GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-11-2019 15:39   Güncelleme : 11-11-2019 15:39

Ulu Önder İyi Parti'de Düzenlenen Programla Anıldı..

Ulu Önder İyi Parti'de Düzenlenen Programla Anıldı..

İbrahim POLAT /Anamurhaber- 81 yıl önce aramızdan ebediyete intikal eden Türk Milletinin Kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları dualarla yad edildi.

 

İyi Parti Anamur İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen anma programında, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizin ruhlarına Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi.

 

İyi Parti Anamur İlçe binasında düzenlenen anma programına, İyi Parti Anamur İlçe Başkanı Osman Kahvecioğlu ve ilçe Teşkilatı, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Mutiş Filiz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Anamur Kültür Derneği Başkanı Yaşar Alıcı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Gençik Kolları, Kadın Kolları başkan ve yönetimi, Partililer ile vatandaşlar katıldı.

Salih Kutlu’nun sunumu ile başlayan program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile devam etti. Atatürk’le ilgili hazırlanan slayt gösterisinin ardından program, Başkan Kahvecioğlu’nun konuşmasıyla devam etti.

 

İlçe Başkanı Osman Kahvecioğlu, “Mustafa Kemal Çanakkale Savasından Anafartalar kahramanı, Kafkas cephesinin taktik dehası, kurtuluş Savaşımızın eşsiz kahramanıdır. Mustafa Kemal’i dünya tarihe damgasını vuran diğer siyasi liderlerinden ayıran en büyük özellik; hem bağımsızlık hem de özgürlük temalı milli mücadelenin önderi olmasıdır.

 

Mustafa Kemal Atatürk, Beni görmek demek illaki benim yüzümü görmek demek değil, benim fikirlerimi, benim duygularımı benimsemektir.’ Diyerek bize gerekli mesajı vermiştir.  Bu vesile ile Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzuru önünde saygıyla eğiliyorum.” Dedi.

 

Atatürk’ü anlatan konuşmayı yapan Emekli Edebiyat Öğretmeni Selahattin Oral, Atatürk’ün yaşamını, başarılarını ve üstün liderlik vasıflarını anlattı.

 

Minik öğrenciler tarafından okunan Atatürk ile ilgili  şiirlerinin ardından Emekli İmamhatip Muhlis Uysal, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için Kur’an’ı Kerim Okudu ve dua etti. Yapılan duaya tüm katılımcılar hep bir ağızdan amin dedi.