GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-12-2019 17:29   Güncelleme : 03-12-2019 17:29

Kahvecioğlu'ndan 3 Aralık Engelliler Günü Mesajı..

Kahvecioğlu'ndan 3 Aralık Engelliler Günü Mesajı..

 

İYİ  Parti  Anamur İlçe Başkanı  Osman  Kahvecioğlu,3  Aralık  Dünya Engelliler  Günün  nedeniyle  mesaj yayınladı.

 

İYİ Parti İlçe Başkanı  Kahvecioğlu,” çevremizde bir kez daha gördük ki engelli çocuklarımıza gerekli ilgi alaka şefkat ve motivasyonu sağladığımızda onlar çok şeyi başarabiliyorlar. Çocuklarımızı ve engelli vatandaşlarımızı toplumdan izole etmeden ruhsal ve fiziksel gelişimini sağlayacak kurumlarla iş birliği içerisinde onların yeteneklerini en son noktaya kadar ortaya çıkarmamız hepimizin görevi. Bunun dışında yine engelli vatandaşlarımızın yaşam standartlarının yükseltilmesi, yaşam alanlarının kolaylaştırılması için Yerel Yönetimler, siyasiler, sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yaparak bu özel insanlar  için  bir şeyler  yapabiliriz.

 

Bizler, yani bir başkasına ihtiyaç duymadan yaşamını devam ettirenler, bir uzvumuzun bir organımızın çalışmadığını ve kullanamadığımızı düşünelim ve kendimizi empati yoluyla engelli vatandaşlarımızın yerine koyalım ve çevremizde bu sorunların olduğunun farkına varılması için ne yapabiliriz, onu düşünelim.

 

Engelli  Olmanın  Bir Engel  Olmadığı  Toplumları  İnşa  Etmek  Hepimizin Elinde. Bunu  da  sorumluluk  üstlenerek başarabiliriz ”dedi.