GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-02-2020 16:38   Güncelleme : 20-02-2020 16:38

Anamur'da Organize Sanayinin Startı Verildi..

Anamur'da Organize Sanayinin Startı Verildi..

 

Anamur’da Organize Sanayi kurulması konusunda ikinci toplantı Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda gerçekleşti. Organize Sanayi yapılması konusunda birinci toplantı 18 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirilmiş ve kurulabilecek bölgeler ortaya konulmuştu.

 

Organize Sanayi 2. Toplantısı Ticaret Odasında Gerçekleşti..

 

Anamur İlçe Kaymakamı İsmail Gültekin, Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Feridun Torunoğlu’nun girişimleri ile  açılması gündeme gelen Anamur Organize Sanayi Bölgesinin açılması için start verildi.

 

Anamur Organize Sanayi Bölgesini konuşmak üzere Anamur Protokolü  Ticaret ve Sanayi Odasında  toplantıda gerçekleştirdi.  Toplantıda TSO Başkanı Feridun Torunoğlu yapılan çalışmalar ve gelinen son nokta hakkında bilgi verdi.

 

Anamur Organize Sanayiyi Hak Ediyor..!

 

Konunun yakın takipçisi olan Anamur Kaymakamı İsmail Gültekin Anamur’un kapasite olarak donanımlı bir Organize Sanayi Bölgesini kaldırabileceğini, bunu hak ettiğini belirtti.

 

“Anamur’un Olmazsa Olmazı”

 

Organize Sanayi Bölgesi kurulması ile ilgili farklı bir konuya dikkat çeken Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç “ Organize Sanayi Bölgesi Anamur’un olmazsa olmazıdır ve geç kalınmış bir projedir. Benim dikkat çekmek istediğim başka bir konu trafik, nüfus  ve ilçenin büyüme çapıdır. Bu gibi  unsurlar  göz önünde bulundurularak en uygun bölge seçilmelidir. Bu şekilde daha kalıcı daha uzun ömürlü bir organize sanayi bölgesi inşaa etmiş oluruz. Dedi. . “ dedi.

 

Toplantı proje için çalışma planının çizilmesi ile son buldu.