GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-12-2019 09:53   Güncelleme : 25-12-2019 09:53

İşini İyi Yapan Öğretmenlerimiz Var..

İşini İyi Yapan Öğretmenlerimiz Var..

Anamur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde bulunan özel eğitim sınıflarındaki öğrenciler ile onların öğretmenlerini, onlarla gezilere katılarak, okullarında ziyaret ederek, üç yıldır yakından izlemekteyim. 

 

Öğrencilerinin iyi yetişmesi, sağlığı, huzuru ve toplumsal faaliyetlere uyumu için çok özveri ile işlerini yapan öğretmenleri; Nihat Ersoy, Himmet Limon, Ayşe Şakacı, Fatma Nuran Altıntaş, Medine Gülşah Tuğrul, Sümeyye Dağıstan İşler, özel eğitim için, adeta özel seçilmiş gibiler.

 

Ziyaretlerine gidip, görmenizi isterim; Öğrencilerine çamaşır, bulaşık makinaları ile, fırın, ütü, ocak, süpürge temin edip, kullanmalarına sunmuşlar. Öğrenciler bozulacak korkusu yaşamadan, özgürce bu makinaları kullanarak, el becerileri ile öz güvenlerini geliştirmekte. Bahçeye meyve sebze ekerek, toprakla uğraşma keyfi ile üretmenin mutluluğunu yaşamakta. İnanır mısınız bilmem? Zeytin ekip, meyvesini toplayıp, salamura yaparak kahvaltılarında yemekteler. Sıkça şehir dışı gezilerine çıkarak, topluma uyum ve sosyal beceriler kazanmaktalar.

 

Şimdiye kadar; Ankara’ya Anıtkabir’i, Çanakkale’ye Şehitliği ziyarete, ören yerlerini, mağaraları, doğal güzellikleri, kültür merkezlerini gezmeye gittiler. Geçen hafta sonu da öğretmenleri ile birlikte Alanya gezisine gittiler. Gezinin finansmanının bir miktarını okulları, bir miktarını da veliler sağladılar. Gezinin ulaşım sorumlusu Aziz Özen abileri hem düşük ücretle onları taşımakta, hem de onlara özel su böreği yolluğu hazırlamakta. 

 

Böyle imece usulü düşük maliyetli geziler yaşanmakta. Öğrencilerimiz Alanya gezisinde; Dim çayında kahvaltı yaptılar. Teleferikle Alanya Kalesi’ne çıkıp, şehre tepeden baktılar. AVM gezip, alış-veriş yaptılar. Bu faaliyetleri ile sosyal yaşam becerileri kazandılar. Gelişmeleri ile ailelerini şaşırttılar. Sizlerden isteğim gidin o güzel çocuklarımızla, başarılı öğretmenlerimizi okullarında yerinde görün ve alkışlayın. Belki sınıfın bir ihtiyacını karşılamanın mutluluğunu da yaşarsınız.