KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 26-12-2018 10:44   Güncelleme : 26-12-2018 10:44

Anamur'da Kentli Olmak..!

Anamur'da Kentli Olmak..!

Antik Mozaik Sanat Galerisi yeni adıyla Kilim Kafe yine muhteşem bir söyleşi programına ev sahipliği yaptı.

 

Geçtiğimiz yılarda da “Anamur’da Kadın Olmak” “Anamur’da Çocuk Olmak ve Çocuk Oyunları” “Anamur’da Tarım” Anamur'da Esnaf Olgibi bir çok programı organize ederek, Anamur’lu vatandaşı bir araya toplamayı başaran ve gündeme oturan söyleşi programlarıyla adından söz ettiren Bahar ve Asil Doğan çiftinin önceliğinde Kilim Kafe bu yıl da ilginç konularla gündemdeki yerini koruyacağa benziyor.

 

Yine dün akşam “Anamur’da Kentli Olmak, Antik Kentten Çağdaş Kente geçiş” başlığı altında yapılan söyleşi programı Kültür ve sanat sever çok sayıda vatandaşın da katılımıyla gerçekleşti.

 

Oturum yöneticiliğini Elif Ayhan’ın yaptığı programda, sohbet konuğu olarak Yaşar Yiğit’in Anamur’un Antik çağından günümüze kadar uzanan 1300 yıllık geçmişinden söz edilerek, bu günü ile antik dönemdeki yaşayışlardan kıyaslamalar yapıldı.

 

Katılımcılarında soru sorarak ve örnekler vererek katkıda bulunduğu sohbet programında, Antik kentten, günümüz çağdaş kente geçerken, aile ve insan ilişkileri üzerine  kayıplar ve kazanımlar masaya yatırıldı.

 

 

Günümüz Çağdaş Kent yaşamında güvenlik konusunda da Anamur İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Memuru Mustafa Bozan, Anamur’da Polisin aldığı güvenlik önlemleri ve Polis - vatandaş ilişkileri hakkında bilgiler verdi.