GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-12-2019 09:12   Güncelleme : 25-12-2019 09:12

Başkan Kılınç Hortumdan Zarar Gören Seracıları Ziyaret Etti..

Başkan Kılınç Hortumdan Zarar Gören Seracıları Ziyaret Etti..

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Çeltikçi mahallesinde meydana gelen hortumdan zarar gören çiftçileri  ziyaret ederek seralarda incelemelerde bulundu. Mahalle muhtarı Mustafa Aytugan’dan da konu ile ilgii bilgi aldı.

 

Hortumda 10  çiftçi aile ve yaklaşık 15 dönüm muz serası, 7 dönümde eğme ve patlıcan seraları zarar gördüğünü belirten  Çeltikçi Mahalle muhtarı Mustafa Aytugan; “Devlet büyüklerimizden bu yaraların bir an önce sarılması konusunda destek bekliyoruz. Özellikle hükümetimizden. Teşekkür ediyorum. Sayın Başkanımıza da teşekkür ediyorum. Özellikle vakit ayırıp çiftçilerimizin zararlarını yerinde görmek üzere bu yağmurda geldiği için kendisine de çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

 

 

Çelitikçi Mahallesi’nde hortumdan dolayı zarar gören çitçilerin seralarını yerinde  inceleyen Başkan Kılınç, “ Öncelikle geçmiş olsun diyorum. Anamur’un Çeltikçi Mahallesinde gece saat üç sularında hortum neticesinde 10 civarındaki ailemizin serasına zarar vermiştir. Çok geçmiş olsun diyorum. İlgililere,  sayın Tarım Bakanımıza , yetkililere ve sigorta yapan şirketlere bir an önce vatandaşımızın yaralarını sarma noktasında gerekli tedbirin alınmasını  istediğimizi  buradan iletmek istiyorum. Ayrıca biz Belediye olarak üzerimize düşen yapabileceklerimiz ne varsa mağdur olan hemşehrilerimize  gerekli ihtiyaçlarını Belediye noktasında yapılması gerekenleri yapacağımızı  buradan bildirmek istiyorum.” Dedi.