SAĞLIK
Giriş Tarihi : 29-06-2019 07:08   Güncelleme : 29-06-2019 07:08

Acil Servisler Eskiye Döndü..

Acil Servisler Eskiye Döndü..

 

Sağlık bakanlığı tarafından yapılan yeni düzenlemeyle önce özel hastanelerin acil servislerinden şimdi de Devlet Hastanelerinin acil servislerini de ücretli hale getirdi.

 

Sosyal güvencesi olmayan ya da Pirim Borcu bulunan hastalar artık özel Hastanelerin acil bölümlerinde muayene ücreti 121.00₺ Devlet Hastanelerinde de 6.00₺ ücret ödemeden acil hasta kabul edilmiyor..! barkot verilmiyor…!

 

Vatandaş Dertli..!

 

Acil hastasını, ağrı sızı içerisinde Acil servise götüren hasta yakını barkot alabilmek için başka bir birime para ödemeye ve barkot almaya koşturuyor. Bu da yakın zamana kadar bu tür uygulamaları unutan hatta özel hastanelerin bile acil servisine gittiği zaman ücret ödemeyen vatandaşı Çileden çıkartıyor. Vatandaş, dert yanıyor ve yetkililerden yardım bekliyor.

 

Suriye'liye Kucak Açan Devlet Vatandaşından Acil Serviste Para İstiyor..!

 

Vatandaş, “Yıllardır biz bu tür uygulamaları unutmuş, sosyal devlet anlayışı ile sağlık hizmetinden yararlanmaya alışmıştık. Şimdi ise pirim borcumuz varsa, neredeyse ikinci sınıf vatandaş uygulamasına maruz kalıyoruz. Suriyeli sığınmacılara bile kanat geren sosyal devlet maddi sıkıntılarımız nedeniyle pirim borcunu ödeyemediğimiz için acil hastalığımızda bile sağlık hizmeti alamıyoruz. Hani Sosyal devlette verilen hak geri alınmaz dı? ” Diyerek dert yanıyor.