SİYASET
Giriş Tarihi : 19-02-2020 16:41   Güncelleme : 19-02-2020 16:41

CHP İl Disiplin Kurulu Üyesi Yeşilçayır’dan Açıklama..

CHP İl Disiplin Kurulu Üyesi  Yeşilçayır’dan Açıklama..

 

Cumhuriyet Halk Partisi eski İlçe Başkanı ve İl Disiplin Kurulu Üyesi Turabi  Yeşilçayır, yazılı bir  açıklama yaparak  haber sitelerinde  hakkında  çıkan” koordinasyon yetkilisi oldu”  başlıklı haberlere  açıklık  getirdi.

 

Mersin Büyükşehir Belediye  Başkanı Vahap Seçer ile  İlçe  Başkanlığı döneminde  olduğu gibi  istişare ettiğini  belirten  Yeşilçayır; ” İlçe Başkanlığım  süresince  gazeteci  arkadaşlarımız  gazetelerinde  ve haber  sitelerinde  çalışmalarımıza  sık sık  yer verdiler, kendilerine  teşekkür ederim.

 

Şahsıma ait  sosyal medya hesabımdan  paylaştığım, aşağıdaki sözlerimin

 

“Dün gerçekleşen CHP Mersin İl Kongresi sonrası bugün görüşme gerçekleştirdiğimiz Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Vahap SEÇER ile Anamur- Bozyazı- Aydıncık ilçelerimizde gerçekleştireceğimiz yatırımlar ve hizmetler ile ilgili fikir alışverişinde bulunduk. Başkanımız bu hizmetlerin aksatılmadan halka ulaşması için bizzat yetkilendirdiği bu görevi, layıkı ile yapacağımızın bilinci ile takipçisi olacağımızı kendisine aktardım.

 

Sorumluluk görevimizi en iyi şekilde yapacağımızdan kendisinin de hiç kuşkusu olmadığını ileten başkanımıza bizde İlçemiz olarak bu hizmetler için teşekkürlerimizi ilettik.” 

 

 

Kamuoyunun da bildiği üzere koordinasyon yetkilisi olabilmenin şartlarından biri de devlet memuru olma zorunluluğu vardır.”

Elbette bir partili, ilçe başkanlığı yapmış ve şuanda il disiplin kurulu üyesi olarak, her Cumhuriyet Halk Partili gibi benim de sorumluluklarım var.

 

Yapılan  hizmetleri  takip etmek,  vatandaşlardan  gelen talepleri   yerinde  tespit ederek, gerek  Vahap Seçer  Başkanıma  gerekse ilgili  daire başkanlarıyla istişare ederek çözümünü  talep  edeceğim. Kamuoyunda   ve partililerimizde  yanlış anlamalara  meydan  vermemek adına  bu açıklamayı yapma gereği duydum.” Dedi.