GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-11-2019 17:31   Güncelleme : 19-11-2019 17:31

Değirmendere'de Mevlid-i Nebi Haftası Etkinliği...

Değirmendere'de Mevlid-i Nebi Haftası Etkinliği...

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in doğum haftası münasebeti ile, Aydıncık İçe Müftülüğü tarafından düzenlenen Mevlid’i Nebi Haftası Kutlama etkinlikleri düzenlendi.

 

Kutlama  etkinliklerinin ilki, 12 Kasım 2019 Salı Günü Aydıncık Yunus Emre Camiinde, ikincisi 15 Kasım Cuma günü Müftülük Kültür Salonunda ve sonuncusu ise, 17 kasım Pazar Günü Pembecik Değirmendere mevkiinde düzenlenen Kur’anı Kerim Tilaveti ve yapılan dualarla Peygamber efendimizin Kutlu Doğum Haftası kutlandı.

 

Değirmendere’de Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlan program,  Kur’an Tilaveti, İlçe müftüsü Murat Selvi’nin günün anlam ve önemini anlatan konuşması, Mahalle Muhtarı Ahmet Doğan’ın konuşması, öğrenciler tarafından şiir okunması, ilahi dinletisi, konferans, dualar ve ikramlarla devam etti.

 

 

 

Programa, Aydıncık Belediye Başkanı Ferat Aktan, Yargıtay Üyesi Sadi Doğan, İlçe Müftüsü Murat Selvi, Mut İlçe Sağlık Müdürü Sedat Doğan, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Öğretim Üyesi Hasam Sözer, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

İmam Sağır ve Başkan Aktan Arasındaki Diyalog Herkesi Güldürdü..

 

Programda dikkat çeken konu programın sunumunu üstlenen ve aynı zamanda Kur’anı Kerim okuyan imam hatip İbrahim Sağır hocanın konuşmasında Aydıncık Belediye Başkanı Ferat Aktan’a hatırlatması oldu.

 

İbrahim Sağır hocanın,  “Bize hizmet noktasında her an telefonumuzun ucunda destek olan sayın Aydıncık Belediye başkanımız Ferhat Aktan, daha önce bulunduğumuz bu yerin, bu alanın parke yapılması ve hatta sahne ve ses düzenin de rahatsız etmeyecek şekilde yapılacağına dair söz vermişti. Ama ben yoğunluktan dolayı olduğunu düşünüyorum.” diyerek merhum Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in benzer bir anısı ile isteğini süslemesi üzerine protokolde bulunan Başkan Aktan dahil bütün katılımcıları güldürmeyi başardı. Akabinde Tekeli’de birinci olan öğrenci Ecrin Doğan’a hediyelerini takdim etmek üzere başkan Aktan’ı sahneye davet etti.

 

Başkan Aktan ise, hem öğrencinin ödülünü verdi. Hem de İbrahim hocanın hatırlattığı hizmet sözünün neden geciktiğinin cevabını verdi.

 

Aktan, Buranın parke yapılması çok kolay..! İsterseniz önümüzdeki iki üç gün içerisinde yapabiliriz. Ancak, bu arkamızda bulunan derenin ve çevresinin bir ıslah çalışması ortaya çıktı. Bu ıslahı da Devlet Su İşleriyle beraber yapacağız. DSİ’nin de yoğunluğundan kaynaklanan bir gecikme oldu. Yoksa unutmuş değiliz diyerek sözünü yineledi.

 

Program yapılan dualar ve ikramlarla son buldu.

 

Not: Görseller için Uysallar Oto Yedek Parça'ya Teşekkür Ederiz.