SİYASET
Giriş Tarihi : 17-02-2020 09:02   Güncelleme : 17-02-2020 09:02

Kongrede Adil Aktay Yeniden Başkan Seçildi..

Kongrede Adil Aktay Yeniden Başkan Seçildi..

 

Mersin'de düzenlenen CHP il kongresinde mevcut başkan Adil Aktay, 459 geçerli oyun 428'ini alarak, yeniden başkanlığa seçildi.

 

Yenişehir Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen il kongresine CHP Grup Başkanvekili Özkoç, milletvekilleri, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap seçer, il ve ilçe başkanları, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı.

Kongrede partililere seslenen Özkoç şunları söyledi;

*CHP için birleşme zamanıdır. İktidara yürümek için, anaların gözyaşlarını dindirmek için, şehitlerimizin yüreklerinin dağlanmaması için mazlumun ve mağdurun hakkını korumak için yerel yönetimlerde başkanlarımız nasıl, kucaklıyorsa mazlumu ve mağduru, Türkiye´yi kucaklamak için tekrar laik demokratik, parlamenter rejimi tekrar inşa etmek için bir arada olmalıyız.

*Onurlu Türkiye’yi tekrar tüm dünyaya tanıtmak için, Millet İttifakı’nın lideri, bir gün Cumhurbaşkanı olarak milletin evine çıktığında onun arkasında olacağız. O lider CHP´nin lideri olacak.

*Vahap Seçer ve belediye başkanları Mersin´de iktidarı aldığında, Ekrem başkan İstanbul’u aldığında Ankara CHP´nin dendiğinde, Adana bizimdir dediğimizde aslında bizim olan bir şey yoktu.

*Onlar milletin çocuklarıydı, milletin iktidarı millete döndü. O yüzden tüm Türkiye´de CHP iktidar olana kadar, bir olmak için CHP’liler ant içeceğiz ve iktidara yürüyeceğiz.

Kongre Olaylı Geçti…!

CHP Mersin il kongresinde arbede çıktı. Mevcut il başkanı Adil Aktay ile yarışan Alptekin Eser'in adaylığının kabul edilmemesi üzerine kürsüyü işgal etti. Divan kurulu, Eser'in, 47 delegenin imzasını geri çekmesi, mükerrer delege imzalarının bulunması ve bazı kişilerin delege olmadığı halde listede adının olması gerekçesiyle adaylığının düşürüldüğünü bildirdi. Tartışmanın arbedeye dönüşmesiyle polis ekipleri salona girerek güvenlik önlemi aldı.

 

ADİL AKTAY YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ

Konuşmaların ardından divan oluşturularak, genel kurula geçildi. Kongrede listesindeki 45 delegenin imzasını geri çektiği ileri sürülünce Alptekin Eser’in adaylığı düşürüldü. Daha sonra geçilen oylamada mevcut başkan Adil Aktay, 459 geçerli oyun 428’ini alarak, yeniden başkanlığa seçildi.