Türk Eğitim-Sen'den Geleneksel Kaynaşma Yemeği


Bu haber 2016-10-29 10:27:07 eklenmiş ve 1971 kez görüntülenmiştir.
Uysallar

Türk Eğitim Sen Anamur Temsilciliği tarafıdan oganize edilen ve bu yıl 12. Si düzenlenen Geleneksel bu yıl Emekli olmuş Öğretmen üyelerine Plaket vermek üzere dün akşam Anamur Öğretmen Evinde bir kaynaşma yemeği düzenledi.

 

Türk Eğitim Sen Anamur Temsilcisi Harun Taşdemir’in ev sahipliğinde gerçekleşen kaynaşma yemeğine, Anamur Belediye Bakanı Mehmet Türe ve Eşi, Mersin Büyükşehir Kordinasyon Daire Başkanı Muzaffer Akbacı, Anamur Belediye Başkan Yardımcıları Mahmut Kara, Hüseyin Gürel, çok sayıda öğretmen ve eşleri ile Basın mensupları katıldı.

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlanan program, TÜRKAV Anamur Şube Başkanı Mehmet Gümüş Tarafından okunan Kur’anı Kerim tilaveti ve Zeki Rıdvan Yalçınrıdvanağaoğlu tarafından yapılan dua nın ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla öğretmenler, Mehmet Baz ve Çınar Arıkan tarafından okunan Cumhuriyet şiirleriyle devam etti.

 

Emekli Olan Öğretmenlere Plaket Verildi…

 

Bu yıl emekli olan öğretmenler, Şehit İbrahim Armut Fen Lisesi öğretmeni Bora Belice’nin Plaketini Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Akdeniz İlkokulu öğretmeni Güner Özden’ne plaketini Mersin Büyükşehir Kordinasyon Daire Başkanı Muzaffer Akbacı, Akdeniz İlkokulu öğretmeni Perihan Aktufan ‘a Plaketini Anamur Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Kara, Akdeniz İlkokulu öğretmeni Ali Aktufan’a Plaketini Anamur Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Gürel, Akdeniz İlkokulu öğretmeni Hasan Kayık’a Plaketini TÜRKAV Anamur Şube Başkanı Mehmet Gümüş, Şükrü Köymen İlkokulu öğretmeni Fatma Çetinkaya’ya Plaketini, Türk Kamu Sen Anamur Temsilcisi Salih Kutlu verdi.

 

 

Türk Eğitim Sen Anamur İlçe Temsilcisi Harun Taşdemir gecede yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;

 

 

            Değer Üyelerimiz;

Türk Eğitim Sen 1992 yılında kuruldu İlçemizde; aramızda bulunan Kurucular Kurulu Üyelerimiz tarafından kurularak faaliyete  başlamıştır..İlçe Temsilcisi olarak bu arkadaşlarımıza teşekkür ediyor,onlara saygılarımızı sunuyoruz.Ayrıca  İlçe Başkanlığı ve Temsilciği yapan arkadaşlarımıza da teşekkür eder, saygılar sunarız.Kurmuş olduğumuz  sendika emin adımlarla yoluna devam etmektedir.

 

Değer Üyelerimiz; bildiğiniz gibi sendikalar üyelerinin ekonomik ve sosyal haklarını korumak üzere kurulmuş sivil toplum kuruluşlarıdır.Ama sivil toplum kuruluşu olarak ülkemizin gündeminde olan olaylarla ilgili görüş ve düşüncelerini de ortaya koyarak katkıda bulunurlar.Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından olan Kamu sen’in en fazla üyeye sahip sendikası Türk Eğitim Sen’dir.

Türk Eğitim Sen mülakatla öğretmen almanın yanlışlığını baştan itibaren      söylemiştir.Bunun eşitlik ilkelerine aykırı olduğunu savunmuştur. Bu uygulamanın 2010 yılında yalpan soru verme işleminden farklı olmadığını iddia etmektedir. Öğretmen  olmak isteyen gençler bundan sonra bilgide değil torpil bulmada yarışacaklar.Bu olay nitelikli olma yarışını ortadan kaldıracak.Torpil olmak için adam bulma yarışına dönüşecektir.

Bakanlığımızın almış olduğu tekli eğitim kararı olumlu bir karardır.Ancak gerekli alt yapı çalışmaları var mıdır?Yoksa alt yapı ihtiyacının giderilmesi sağlanmalıdır.Sabahın erken saatlerinde okula giden çocuklarımızın durumunu biz büyükler empati kurarak düşünmeliyiz.

