BAYRAM MESAJLARI
Giriş Tarihi : 19-10-2019 15:19   Güncelleme : 19-10-2019 15:19

Lise Öğrencisi Serra Elmas'dan Örnek Davranış..

Lise Öğrencisi Serra Elmas'dan Örnek Davranış..

Anamur Anadolu Lisesi 9 - C sınıfı öğrencisi Serra Elmas, Türkiye Omurilik Felçlileri tarafından başlatılan ‘Plastik kapakları atmayın biriktirin, akülü sandalye olsun sloganı ile başlayan sosyal sorumluluk projesi kapsamında topladığı 250 bin mavi kapaklar okul arkadaşı Murat Demir’e tekerlekli sandalye aldı.

 

Anamur İlçesi Anadolu Lisesi 9- C sınıfı öğrencisi Serra Elmas, Türkiye Omurilik Felçlileri tarafından başlatılan ‘Plastik kapakları atmayın biriktirin, akülü sandalye olsun sloganı ile başlayan sosyal sorumluluk projesi kapsamında topladığı 250 bin mavi kapakla okul arkadaşı Murat Demir’e tekerlekli sandalye aldı. 

 

 

Ortaokulu dışarıdan bitiren ve lise kaydını bu okula yaptıran engelli arkadaşı Murat Demir’in sandalyesi, topluma örnek olması amacı ile okul bahçesinde düzenlenen törenle verildi.


 

İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan’ın da katıldığı törende duygulu anlar yaşandı. Serra’nın bu davranışından dolayı okul arkadaşları dakikalarca alkışladı. Akdeniz İlkokulu’nda sınıf öğretmeni Alev ve Anadolu Lisesi Beden Eğitimi öğretmeni Fatih Elmas’ın kızları olan Serra Elmas 2 yıl boyunca hem esnaflardan hem de kamu kurumlarından bu mavi kapak topladığını söyledi. Arkadaşının aldığı tekerlekli sandalye ile törene gelen Murat Demir’de Sera’ya teşekkür etti.

 

Teslim töreninde oldukça duygulandığını kaydeden Murat Demir’in annesi Sakine Demir, bu hassasiyeti gösteren Serra’ya ve anne babasına teşekkür etti.  Daha önce eğitim aldığı Uğur Okullarında 2 yıl önce başlattığı kapak toplamayı şu anki okulu Anamur Anadolu Lisesi’nde de sürdürdüğünü kaydeden Elmas, bu süreçte kendisine büyük yardımcı olduklarını belirttiği arkadaşlarına da teşekkür etti.

 

Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan engellerin yüreklerde olduğuna inanıyorum. Bedende değil. Yüreğimizde engel koyduğumuz bir çok şeyi bedenimizle aşabiliriz ama yüreğimizde varsa bunu aşmamız mümkün değil. Onun için bu duyarlılığı, sizlere de örnek olması bakımından önemsiyorum. Bu tür projelere var gücümüzle katkı vermemiz gerektiğine inanıyorum.” Dedi. 

 

Bu projesinin çocukluk hayali olduğunu söyleyen Serra Elmas, “İki yıldır devam eden projemde, ailemin, mezun olduğum okulun, Anamur’da ki birçok iş yerinin ve sizlerin desteği ile yaklaşık 250 bin mavi kapak toplayarak hem projemi gerçekleştirdim, hem de plastik atıkların çevreye zarar vermelerini engellemeye çalıştım.” Dedi.

 

Serra’nın eğitimci anne babası kızlarının bu projede olduğu gibi her projesinde yanında olacaklarını söylediler. Öğrencilerin dakikalarca alkışladığı o anlarda Serra’nın  engelli arkadaşı Murat’ın elini tutarak desteklemesi hem de  tekerlekli sandalyede okulun bahçesinde gezdirmesi herkesin taktirini topladı.