Keşke Geçen Hafta Sonu Kayseri’de Çarşı İzinleri Yasaklansaydı…


Bu makale 2016-12-23 07:48:26 eklenmiş ve 1189 kez görüntülenmiştir.
Mesut Güven

Keşke geçen hafta sonu, alınan bir istihbaratla terör eylemi olacağı anlaşılıp, Kayseri 1. Komando Tugayı’nda izinler kaldırılsaydı.

 

O zaman şehitlerimiz olmayacak. Onlar sadece izine çıkamadıkları için üzüleceklerdi.

 

Elbette üzülecekleri sebepler de önemliydi; Kimisi çok özlediği anasıyla, babasıyla, kardeşiyle uzun-uzun özgürce telefonla konuşacak, nişanlısıyla, karısıyla muhabbet edecekti.  Kimisi de izini yada terhisi yakınlaştığı için olanakları ölçüsünde hediyelere bakacaktı.

 

Ya da cebindeki küçük harçlığıyla, kendine yasak olmayan bir çay ocağında demli çay içecek, simit yiyecekti. Sonra da müsaade edilen yerlerde caddeye çıkacak, inzibat korkusuyla etrafını seyredecekti.

 

Bir ülkede, o ülkenin insanları; Ülkesinin geleceği, bayrağı, halkının namusu ve özgürlüğü için elbette mücadele eder, gerekirse de ölür. Geçmişte Ülkemiz düşmandan, işgalden arındırılırken on beş yaşında lise talebeleri ölmedi mi? Elbette herkes mücadele edecek, hatta gerekirse de ölecek.  Ben de yirmi beş yıl, ülkem için, askerlik yaptım. Özgürlüğüm, konforum, canım, geleceğim ülkem için feda olsun dedim.

 

Ancak Ülkemizin düşman işgalinden kurtarılma ve kuruluş aşamasındaki şartları ile şimdiki şartlar arasında farklılıklar var. O dönemde devleti yönetenler, düşmana karşı milletini toparlayıcı bir dil kullanıp, kararlı politikalar üretip uygulamaktaydı. Bu gün ise tutarsız, yanlış dış politikayla, canlar gitmekte, analar ağlamakta, insanlar yurtlarını terk etmekte, dünyada ülkemizin saygınlığı azalmakta hatta yok olmaktadır.

 

Bunun en yakın örneği; Ülkeyi yönetenlerin PKK ya verdiği tavizler değil mi? Bu Ülkeyi yönetenler Oslo, Dolmabahçe görüşmelerinden, Habur’daki çadır mahkemelerinden, Şırnak ve Cizre’de kazılan hendeklerden, tonlarca yerleştirilen bombalardan habersiz miydiler? Bu sebepler terörü arttırmadı mı?

 

Suriye, Irak, İran hatta Ortadoğu politikalarının yanlışlığı, Avrupa, Amerika ile çatışmalar bu günkü terör ortamının oluşmasına sebep değil mi?

 

Bizler ve gencecik hayallerle dolu çocuklarımız, vatan için elbette ölelim. Ancak ölmemizin nedeni vatan mücadelesi olsun. Yönetenlerin yanlış politikaları nedeniyle olmasın. Muhaliflere saygılı daha bütünleştirici bir dil, daha barışçı bir dış politika, yönetim sistemini değiştirme çabalarından vazgeçme, bu ülkede barışı getirecektir.

 

Keşkeler, taziyeler, kindar söylemler, yeni şehitlerimizin gelmesini önlemeyecektir. Yönetenler, sorumluluk sahipleri, akıllarını başlarına alıp, vicdanlarını dinlemeli ve şehitlerimizi kendi çocuklarının yerine koyarak önlemler almalıdır.

 

Mesut Güven

 

CHP Parti Okulu Eğitmeni

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Mt yanı
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Blok 1
Arşiv Arama
- -
Blok 2
Anket
Blok 3.Reklam Alanı
Anamur Haber
© Copyright 2019 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Anamur Haber
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi