SİYASET
Giriş Tarihi : 24-02-2020 09:32   Güncelleme : 24-02-2020 09:32

Ak Parti Anamur’da Yılmaz ile Devam Dedi..

Ak Parti Anamur’da Yılmaz ile Devam Dedi..

 

Ak Parti Anamur İlçe 7. Olağan kongresi, 22 Şubat 2020 tarihinde Abdulkadir Bulut toplantı ve kongre merkezinde gerçekleşti.

Kongreye, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan, Ak Parti Mersin Milletvekilleri Zeynep Gül Yılmaz, Ali Cumhur Taşkın ve Bursa Milletvekili İsmail Aydın, İl Başkanı Cesim Ercik, Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Aydıncık Belediye Başkanı Ferat Aktan, CHP Anamur İlçe Başkanı Durmuş Deniz, MHP Anamur İlçe Başkanı Adnan Gübbük, DP Anamur İlçe Başkanı Murat Özdemir, BBP İlçe Başkanı Hüseyin Demir, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Mahalle Muhtarları ile çok sayıda partili vatandaş.

Ak Parti Anamur İlçe Başkanı Feyzullah Yılmaz kongrenin açılışında yaptığı konuşmada, “Sayın Cumhurbaşkanımızın devlet adamlığını hep birlikte yazılı ve görsel basından takip ediyoruz. Hem milletimizin hem ümmetin hamisi oldu. Bunun adıdır Ak Parti. Ak Parti artık bulunduğumuz coğrafyada veya dünya coğrafyasında artık boynu bükük Türkiye Cumhuriyeti Devleti değil, gerekirse kulak çeken, yol gösteren, gerektiği zaman racon kesen devlet adamı, reisimiz, Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki Ak Parti’dir” dedi.

 

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı, AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan da Anamur’a yapılan yatırımlarla ilgili şu bilgileri verdi:

 

 

“Kapalı devre sulama sistemin kalan kısmının ihalesini bu ayın 27’sinde yapıyoruz. Projeyi genişlettik toplamda 280 milyon liralık bir yatırım yapacağız. Anamur Kalesi’ni açtık hayırlı olsun. Devlet hastanesindeki hekim açığını süratle tamamlayacağız. En modern şekilde sizlere hizmet vermeye devam edecek. Demirören sulama barajıyla ilgili sözleşmesi ve devir işlemi yapıldı. Dragon çayı ve Çeltikçi deresi birinci kısmı ihalesi yapıldı. Anamur’da 2020 yılında elektrik altyapısına 31 milyon lira yatırım yapılarak 18 köyümüzün elektrik sorunu bitecek. Bu köyler, Kızılaliler, Alataş, Karadere, Çamlıpınaralanı, Demirören, Uçarı, Anıtlı, Çamlıpınar, Karaağa, Lale, Güngören, Korucuk, Yukarı Kükür, Ovabaşı, Sarıdana, Karaçukur, Çataloluk ve Güleç. Kalan 39 mahallemizin de 2021 yılında bitireceğiz. Akine, Sarıağaç ve Ormancık’a toprak ikmali için 150 milyon lira para harcayacağız.”

Ak Parti Yılmaz dedi…

 

Konuşmaların ardından tek listeyle seçime giren 365 oy alan Feyzullah Yılmaz, tekrar Ak Parti Anamur İlçe Başkanı seçildi.

 

 

Feyzullah Yılmaz başkanlığında 20 kişilik yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

“İlknur Taş, Ayşe Tuğrul, Gülümser Yüce, Serpil Ataş, Durmuş Tolu, Özcan Yıldırım, Mehmet Ars, İbrahim Bozdemir, Ahmet Şen, Hüsnü Ataş, Osman Aslan, Yener Fazlıoğlu, Vedat Bulut, Veli Toy, Adil Sarı, Avni Kerbali, Hüsnü Yasin Yılmaz, Burak Bulut ve Tuncer Başkan.”

29 kişilik il delege listesinde ise şu isimler yer aldı:

“M. Feyzullah Yılmaz, Avni Kerbali, Ahmet Ceren, Özcan Yıldırım, Fatih Şen, Ahmet Şen, Hüsnü Ataş, İbrahim Bozdemir, Hüsnü Yasin Yılmaz, Veli Toy, Burak Bulut, Neval Öztürk, Ali Yılmaz, Sami Erdal, Yener Fazlıoğlu, Osman Aslan, Halil Kerbali, Mehmet Doğan, Mehmet Ars, Bahir Aslangil, Cemil Şah, Hüseyin Oktar, Durmuş Tolu, Mustafa Emir Toprak, Şinasi Aslan, Ahmet Yıldırım, Salim Erdem, Ahmet Doğan ve Funda Cop.”