GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-02-2020 09:12   Güncelleme : 03-02-2020 09:12

İyi Parti Depremde Hayatını Kaybedenler İçin Kur'an Okuttu..

İyi Parti Depremde Hayatını Kaybedenler İçin Kur'an Okuttu..
 

 

İyi Parti Anamur İlçe Başkanlığında Elazığ depreminde hayatını kaybeden vatandaşlar için Kur’anı Kerim okundu.

 

Elazığ depreminde hayatını kaybeden vatandaşlar için İyi Parti Anamur İlçe Bakanlığı bir program düzenleyerek Kur’anı Kerim okuttu.

 

01 Şubat 2020 Cumartesi günü Saat 17:00’de Parti binasında düzenlenen programa, İyi Parti Mersin Milletvekili Behiç Çelik, İyi Parti İl Teşkilat Başkan Yardımcısı Erdal Bulut, İyi Parti ilçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Özaltun, Anamur Kültür Derneği Başkanı Yaşar Alıcı ve yönetim Kurulu üyeleri, Anamur Kaşdişlen Alevi Kültür Derneği Başkanı Nurgül Er ve yönetim Kurulu Üyeleri, Partili vatandaşlar katıldı.

 

Programda, Elazığ ve Malatya da meydana gelen deprem dolayısıyla hayatını kaybeden 41 vatandaş, Başta Gazı Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehitlerimiz için Kur’anı Kerim okundu, dualar edildi.

 

Programda konuşan İyi Parti Anamur ilçe başkanı Osman Kahvecioğlu; “Bildiğiniz üzere geçtiğimiz hafta Elazığ ve Malatya illerimizde 6.8 şiddetinde deprem meydana geldi 41 vatandaşımız hayatını kaybetti, 2000 civarında vatandaşımız yaralandı. Ölenlere Allah’tan rahmet yaralı olanlara acil şifalar diliyorum. Deprem doğal bir afettir, ne zaman olacağını bilemeyiz..! Ancak ülkemiz deprem bölgesindedir. Deprem insanı öldürmez, binalar öldürür. Maalesef gelinen noktaya baktığımızda 1999 yılından sonra deprem vergisi adı altında toplanan vergilerin nereye kullanıldığı sorusuna bugüne kadar yetkililerden doyurucu bir açıklama yapılmamıştır.

 

Değerli arkadaşlar böyle bir durumda siyaset yapılmaz..!  Gün birlik ve beraberlik günüdür. Bizler de İYİ Parti Anamur ilçe teşkilatı olarak, aynı gün yardım kampanyası başlattık  ve bir gün içerisinde sizlerin desteği ile bir kamyon giyecek ve yiyecek yardımı toplayarak deprem bölgesine gönderdik. Yardımda bulunan herkese huzurunuzda teşekkür ederim.

 

Değerli arkadaşlar, birkaç gün önce Avrupa parlamentosundaki görüşmelerde Yunanlı parlamenter Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Bayrak bir milletin özgürlük alametidir. Düşmanın da olsa hürmet lazımdır.” Sözünü unutarak Şehitlerimizin emaneti ay yıldızlı şanlı bayrağımızı yırtma gafletinde bulunmuştur. Bu mevhum olayı İyi Parti olarak şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Bu kabul edilemez davranış bizleri derinden yaraladı. Umarım devletin yetkili organları bu hat bilmez parlamentere ve ülkesine anlayacağın şekilde cevap verir.” Dedi.