GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-01-2020 18:26   Güncelleme : 24-01-2020 18:26

Anamur turizmi Masaya Yatırıldı..

Anamur turizmi Masaya Yatırıldı..

 

    Anamur Meslek Yüksek Okulu’nda  “Anamur Turizmini geliştirme” temalı toplantı düzenlendi.

 

Anamur Meslek Yüksek  Okulu Gürkan Temiz’in ev sahipliği yaptığı toplantıya ; Anamur Kaymakamı İsmail Gültekin, Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu, Gazeteciler Cemiyet Başkanı Zümrüt  Cömertler ve çok sayıda  konaklama tesisi işletmecisi katıldı.

 

Toplantı Anamur İlçe Kaymakamı İsmail Gültekin’in açılış konuşması ile başladı. 

 

Gültekin Mamure Kalesi’ nin yakın zamanda ziyarete açılacağı müjdesini verdi.

 

“ Anamur İçin  Her Zaman Göreve Hazırız”

 

Kaymakam Gültekin’den sonra  söz alan Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç ise Anamur için her zaman görevde olduklarını belirterek sözlerine başladı.

 

Başkan Kılınç “ Anamur Turizmine ne katkı sunabiliriz,  neler yapabiliriz, noktasında fikir alışverişinde bulunmak için bugün burada toplandık.  Biz belediye olarak, ilçemize her türlü hizmet konusunda şartlarımızı sonuna kadar zorlamaya hazırız.  Görevde  olduğumuz 10 aylık  süreç içerisinde Cerenler Bölgesinin  tahsisini aldık. Önümüzdeki günlerde bu bölgede sahil düzenleme projemizi faaliyete geçireceğiz.” Dedi.

  

Başkan Kılınç “Yeniliklere Açığız”

 

Sözlerine devam eden  Başkan Kılınç  yeniliklere açık olduklarını  belirterek “  Siz değerli işletmecilerimizden gelebilecek her türlü yeniliğe ve işbirliğine açığız. Bu bağlamda farklı  festivaller, farklı spor etkinlikleri yada farklı şehirlerde Anamurlular Günü düzenleme gibi farklı projelere imza atabiliriz.” Dedi.

 

Toplantı  Anamur Turizmini Geliştirme Komisyonunun kurulması  ile sona erdi.