Eylül  geçim endeksi sonuçlarına göre enflasyonun arttığı görülmektedir.Bu da kamu çalışanlarının fakirleştiğin göstergesidir.Bu kayıplarımızın giderilerek yaşanabilir  düzeyde   ücrete kavuşturulmamız sağlanmalıdır

Vergi dilimlerinin ayarlanarak çalışanların yüksek vergi dilimine girmesi bilmecesi bir an önce çözülmelidir.

 

15 temmuz darbe girişimi ülkemiz ve kamu alışanları açısından olumsuz sonular doğurmuştur..Türk Eğitim Sen  ve şahsım olarak darbe girişimlerine  karşıyız.Demokrasiden yanayız.Ancak burada  suçlu suçsuz ayrılmadan yapılan memur kıyımına karşıyız.Açığa alınanlar neyle suçlandıklarını bilmemektedirler.Geriye dönüşlerde hala sorunlar devam etmektedir.Biz suçlunun yanında değil madurun yanındayız.Suçu olan tabi ki cezasını çekecek ama suçsuz tutuklu olanlar ve açıkta  olanlar görevlerine dönmelidirler..                

 

Türk Eğitim Sen olarak, yurdumuzda ki terör belasının bir an önce bitmesini istiyoruz.İnsanların kardeşçe  sen ben kaygısı olmadan yaşamasını istiyoruz.Terörle mücadelede şehit düşen güvenlik kuvvetlerimize vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz.

 

Sendika Genel Merkezimiz eğitim çalışanlarının ekonomik ve özlük haklarıyla ilgili çalışmalar yapmakta ve bunları takip etmektedir.Bu gibi çalışmaları sendikamızın internet sitesini takip ederek oradan öğrenebiliriz.Ben sizlerden temsilciniz olarak sendikamızın internet sitesini günde bir kere ziyaret etmenizi istiyorum..

 

Türk Eğitim Sen olarak  öğretmenler arasında ayrıştırıcı değil, Yunus gibi Mevlana gibi birleştirici gönül yapıcı olmalıyız.Sendikaların işi sadece idareci ataması olmamalı.İdareciliklere  liyakatı uygun olanların gelmesi lazim.

         

 

Değerli eğitim çalışanı arkadaşlarım yarın 29 Ekim cumhuriyet bayramı…Bu gün Mustafa Kemal Atatürk’ün arkadaşlar yarın Cumhuriyeti kuracağız dediği gündür.Bayramımız kutlu olsun.Yönetim sistemleri içerisinde en iyi yönetim şekli cumhuriyettir.Yasalara uymak şartı ile her istediğimizi serbestçe söyleyebildiğimiz,yöneticileri belirli süreler için seçtiğimiz yönetim şeklidir,aydınlıktır,ışıktır,bilimdir,gelecektir,yarındır,bağımsızlıktır cumhuriyet….Cumhuriyeti bize armağan eden Kahraman Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle yadederken istiklal Savaşında şehit olarak bu vatanı bizlere bırakanların ruhları şadolsun diyorum.Varsa gazilerimize Allahtan sağlık diliyorum.

 

Kusurlarımız varsa, sizlerin engin hoşgörüsüne sığınıyoruz. Bu sendika hepimizin hep birlikte yöneteceğiz.Bir olacağız diri olacağız.

         

 Emekli olan arkadaşlarımıza bizlere verdikleri destekten dolayı  teşekkür ederek  yeni yaşantılarında mutluluklar diliyorum.

Değerli Üyelerimiz; sözlerimin sonunda sizleri en içten dileklerimle selamlar saygılar sunarım. 

 

Ali Koyu’dan müzik Ziyafeti

 

Gece Anamur Yöresel Sanatçısı Halk Ozanı Ali Koyu tarafından sunulan müzik dinletisi ve hatıra fotoğrafı çekimlemleriyle sona erdi.      

!..HABERİN DİĞER RESİMLERİNİ GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN....!

\"\" Haber Detay Sonu
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Manşet yanı
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Blok 1
Arşiv Arama
- -
Blok 2
Anket
Blok 3.Reklam Alanı
Anamur Haber
© Copyright 2018 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Anamur Haber
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi