GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-01-2020 09:22   Güncelleme : 07-01-2020 09:22

Sel ve Su Baskınlarına Karşı Yetkililer Teyakkuzda..

Sel ve Su Baskınlarına Karşı Yetkililer Teyakkuzda..

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün kırmızı kod ile uyardığı Mersin‘de sağanak yağış etkisini sürdürüyor.

 

Yağışın etkili olduğu Anamur’da da  belediye  teyakkuza geçti. Başkan Kılınç; ekibiyle birlikte yağışın sebebiyet verdiği, su baskınlarının yaşandığı mahallelerde incelemelerde bulunup, sorunları tek tek not aldı.

 

Başkan Kılınç, Çizmeyi Çekti Sahaya İndi

 

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç çizmeleri, yağmurluğu çekti sahalara indi.  Aşırı yağıştan taşan  Sultan Çayın’da incelemelerde bulunan Başkan Kılınç, ayrıca su basınlarının yaşandığı mahalleleri tek tek denetledi. Öte yandan sosyal medya hesabından  açıklamalarda bulunun  Başkan Kılınç sabaha kadar ekibiyle birlikte görev yapacaklarını vurguladı. Başkan Kılınç yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

 

“Sevgili hemşehrilerim şahsi telefonum ve belediye telefonlarımız 7/24 açık olmakla birlikte, sel baskınında zarar gören tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”

 

Anamur’da Metre Kareye 100kğ. yağış..!

 

 

Anamur’da etkili olan yağışlarda dereler taştı bir çok köy ve mahalle yolu su altında kaldı, bazı ev ve iş yerlerini su bastı. Metre kareye yer yer ortalama 100 kğ. Düşen yağıştan bazı Muz, çilek ve sebze seraları da nasibini aldı.  1. Günün bilançosunda Çeltikçi Mahallesinde, Sultan Çayında, Korucuk mahalle yolunda iskele ve ören mahallelerinde sel ve su baskınları yaşanırken, herhangi bir can kaybı olmaması şükür dedirtti.