GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-10-2019 15:38   Güncelleme : 21-10-2019 15:38

Bu Yol Acil Bakım Bekliyor...

Bu Yol Acil Bakım Bekliyor...

 

Bu Yol Unutuldu mu?  Evet bu soru bu yolu sürekli kullanan Anamur ve Bozyazı’lı vatandaşların merak ettiği bir soru.

 

Anamur’un sevilen yaylalarına ulaşım sağlayan Abanoz – Bardat yaylaları arasında bulunan bu yol uzun süredir hendeklere teslim olmuş durumda..!

 

Abanoz yaylasından, Tersakan, Elmakuzu,  Bardat istikametine doğru daha bir çok yaylanın ulaşım yolu, ayrıca Gülnar ve Ermenek bağlantı yolu olan bu yol kaderine terk edilmiş durumda.

 

Yayla sakinlerinin ifadelerine göre, Bu yolun, uzun zamandır bakımsız kaldığı, önceki yıl Gülnar-Ermenek Karayoluna asfalt çalışması yapan şirkete ait ağır tonajlı kamyonlarının da hafriyat çekerken bu yolu gün boyu defalarca olmak üzere aylarca kullandığı dolayısıyla  yolun tamamen hendeklere teslim olduğu, şirket yetkililerinin o dönemde yapmakta oldukları Gülnar-Ermenek yolu asfalt çalışmasının ardından bu yolu da asfalt yapacaklarını belirttiklerini ancak geçen zaman içerisinde yolun kaderine bırakıldığı şeklinde.

 

Mersin Büyükşehir Belediyesine bağlı mahalle sakinleri Bozyazı sınırları içerisinde ve Mersin Büyükşehir sorumluluk alanında bulunduğunu belirttikleri bu yolun ivedi bir şekilde yapılması konusundan yetkililerden yardım istediler. Yayla sakinleri bu yolun sürekli çalışan ve araç yoğunluğu yaşanan bir yol olduğunun da altını çizdiler.