KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 22-01-2019 11:26   Güncelleme : 22-01-2019 11:26

Kültür Sohbetlerinin Konuğu Gazeteciler Oldu..

Kültür Sohbetlerinin Konuğu Gazeteciler Oldu..

Anamur’da Gazeteci olmak konulu Kültür sohbeti programı düzenlendi.

 

Bahar & Asil Doğan çiftinin öncülüğünde yaklaşık iki yıldır Anamur’da her ay farklı bir konuda Kütürel sohbet programı düzenleniyor. Anamur saray mahallesi Vakıfbank yanında bulunan Kilim Kültür Kafe’de gerçekleşen programa Anamur’da yerel Gazetecilik yapan  ve Ulusal Gazetelerin temsilcileri katıldı.

 

Öğretmen Elif Ayhan moderatörlüğünde gerçekleşen programda Ayhan, Gazetecilik mesleğinin tarihsel gelişimi hakkında bilgiler verdi.

 

Zümrüt Cömertler; Gazeteciler Mutluluk Sanatını Konuşturuyor…!

Programda konuşan Anamur Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Zümrüt Cömertler, Gazetecilik mesleğinin zorluklarını, sahada karşılaşılan zorlukları anlatarak, günümüzde gazetecilik mesleğinin insanları mutlu etme sanatı olmaya itildiğini vurgulayarak, Kent Gazeteciliğini ayakta tutan iki faktörün reklam ve abonelik olduğunu belirterek, yapılan haberlerden kendilerine pay çıkaran, yapılan haklı eleştirilerden rahatsız olan kişi ve kesimlerin abonelik ve reklamlarla gazetelere hükmetmek istediklerini dile getirdi.

 

Kamil Cömertler: Güzide Basın Mensupları..!

Sabah Gazetesi muhabiri Kamil Cömerter de, Anamur’da gerçekleşen programlara bizler Gazeteci olarak davet ediliyoruz. Davetiye de  “Progrma katılmanız bizi onurlandırır” şeklinde ifadelerin yer aldığını, programda konuşmacıların protokolü selamlarken “Güzide basın mensupları ” diyerek kendilerini de selamladıklarını ancak, programın yapıldığı salonda basına bir masa ayırmadıklarını, halbuki orada yapılan programı vatandaşa duyuracak olanların Gazeteciler olduğunu söyleyerek, söylemde gazetecilere çok saygı ve övgüyle hitap edildiğini fakat eylemin söylemle tutmadığını ifade etti.

 

Polat; İnternet Gazetesi Ön Planda..!

Gazetemiz (www.anamurhaber.com) Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Polat da yaptığı konuşmasında, İnternet gazeteciliğinin doğuşu ve gelişimi hakkında bilgiler vererek, Anlık haber akışı sağlayan ve anında dünyanın öbür ucuna ulaşabilen internet gazeteciliğinin artık neredeyse basılı gazeteleri geride bıraktığını ifade ederek, günün her saatinde anlık haber akışı yapan bir internet gazetesini insanlar cep telefonundan, tabletlerinden, bilgisayarlarından an ve an takip edebiliyorlar, hem de ücret ödemiyorlar…! İnternet Gazetesindeki haberler bundan dolayı da dünyanın her yerinde her eve, her insana rahatlıkla ulaşabiliyor. Dolayısıyla vatandaş gazete bayiine gidip gazete almak istemiyor. Dedi.

 

Kılınç: Gazeteciler Toplumu Şekillendiriyor..!

Programda konuşan gazetemiz köşe yazarı emekli öğretmen Kazım Kılınç’da öğretmenlik yaptığı yıllarda Anamur’da görev yapan gazetecilerle tanıştığını, okulla ilgili güzel haberler yaptıklarını belirterek, Gazetelerin toplumda büyük bir yaptırım gücünün olduğunu vurgulayarak, toplumu şekillendirmekte. İfadelerini kullandı.

 

Doğan: Amacımız Anamur Kültürüne Katkıda Bulunmak..!

Akdeniz Postası Haber Müdürü Mukaddes Kiriş, Anamur Gündem Gazetesi Muharren Garip, anamurekpres.com imtiyaz sahibi Mithat Ünal, Belediye Kültür İşler Müdürü Yaşar Yiğit ve programa katılan konuklarında söz alarak fikirleriyle katkıda bulundukları sohbet programında Kilim Kültür Kafe sahibi Asil Doğan’da biz burada iki yıldır kültür sohbetleri düzenleyerek Anamur Kültürüne katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu programları yaparken bir çok davet ettiğim insan “senin amacın ne ne yapmaya çalışıyorsun” gibi sorular sordular. Bizim maddi anlamda bir amacımız yok..! sadece amacımız Anamur’un tanıtılması ve gelişmesi amacı ile katkı sunmak. Dedi.

 


Program toplu fotoğraf çekimlerinin ardından son buldu.