Anamur Artık Huzurevine Kavuşacak.


Bu makale 2016-05-12 09:04:06 eklenmiş ve 1774 kez görüntülenmiştir.
Mesut Güven

Bu gün huzurevi yaptırma derneğinin çalışmalarını yerinde gördüm, dernek yetkililerinin açıklamalarını dinledim mutlu oldum. Artık inanıyorum siz Anamur’lu yardım sever hemşehrilerimizin desteği ile Anamur’umuz huzur evine kısa zamanda kavuşacak.

 

Huzurevi yapılacak alana, Dernek üyesi arkadaşlarım M. Şeref Koz ve Öner Seymen ile gittik. Oraya vardığımız da gördük ki; hafriyat çalışmalarının sonuna gelinmiş. Çalışmaların her anını başında baretiyle takip eden dernek başkanı sayın Tuğrul Ayhan yaptığı açıklamada;

 

 “1998 Yılında kurulmuş olan derneğimizin çalışmaları, çeşitli nedenlerle yavaş ilerlemiştir. Ancak bu yılın başlarından itibaren Maliye Bakanlığı tarafından bu arsanın Huzur Evi yapımının Belediye uhdesine tahsis edilmesiyle, dernek çalışmaları daha büyük bir hız ve ivme kazanmıştır. 

 

Yöremizin yetiştirdiği ünlü mimar eski İTÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Hasan Şener, Avan projeyi çizmeyi ve diğer teknik ayrıntıları yönlendirmeyi üstlenmiş olup, Belediye Başkanı ve personeli ile Mimar Ali Oğuz ve Mimar Yeşim Kaya teknik desteklerini sürdürmektedirler. Dernek üyesi arkadaşlarımızda üzerlerine düşen görevleri gereğince yapmaya çalışıyorlar. Emeği geçen, katkısı olan herkese çok teşekkür ediyoruz.

 

Gördüğünüz gibi arsa tesfiye işinde, sona gelmiş durumdayız. Bu çalışmalarla ilgili olarak; Anamur Kaymakamı Sayın Cengiz Cantürk’e, DSİ 6. Bölge Müdürü Sayın Mevlüt Aydın’a, DSİ Anamur Şube Müdürü Sayın Mustafa Kemal Karabacak’a Canla başla çalışan teknik elemanlarımız Sayın Uğur Kalp’e ve Sayın Ahmet Dere’ye çok teşekkür ediyoruz.

 

Ayrıca; Gerek inşaat yapımını hızlandırmak, gerekse sağlıklı bir yönetim biçimi oluşturabilmek amacıyla kurmayı düşündüğümüz ‘’Anamur Huzur Evi Vakfını’’ kurma çalışmalarında da son aşamalara gelmiş bulunmaktayız.  Vakfımıza, saygıdeğer hemşerilerimizin destekleri güç katacaktır. Anamur’a güzel bir eser kazandırmanın onurunu hep birlikte yaşayacağız.” dedi.

 

Daha önce de Anamur’umuza Yüksek okul kazandırmak için dernek kurup, başarıyla okul inşaatını tamamlayan sayın Tuğrul Ayhan ve dernek üyelerine, Vakıf olma çalışmaları ile huzurevi yaptırma faaliyetlerinde başarılı olacaklarına inancımız tamdır. Ayrıca emeğini esirgemeyen Kaymakamımıza, Belediye başkanımıza, DSİ ve Diğer devlet kurumlarımıza teşekkürler ederiz. Ayrıca, Anamur’lu yardımseverlerimizin, böyle kutsal bir faaliyetin tamamlanması için tuğla koyacaklarına inancımla saygılar sunuyorum.

 

Mesut Güven


  

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Mt yanı
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Blok 1
Arşiv Arama
- -
Blok 2
Anket
Blok 3.Reklam Alanı
Anamur Haber
© Copyright 2019 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Anamur Haber
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi