GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-10-2019 18:08   Güncelleme : 19-10-2019 18:08

Dünya Kadın Çiftçiler Günü Etkinliği Muhteşem Oldu..

Dünya Kadın Çiftçiler Günü Etkinliği Muhteşem Oldu..

Anamur – Bozyazı Ziraat Odası 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü münasebeti ile bu gün saat 10.00’da Yeni Cumhuriyet Meydanında bir etkinlik düzenledi.


Anamur – Bozyazı Ziraat odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş’ün Ev sahipliğinde gerçekleşen programa, Anamur Belediye Başkan Yardımcısı Türkan Kasapoğlu, Belediye Meclis Üyeleri, Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan,  CHP Anamur İçe Başkanı Turabi Yeşilçayır, İyi Parti Anamur İlçe Başkanı Osman Kahvecioğlu, Mersin Büyükşehir Belediyesi Koordinasyon Daire Başkanı Gül Karabay, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Funda Cop, Gülnar ve Aydıncık Ziraat Odası Başkanları, mahalle muhtarları, STK Temsilcileri, çok sayıda kadın çiftçiler ve vatandaşlar katıldı.


Saygı duruşu ve istiklal Marşı ile başlayan programda konuşan Anamur – Bozyazı Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş, Kadınlarımızın üretimin her aşamasında yer aldığını işaret ederek, kadın üreticiye gereken değerin verilmesi gerektiğinin altını çizdi.


Ailenin temel taşı olan kadınlarımızın Anne, ev hanımı olmalarının yanı sıra üretime %50’nin üzerinde kakı sağladığını belirten Gümüş, buna rağmen kadın çiftçinin bir sosyal Güvencesinin bile olmadığını belirtti.


Gümüş, Dünya kadın Çiftçiler Günü’ne destek veren herkese ayrı ayrı teşekkür ederek, etkinliğe gösterilen ilgiden memnun olduklarını söyledi.


Programa başka programları nedeniyle katılamayan Ak Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın, İyi Parti Mersin Milletvekili Behiç Çelik ve Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Ş.Şemsi Bayraktar tarafından gönderilen telgrefların okunmasının ardından program, Anamur Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü öğrencileri tarafından Anamur Halk oyunları gösterisi ile devam etti.


Kadın çiftçiler tarafından okunan şiirler ve söylenen Türküler katılımcılardan alkışlarla takdir topladı.


Etkinliğe katkı sağlayan, etkinlikte aktif rol alan kadın çiftçilere plaket takdiminin ardından program son buldu.