SPOR
Giriş Tarihi : 11-02-2020 15:47   Güncelleme : 11-02-2020 15:47

2020 Tenis Ligi ANTİSK Kortlarında..

2020 Tenis Ligi ANTİSK Kortlarında..

Anamur Tenis Dağcılık ve Su sporları kulübü tarafından yerel  olarak organize edilen 2020 Tenis ligi Organizasyonu düzenlendi.

 

Erkeklerde 18 sporcu Bayanlarda ise 14 sporcunun katıldığı lig toplam 4 ay sürecek ve 268 maç yapılarak lig şampiyonları belirlenecek.

 

Konu hakkında açıklamalarda bulunan ANTİSK Başkanı Ali BALCI yaptığı açıklamada, “Amacımız tenis sporunu her mevsimde yapılabilen bir spor haline getirmektir. Her yıl geleneksel olarak düzenlemek istiyoruz. İnsanları kışında bu sporun yapılabilir olduğunu ispatlamak istiyoruz. Şu anda 6.  haftası oynanıyor ve her hafta tenis kortlarımızda maçlar hafta sonları gün boyu devam etmektedir. Ayrıca elit sporcular seçmek amacı ile Tenis sporunu okullara da yaymak istiyoruz. Okullarımız ile müşterek çalışır isek yetenekli çocukları bu sporla tanıştırmak istiyoruz. Bu süreçte özellikle beden eğitimi hocalarımızın el göz ayak koordinasyonu yüksek çocukları yönlendirmelerine ihtiyacımız var. Sayın Kaymakamımız ziyaretimizde Tenis sporunu Anamur’da yaygınlaştırmak istediklerini ifade ettiler. Bu süreç içerisinde kulübümüze düşen her türlü  görevi fazlasıyla yapmak istiyoruz. Kulübümüzün en büyük amacı beş yıl içerisinde Anamur dan Milli takıma en az bir oyuncu katabilmektir. Tüm Anamur kamuoyunun yerel yönetim ve devlet organlarımızın desteklerine ihtiyacımız vardır.”

AdminAdmin