GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-10-2019 14:32   Güncelleme : 26-10-2019 14:32

2 Muz Arasında 45 Günlük Gelişim Farkı...

2 Muz Arasında 45 Günlük Gelişim Farkı...

Anamur’da 6. Gıda ve Tarım Fuarı etkinlikleri kapsamında TEKFEN Tarım tarafından Bahçe Günü etkinliği düzenlendi.

 

TEKFEN Tarım tarafından 6. Gıda ve Tarım Fuarı etkinlikleri kapsamında, Anamur Karadere Mahallesi Ortalan mevkiinde dün öğleden sonra düzenlenen Bahçe Günü etkinliğinde TEKFEN Tarım Muz Danışmanı Zir.Yük.Mühendisi Bünyamin Kozak tarafından Muz’da daha kısa zamanda etkin verim alınması ile ilgili teknik bilgiler katılımcılara yerinde gösterildi ve anlatıldı.

 

Bünyamin Kozak, üreticilere yan yana 2 serada bulunan aynı gün dikilen 2 muz fidesi arasındaki  45 günlük yetişme farkını göstererek bu farkın ve gelişimin nedenlerini bilimsel ve teorik olarak katılımcılara anlattı. Aynı gün dikildiği ve aynı tür bakım yapıldığı halde birinci fide muz dalını oluşturup, dalı doldurmuşken, diğer fidenin henüz muz doğumu bile yapmadığı görüldü.

 

Aynı gün akşamı saat 18.00’de Anamur Belediye Meclis Salonunda devam eden etkinlik de ise, yine TEKFEN Tarım Muz Danışmanı Zir.Yük.Mühendisi Bünyamin Kozak tarafından, Muz yetiştirildiği ile ilgili konferans verildi.

 

Konferansa katılımın az olması dikkatlerden kaçmazken, daha kaliteli ürünü daha az maliyetle nasıl üretile bilineceği ve bu konuda kullanılan teknikler anlatıldı. Katılımcıların çok yararlandık diyerek yorumladıkları konferansların artması temenni edildi.