SAĞLIK
Giriş Tarihi : 11-01-2018 17:41   Güncelleme : 11-01-2018 17:41

KIZILAY Anamur'da Kan Bağışlayanları Unutmadı..

KIZILAY Anamur'da Kan Bağışlayanları Unutmadı..

Kızılay Anamur’da kan bağışlayan, bağışçılarına bugün madalya verdi.


Kızılay Anamur Şube Başkanları İbrahim Kayhan ve Ahmet Yaşar Kuru tarafından yapılan açıklamaya göre, Kızılay’a kan başlayan ve birkaç yıl içerisinde Anamur’da sayıları 150’ye varan kişiye bugün Anamur eski Atatürk Meydanı’nda yapılan törenle madalyaları takdim edildi.

 

Saat : 10.00'da başlayıp 17.00'ye kadar devam eden madalya takdim törenine Mersin Büyükşehir Belediyesi Anamur Koordinasyon Daire Başkanı Muzaffer Akbacı da katıldı. 

 

10 defa kan veren kişiye Bronz Madalya

20 defa kan veren kişiye Gümüş Madalya

30 defa kan verilen veren kişiye Altın Madalya verildi.


Başkanlar İbrahim Kayhan ve Ahmet Yaşar Kuru; "Bu güne kadar bu madalyalar Mersin’de veriliyordu fakat yaklaşık 240 km uzaklıkta olan Mersin iline vatandaşlar gitmekte zorlandıkları için Madalyalarını alamıyorlardı. Ancak yapılan girişimler sonucunda madalyalar Anamur’daki sahiplerine bizzat Anamur’da takdim edildi. Böylelikle kan vererek çoğu zaman hayat kurtaran insanlarda unutulmamış ve bir nebze de olsa teşekkür edilmiş oldu." Dediler.Anamur eski Atatürk meydanına kurulan KIZILAY çadırı ile defalarca kan vererek madalya almaya hak kazanmış bağışçılar onure edilirken yeni kan bağışlamak isteyen bağışçılardan da kan bağışları alındı.