GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-11-2019 10:49   Güncelleme : 11-11-2019 10:49

Atatürk 81. Yıl Dönümünde Törenlerle Anıldı...

Atatürk 81. Yıl Dönümünde Törenlerle Anıldı...

Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi yolculuğa intikal edişinin 81. Yıl dönümü tüm yurtta olduğu üzere Anamur’da da saygı ve minnetle yad edildi.

 

10 Kasım 1938 yılında hayata gözlerini yuman ulu önder Mustafa Kemal Atatürk Anamur’da 10 Kasım’da törenle anıldı.

Yeni Cumhuriyet Meydanındaki tören, Kaymakam İsmail Gültekin Garnizon Komutanı Albay Şaban Delioğlu, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ın Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başladı.

Saat 09:05’te sirenler çalınarak 2 dakika boyunca saygı duruşunda bulunuldu. Bayraklar yarıya indirildi. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemini anlatan konuşma ve şiirler okunması ile Cumhuriyet Meydanındaki tören sona erdi.

Törenin ikinci kısmında Anamur Belediyesi Kültür Merkezi’ne geçildi. Buradaki törene Kaymakam İsmail Gültekin Garnizon Komutanı Albay Şaban Delioğlu, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, Kıbrıs ve Kore Gazileri, Siyasi Parti Temsilcileri ve STK Temsilcileri ile öğrencilerin katıldı.

Anamur Belediyesi Kültür Merkezi’ndeki törende Atatürk’ü anlatan video gösterimleri ile Ata’nın sevdiği şarkılar dinlendi.