GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-01-2020 12:32   Güncelleme : 11-01-2020 12:32

Başkan Kılınç Gazeteciler Gününde Kahvaltı Programı Düzenledi..

Başkan Kılınç Gazeteciler Gününde Kahvaltı Programı Düzenledi..

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ın ev sahipliğinde, kent protokolü 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın çalışanlarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

 

10  Ocak  Gazeteciler  günü  dolayısıyla Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç tarafından düzenlenen kahvaltı programında, basın  çalışanları Anamur Kaymakamı İsmail Gültekin, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Cumhuriyet Başsavcısı Seyfettin Ünal, Emniyet Müdürü Ertuğrul Ekici, Jandarma Bölük Komutanı Binbaşı Savaş Cingöz, Anamur Ticaret  ve Sanayi Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Çetin, Mehmet Tuğrul ile  bir araya  geldiler.

Samimi bir atmosferde  geçen  kahvaltıda, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç yaptığı konuşmasında, Anamur’un tanıtımı ve  Anamur’un ulusal düzeyde gündeme gelmesi sağlayan Anamur’da çalışan gazetecilerin büyük ve önemli görevler üstlendiklerini  söyledi. 

 

Belediye olarak gazetecilerin her zaman yanında olduklarını ifade eden Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, “Günümüzde basının güçlü olması, bağımsızlığımızla doğru orantılıdır.  Kamu adına gerçekleri araştırmak, doğru haberlerle toplumu aydınlatma görevi yapan gazeteci, toplumun en cefakâr ve fedakâr kesimidir.  Bazen bir savaş ortamında, bazen bir kavga, bazen de bir afetin arasında, her zaman sizleri görmekteyiz. O nedenle işlerinizin çok zor olduğunu biliyoruz.” Dedi.

Anamur Gazeteciler Cemiyet Başkanı Zümrüt Cömertler de konuşmasında sosyal medyanın sebep sonuç ilişkilerine bakmaksızın olayları gerçeklerden uzak kişisel yorumlara dayandırılarak anında yayınlamasından yakındı.  Gazeteciliğin birinci görevinin,  kamuoyuna olayları aktarırken,  sebep ve sonuçları ile ilgili bilgileri ve gelişmeleri doğru vermek olduğunu ve bunun yanında bilgi aktarımından tutunda giyim kuşamına kadar toplumun aynası olmak zorunda olduğuna dikkat çekti.

Anamur İlçe Kaymakamı İsmail Gültekin de çalışan gazetecilerin gününü kutlayarak başladığı konuşmasında bu günün hem çalışan gazeteciler günü hem de idareciler günü olduğunu söyledi.  

Gazeteciliğin idareciler olarak kendileri için de büyük önem taşıdığını kaydeden Kaymakam Gültekin; “ İlçede yapılan iş ve işlemlere gazetecilerin gözüyle bakmak, onların gözüyle değerlendirmek, bizim için bir şanstır.  Çünkü biz, kendi bilgi ve elimizdeki verilerle en doğruyu yaptığımızı düşünüyoruz. Ama bunun tarafsız bir göz tarafından irdelenmesi, ölçülmesi, vatandaş nezrindeki kabulünü  görmesi bizim için önemlidir. 

Bu göz ve bu bakış, bizim çalışmalarımıza yön ve yeniden değerlendirme şansı veriyor. O yüzden bu ilçede yapılan her işte sizlerle birlikte hareket etmeye kararlıyız.  Bir iş birliği haline bu işi yürütmeyi arzuluyoruz.  Sizin şeffaf, açık, net, tarafsız  bir şekilde ilçede olup bitenleri tarafsız bire şekilde yansıtacağınızı  biliyoruz.

 

Bu doğrultuda da kamu kurumları olarak elimizdeki tüm bilgileri  sizlerle paylaşmaktan hiçbir zaman kaçınmayacağız.  Gazetecilerimizin istediği tüm verileri bilgileri, paylaşacağız.” Dedi.  

Konuşmaların ardından   Belediye  Başkanı  Hidayet Kılınç ve  Ticaret ve  Sanayi Odası  Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun  Torunoğlu, gazetecilere  çiçek  takdim ederek,  10 Ocak  Çalışan  Gazeteciler  Bayramlarını  tebrik ettiler.

 

Çekilen toplu fotoğrafların ardından program sona erdi.