GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-02-2020 17:26   Güncelleme : 20-02-2020 17:26

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Toplantısı..

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Toplantısı..

 

Anamur Kaymakamlığı Koordinesinde Kurum Amirleri ve Muhtarlarlarla  "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele" Toplantısı Düzenlendi.

 

 

Kaymakamımız İsmail GÜLTEKİN başkanlığında 19.02.2020 Salı günü saat 14:00’da düzenlenen toplantıya, Anamur Garnizon Komutanı Şaban DELİOĞLU, Anamur Cumhuriyet Başsavcısı Seyfettin ÜNAL, Anamur İlçe Emniyet Müdürü Ertuğrul EKİCİ, Anamur İlçe Jandarma Komutanı Savaş CİNGÖZ, Kurum Amirleri ve İlçemiz Mahalle Muhtarları katıldı.

 

Toplantıda İlçe Yazı İşleri Müdürü Gülfizar ÇANDIR ilçemiz mahalle muhtarlarına “Mahalle Muhtarının Tanımı ve Görevleri” hakkında slayt sunumu yaptı. Mahalle Muhtarlarının sorunları ve ilçemize yapılan yatırım ve hizmetleri ile ilgili bilgi alış verişinde bulunuldu. Huzur evinden, Hastaneye, Şehir içi trafik, kural ihlali, yeni emniyet binası yapımı, yapımı devam eden Mersin- Antalya karayolu, Kıbrıs’a su taşıyan boru hattında meydana gelen arıza gibi birçok konu hakkında bilgilendirme yapıldı.

 

Akabinde Anamur Aile ve Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünde görev yapan Psikolog Özlem ARI “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” hakkında muhtarlara bilgi verdi. Kurumların, Kadına yönelik şiddetle mücadele ile ilgili şu ana kadar gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin Cumhuriyet Başsavcısı ve İlçe Emniyet Müdürü kurumlarında oluşturulan bürolar hakkında bilgi verdi.

 

Bu yıl ilki düzenlenen Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele koordinasyon toplantısında Anamur İlçe Kaymakamı İsmail GÜLTEKİN; Kadına karşı şiddeti hiç birimizin hoş görmesi, makul görmesi, mazeretle yaklaşması söz konusu olamayacağını; bu toplantının bir hatırlatma toplantısı olarak görülmesini kurumların kadına yönelik şiddetle mücadele faaliyetleri ile ilgili çalışmalarını yıl içerisinde yerine getirip bir sonraki toplantıda kurumsal anlamda sağlanan ilerlemeleri rapor halinde sunulabilecek bir noktaya getirilmesini istedi.

 

Toplantı iyi dileklerle sona erdi.