SİYASET
Giriş Tarihi : 26-10-2019 15:52   Güncelleme : 26-10-2019 15:52

Yeşilçayır'dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı..

Yeşilçayır'dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı..

 

CHP Anamur İlçe  Başkanı Turabi Yeşilçayır, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle  mesaj yayınladı.

 

Yeşilçayır, “ Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm Cumhuriyet şehitlerimizi saygı, özlem ve rahmetle anıyorum’  dedi.

 

CHP İlçe Başkanı Yeşilçayır, mesajından şu ifadelere yer verdi.

 

"Bugün birçok kişinin hayal bile edemeyeceği yokluklar, sıkıntılar, acılar içinden çıkmış bir dahinin, ülkesine gerçekten sevdalı, özgürlüğü uğruna canını veren halkıyla birlikte kurduğu Cumhuriyetimizin bayramı. Öyle bir lider düşünün ki, dünyanın tüm süper güçlerine karşı durabilecek bir halk ordusu ve müthiş zekasıyla, kendisine inanan askerleriyle, yok oldu denilen bir ülkeden, güçlü ve asil bir cumhuriyet kursun.

Yeryüzünde ancak bir kez görülebilecek destansı bir olaydır ve ne mutlu ki bizlere, bu destanın sahibi Mustafa Kemal Atatürk’dür.

Atatürk  deyince, umudun yeşermesi, kalbimizin daha hızlı atmasının sebebi işte bunlardır. Cumhuriyetimizin 96. Yaşına gelmesi kolay olmamıştır.

Bu milletin canı pahasına, büyük fedakarlıklarla kurduğu Cumhuriyeti sonsuza dek yaşatmak hepimizin en önemli sorumluluğudur. Çünkü Cumhuriyet Türkiye'nin bölünmez bütünlüğünün teminatıdır. Bu ülkenin evlatları Türkiye'nin gelişmesi, büyümesi ve dünyada söz sahibi bir ülke olması için en üstün vatanseverlik duygularıyla hareket etmektedirler. Bu duygularla başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi sonsuz şükran duygularıyla anıyor, halkımızın Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum" ifadelerine yer verdi.

CHP Anamur İlçe Başkanı her yıl olduğu gibi, 28 Ekim Pazartesi günü akşam saat 19.00’de Cumhuriyet Bayramı nedeniyle parti binasında etkinlik yapacaklarını belirterek, partili partisiz Anamurluları 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı programına davet etti.