen veya tamamen ödenmemesi halinde, bu kapsamda tahsil edilen tutarlar üyenin anapara borcundan düşülür. Yapılandırma iptal edilerek aidat borcu eski haline döndürülür. O ana kadar yapılan tahsilatlar ilgili mevzuat doğrultusunda borçtan düşülür ve 6183 sayılı amme alacaklarının tahsil usulü hakkında kanun uyarınca günlük gecikme zammı tahakkuk ettirilmeye devam edilir. Yapılandırma kapsamında taksitli ödeme yapmak yerine tek seferde ödemeyi tamamlayacak üyelerimiz ise, yine yasal süre kapsamında dilekçelerinde ödeme seçeneğini belirtmek kaydıyla ilk taksit ödeme süresi sonuna kadar ödemelerini yapabilirler. Askı durumunda olup, yapılandırma yapan üyelerimiz ise, borçlarının tamamını ödedikten sonra askıdan indirilecektir.


Kanun kapsamında yapılandırmadan faydalanmak isteyen üyelerimizin en geç 31 Ekim 2016 tarihine kadar Odamıza başvurmaları gerekmektedir.


\"\" Haber Detay Sonu
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Manşet yanı
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Blok 1
Arşiv Arama
- -
Blok 2
Anket
Blok 3.Reklam Alanı
Anamur Haber
© Copyright 2018 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Anamur Haber
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi