Anamur Kültürüne Sahip Çıkıyor…


Bu makale 2017-06-16 10:07:16 eklenmiş ve 359 kez görüntülenmiştir.

Antik Mozaik Sanat Galerisinin otantik mozaik çadırı bir dostluk sevgi ve Anamur’un tanıtımı adına neler yapabiliriz ? düşünce ve önerilerinin tartışıldığı anıların dillendirildiği aydın, erdemli, seçkin dostların yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Asil & Bahar Doğan’ın hazırlıkları Elif hanımın katılımı, belediye başkanımızın tüm istek ve önerilere açık içten samimiyetleri geceye renk kattı.

 

 Anamur’da kültür ve sanat etkinlikleri yerli ve yabancı katılımcılarla umulanın üzerinde boyut kazandı. Bu etkinlikler Anamur Kültür çadırında her hafta sürdürülecektir.

 

MOZAİK ÇADIRI BÜYÜK BİR İHTİŞAMLA AÇILDI

 

Her toplantı bir kültür hareketidir. Kültür sanat galerisi ak deniz’in incileşen kıyılarında el emeği göz nuru üretimleriyle yöremizin kültür mirasları arasında harmanlanan yaşam araçlarıyla geleneklerimizi yaşatan MOZAİK ÇADIRIRNIN AÇILIŞINI büyük bir sanatsever sanatçı aydın erdemli insan katılımıyla gerçekleştirdi.Hepsi

 

Ayrımsız çok değerliydiler. Aynı mutluluğu  paylaşmanın heyecanı içindeydiler.

 

Her maharet iltifata tabidir. Bahar ve Asil'in emekleri destek olanlar geceye katılanlar kültür ve sanat atmosferinde büyük bir heyecanla görüşler ANILAR ve maharetlerini  desteklerini ortaya koyanları taktir etmeleri son derece erdemli bir davranıştı. Anamur’da böyle bir toplum var. İyi ki var. Gecenin geç saatlerine kadar süren söyleşiler anıların paylaşılması bir ilk.

 

Toplantıya katılanlar gerçekten çok değerli şahsiyetlerdi. Hep birlikte daha ne yapabiliriz? Nasıl katkı sağlayabiliriz düşünceplerini ifade ettiler.Şunu iyice fark etti ki "Sanat insanlığın ortak dilidir."  İnsan merkezli barış ve sevgi toplumu kültür ve sanatın sergilenmesi etkinliklerin arttırılması desteklenmesiyle mümkündür.

 

Kültür ve sanat TOPLUMLARIN ŞAH damarıdır.

 

"SANAT; yaşamın izdüşümüdür ."derken büyük ressamımız İbrahim Balaban sanatçının ve sanatseverlerin yüksek değerini ifade etmiştir. Doğanın taşını toprağını deniz kabuklarını derleyip toplayıp ipekli bir kumaş dokur gibi işleyip ortaya koymak bir sanat aşkının hüneridir. Bu toplantı bir gerçeği vurguladı " Değerlerimiz topluma sunduklarımızdır." Mozaik çadırımız toplumumuza sunulan bir şölendir. Böyle bir kültür sanat MOZAİK çadırında omuz vermek erdemli bir toplum oluşumuna destek ol katır diye düşünüyorum.

 

NİHAT ERKAN 05383290193

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Kültür Çadırının Geleceği
Şerafettin Güç 2017-06-16 11:13:22
Bölgenin tanıtımı için çok yerinde bir atılım. Tarihi materyallerin sergilenmesi ayrı bir değer katmaktadır. Bu dokunun tescillenmesi ve Anamur Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından, gelecek nesillere örnek olması, tarihinin hatırlanması anlamında koruma altına alınması gerekir diye düşünüyorum. Türk kültürüne büyük hizmet yapıyorsunuz. Başarılarınız daim olsun. Tebrik ederim. Şerafettin GÜÇ
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Manşet yanı
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Blok 1
Arşiv Arama
- -
Blok 2
Anket
Blok 3.Reklam Alanı
Anamur Haber
© Copyright 2018 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Anamur Haber
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi