Fen Lisesi Toplantısında Önemli Açıklamalar...

Anamur Şehit İbrahim Armut Fen Lisesi 9.sınıf velileri için her öğretim yılı başında oryantasyona yönelik gelenekselleştirdiği veli toplantısını 7 ekim cuma günü gerçekleştirdi.
Bu haber 2016-10-12 17:34:18 eklenmiş ve 1571 kez görüntülenmiştir.
Uysal

Anamur Şehit İbrahim Armut Fen Lisesi 9.sınıf velileri için her öğretim yılı başında oryantasyona yönelik gelenekselleştirdiği veli toplantısını 7 ekim cuma günü gerçekleştirdi.


Toplantının açılışında konuşma yapan Okul Müdürü H Yakup ARSLAN velilere; okulun vizyonu, misyonu ve sahip olduğu değerler hakkında bilgi verdikten sonra iyi bir tercih yaptıklarını belirterek “Okulumuz 2009 yılında Öğretmen Lisesi olarak 24 derslik laboratuar, kütüphane,  kantin, yemekhane, konferans salonu, açık spor sahaları ile hizmete açılmış ve günümüze kadar 4 dönem mezun vermiştir”  henüz fen lisesi olarak mezun vermediklerini belirten okul müdürü 2014 yılında fen lisesine dönüştüklerini 2018 de fen lisesinden de ilk mezunlarını vereceklerini sözlerine ekledi.


“MEZUN OLAN TÜM ÖĞRENCİLERİMİZ ÜNİVERSİTEYE YERLEŞTİ”


“Dört yıldır mezun veriyoruz,  ortalama olarak ilk yıl % 70 oranında üniversiteye öğrenci yerleştiriyoruz geriye kalan 25-30 öğrenci de ikinci yıl hedeflerine yerleşiyor ve bu güne kadar ikinci yılda yerleşemeyen tek bir öğrencimiz oldu o da istediği üniversitenin tıp fakültesine yerleşerek hedefine ulaştı” diyerek okulun başarısının Türkiye’deki diğer fen liselerinin birçoğundan daha önde olduğunu belirtti.


“ÇOCUKLARINIZA DERS ÇALIŞ DEMEYİN”


Başarının ekip işi olduğunu belirten Okul Müdürü H Yakup ARSLAN “Ülkemizin geleceği olan bu gençleri hedeflerine ulaştırmak için bir aile olmalı; güçlüklerle birlikte mücadele ederek süreci yönetmeliyiz” dedi. Başarının sonuç değil bir süreç olduğunu dile getiren okul müdürü okul-veli- öğrenci üçlüsünün ekip olduğu okullarda başarının da istenilen düzeyde yakalandığını belirtti. Özellikle 9. Sınıf öğrencilerinin ergenliğin zirvesinde olduğu unutulmamalı ve onların bilişsel ihtiyaçlarının yanı sıra fizyolojik, sosyal ve psikolojik ihtiyaçlarının da olduğunu; bu ihtiyaçların doyurulması ile başarının doğru orantılı olduğunu dile getirdi ve velilerden evde gençlerimizin başarısını destekleyecek huzurlu ortam yaratılmalı diyerek velilerin dikkatini konu üzerine çekti.


PANSİYON İHALEMİZ YAPILDI


Çevre il ve ilçelerden gelen İlçemizde yatılı olarak kalan 89 öğrenci ile birlikte okul mevcudunun 476 olduğunu belirterek pansiyon ihalesinin yapıldığını inşaata yakın zamanda başlanacağını umut ettiklerini dile getirdi.

Yatılı kalan ve taşımalı öğrencilerimize öğlen ücretsiz yemek imkânı verilmekle birlikte diğer öğrenciler için de okul içerisinde yemek çıkarılmaktadır

 

SOSYAL, KÜLTÜREL VE SPORTİF FAALİYETLERE ÖNEM VEREN BİR OKUL

Başarının bulaşıcı olduğunun bilinciyle bir alanda başarılı olan öğrencinin diğer alanlara da bu başarıyı taşıdığını, kişilik gelişimini de olumlu yönde etkilediği ileri süren okul müdürü sosyal ve kültürel faaliyetlere de önem verdiklerini tiyatro ekibinin her yıl ilçemizi temsilen Mersin’de sahne aldıklarını belirtti. Okulumuz kadrosu ile öğrencilerin bireysel yeteneklerini açığa çıkarıp onların sanat, spor,  kültürel faaliyetler alanında da kendilerini ifade edebilmelerine olanak sağlayan cesaretlendirici tavrı sayesinde pek çok başarıya imza attıklarını dile getirmiştir. Kısa film yarışmasında Türkiye ikinciliği derecesi örnek olarak verilebilir.


Yıl içerisinde eğitim amaçlı ve turistik olmak üzere pek çok gezi düzenlediklerini belirten okul müdürü özellikle büyük şehirlerde bulunan üniversiteler, tarihi ve turistik mekânlar öğrencilerimize tanıtılmakta ve onların olumlu anılar biriktirmeleri sağlanmaktadır


BİLİMSEL PROJELERDE BÖLGE DERECESİ


Okulumuz her yıl TÜBİTAK bünyesinde gerçekleştirilen yarışmalara katılmakta ve derece elde etmektedir. Bu yıl iki projemiz bölge sergisine davet edildi, bunlardan biri Bölge 1.si, biri Bölge 2.si oldu. Bölge 1. olan sergimiz Türkiye finallerine katıldı.


ÖĞRENCİLERİMİZ BİZE SİZ VELİLERİMİZİN EMANETİDİR


Okulumuz Anamur’un 5 km dışında, TOKİ içerisinde,  şehrin curcunasından uzak, sessiz, sakin, tehlikelerden uzak ve 9000 m2 alan içerisinde bulunmaktadır. Öğrencilerin okul süresince veli izni olmaksızın dışarı çıkmaları yasaktır.

 

OKUL KURSLARIMIZ BAŞLADI


Öğrencileri üniversiteye hazırlamak için okulumuzda hafta sonları ve hafta içi ders çıkışı sonrası ÜCRETSİZ kurs düzenlenmektedir.  Öğrencilerimiz kendilerini yetersiz hissetlikleri derslerden ve istedikleri öğretmenlerden kurs alabilmektedirler.

 

ANAMURDA BEYAZ BAYRAK SAHİBİ TEK OKUL


Gençlerimizin beden ve ruh sağlığını korumak, geliştirmek, yaşam kalitesini yükseltmek, temizlik ve hijyen konusunda yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirmek, öğrencilerimizin hijyenik bir ortamda eğitim-öğretimini sürdürmek amacıyla milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığımız arasında 2006 yılından itibaren uygulanmakta olan  “Beyaz Bayrak İşbirliği protokolü” çerçevesinde okulumuz SAĞLIK BAKANLIĞI DENETMENLERİNCE 100 kriterde değerlendirilmiş ve 91 puanla beyaz bayrak almaya hak kazanmıştır.

 

\"\" Haber Detay Sonu
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Uysallar
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Blok 1
Arşiv Arama
- -
Blok 2
Anket
Blok 3.Reklam Alanı
Anamur Haber
© Copyright 2018 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Anamur Haber
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi