GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-01-2020 17:01   Güncelleme : 28-01-2020 17:01

Anamur'dan Elazığ'a 1 Tır Dolusu Yardım Malzemesi..

Anamur'dan Elazığ'a 1 Tır Dolusu Yardım Malzemesi..

 Anamur Belediye Başkanlığı önceliğinde dün başlatılan yardım kampanyası Anamur Halkının desteği ile 24 saatte çığ gibi büyüdü.

 

Kampanya kapsamında İhtiyaç Malzemelerinin yanı sıra,  5 ton civarı  Anamur Muzu, 2 ton civarı da elma ve portakal  toplandı.

 

Toplanan Malzemeler bu gün öğle  saatlerinde  Anamur Belediye Hizmet Binası Önünden yolcu edildi.

 

Yardım tırını, Belediye Binası önünden, İlçe Kaymakamı, İsmail Gültekin,  Başsavcı Seyfettin Ünal Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Belediye Başkan Yardımcıları, ve çok sayıda vatandaş yolcu etti.

 

Programda Konuşan  Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, “Dün belediyemiz öncülüğünde başlattığımız, Elâzığ’a yardım kampanyasına Anamurlu Hemşerilerimiz kayıtsız kalmadı.

 

Ne zaman birinin başı dara düşse birlik ve beraberliğimizden taviz vermeyen aziz milletimiz, Elazığ’da yaşanan felaket nedeniyle de tek vücut olmuş, ülkemizin dört bir tarafından vatandaşımız Elazığ için seferber olmuştur. Elazığ’lı Vatandaşlarımızın acısını kendi acısıymış gibi hisseden Anamurlu hemşerilerimiz Belediyemizin koordinatörlüğünde başlatılan yardım kampanyasına 24 saat gibi kısa bir sürede destek vermiş ve tüm Türkiye’de olduğu gibi 1 tır dolusu eşya ve Anamur Muzu toparlanmasında büyük duyarlılık örneği sergilemiştir.

 

Anamurlu Hemşerilerimiz adına  Yörük Diyarı Anamur’umuzdan  Gakkoşlar Diyarı  Elazığ’a bir tır Anamur muzu ve ihtiyaç malzemelerinin yansıra, dualarımızı, selamlarımızı ve sevgimizi de yolluyoruz.

 

Yardım malzemelerinin toparlanmasında emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlarımıza, Anamurlu üreticilerimize, esnaflarımıza, Komisyoncular Derneği Başkanlığımıza ve Komisyoncularımıza, Diş Hekimleri Odası Anamur Temsilciliğine, Anamur Eczacılar Odası Başkanlığına ve hayırsever Anamurlu hemşerilerime ve bu yardım malzemesini ücretsiz olarak nakledecek olan kamyoncumuza teşekkürlerimi sunuyorum. Rabbimden bu aziz millete böylesine acıları bir daha yaşatmasın”. Dedi.

 

Anamur İlçe Kaymakamı İsmail Gültekin de konuşmasında, "Bende Deprem nedeniyle acıyı yaşayan kardeşlerimize geçmiş olsun diyor ve Anamurlu kardeşlerimize de bu acıyı paylama duyarlılığı, acıyı hisseden ve ülkemizin her yerinde yaşanan her felakette Anamur olarak üzerimize düşeni yapmaya hazır olduğumuzu gösteren bu çabayı canı gönülden destekliyoruz. Ve toplanan bu yardımların sağ salim  gitmesini oradaki ihtiyaç duyan kardeşlerimize ulaşmasını diliyor, oradaki acıların bir an önce son bulmasını rabbimden diliyorum." Dedi.

 

Yardım tırı, İlçe Kaymakamı İsmail Gültekin, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç ve Cumhuriyet Başsavcısı Seyfettin Ünal’ın bizzat elleriyle katkılarıyla yüklendi, dualar eşliğinde Elazığ’a ulaşmak üzere yola çıktı.