Uzaydaki Canlılarla İlgili Görüşler...


Bu makale 2017-04-03 12:16:32 eklenmiş ve 298 kez görüntülenmiştir.
GAZİ MERT- EĞİTİMCİ

Önceki yıllarda CIA, FBI, Deniz Kuvvetleri, NASA, askeri birlikler, ünlü Colares Olayı nedeniyle Brezilya, Rusya, Çin, emekli astronotlar, 51. Bölge’nin görevlileri ve ayrıca birçok hükümet uzaylıların varlığı konusunda resmi açıklamalar yapmışlardı..

 

Sürekli olarak UFO’yu araştıran kişiler tarafından bilinen uzaylılar, kesin olarak açıklanmasa da çoğu kişi onların varlığına inanıyordu. Geçtiğimiz yıl Çin UFO Federasyonu başkanı ve saygın bir araştırmacı olarak bilinen Shi-Li Sun, kar amacı gütmeyen bir organizasyon düzenlemiş ve uzaylılarla ilgili çok tartışılacak bir açıklama yapmıştı.

 

Shi-Li Sun’ın yaptığı açıklamaya göre dünya dışı varlıkların dünyaya ziyaretleri çok öncelere dayanıyor. Sun, yaptığı bir diğer açıklamada ise insanlığın ilerleyen teknolojilerinde uzaylıların da parmağı olduğunu açıklamıştı.

 

Sun’a göre içinde bulunduğumuz gezegen bilinmeyen bir zaman boyunca uzaylılar tarafından ziyaret edilmiş ve dünyanın en büyük teknolojilerinde, ayrıca toplumumuzun oluşmasında uzaylıların çok büyük katkısı olmuş.

 

Sun’ın yaptığı açıklamaların en önemli kısmı işe şu: “Onlarca yıldır yapılan çalışmalar, ben dâhil UFO’lar üzerine çalışan tüm akademisyenleri dünya dışı varlıkların gerçekliğine ikna etmiştir.

 

Kısacası bizler UFO’ların, uzaylıların, kısacası dünya dışı varlıkların gerçekliğine inanıyoruz…” Türkiye’mizde de bu konularda programlar düzenlenmekte, açıklamalar yapılmaktadır.

 

UZAYLI ŞARKICI diye adlandırılan sevgili Ahmet Topaloğlu hangi programa konuk olsa o programda mutlaka uzaydaki canlılardan söz edilir. Geçtiğimiz günlerde ulusal bir televizyon kanalında uzayda canlıların bulunup bulunmadığı ile ilgili tartışma izledim. Konuşmacılar kendi branşlarıyla ilgili önemli bilgiler sundu.

 

Televizyon programlarında zaman zaman UFO’larla ilgili bilgiler verilmekte ve bazı ilim adamları, UFO’ların varlığından söz etmektedirler. İster UFO’lardan bahsedilsin, ister uzaydaki canlılardan söz edilsin UZAY gizemli durumunu korumaya devam ediyor.

 

Ancak uzayda canlıların varlığından bahseden ilim adamlarının sayısı gün geçtikçe artmaktadır. İzlediğim programda konuşmacılar olayın dini boyutundan pek bahsetmediler...

 

Uzayda canlıların bulunup bulunmadığı ile ilgili olarak olayın bir de dini boyutu var. Kur’an-ı Kerimde Şûara suresinin 29’uncu ayetinde Cenab-u Allah: “O’nun (varlığına delalet eden) belgelerinden biri de göklerin ve yerin yaratılması ve ikisinde serpiştirip yaydığı canlılardır. Onun, dilediği zaman onları toplayıp bir araya getirmeye gücü ve kudreti yeter.” buyurmaktadır.

 

Dünyanın dışında bulunan gezegenlerde canlıların bulunduğuna dair İsra Sûresi’nin 44’üncü ayetinde, Meryem Sûresi’nin 93’üncü ayetinde yine İsra Sûresi’nin 55. inci ayetlerinde de işaretler vardır. Şûara Sûresi’nin 29’uncu ayetini Tevhi-mu’l Kur’an’da tefsir eden Ebu’i Alâ el-Mevdûdî bu ayette bahsedilen hayatın sadece dünyada değil, gezegenlerde de olduğunu belirtmiştir.

 

Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır da bu ayetin tefsirini yaparken göklerde canlıların mevcut olduğuna bu Ayet-i Kerime’nin delil olduğunu belirtmiştir. Gezegenlerde hayatın olup olmadığı pek çok astronomi âliminin araştırma konusu olmuştur.

 

Bu araştırmaların sonucu Kur’an-ı Kerimde belirtildiği şekliyle diğer gezegenlerde, yıldızlarda, gökyüzünde hayatın olduğu şeklindedir. Esasen Merih yüzeyinde sıcaklığın, suyun ve oksijenin bulunduğu adeta ispatlanmış durumdadır.

 

Işıkla çekilen fotoğraflar Merih’teki hayat şartların dünyamızdaki hayat şartlarından pek farklı olmadığını göstermektedir. Cenab-u Allah: “Göklerde ve yerde bulunan herkes” ten , ”Arz ve bunların içinde bulunanlar” dan, “Göklerde ve yerde serpiştirilip yayılan canlılar” dan bahsediyor…

 

Aya ulaşılmış olması, Merih’teki hayat belirtileri, diğer bazı gezegenler ve yıldızlardaki tespitler gökyüzünde canlıların bulunabileceğinin ilk işaretleridir. Fezada canlıların varlığının tespit edilmesi Kur’an-ı Kerim’in bir mucizesinin daha ortaya çıkmasına vesile olacaktır.

 

Hoşça kalınız.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Manşet yanı
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Blok 1
Arşiv Arama
- -
Blok 2
Anket
Blok 3.Reklam Alanı
Anamur Haber
© Copyright 2018 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Anamur Haber
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi